All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Rodjaku sa sluzbenim VW Caddy policija u RS izdala kaznu 700KM za firmu, a njemu 50KM jer je prva pomoc bila stara, 2006 godiste... Ona originalna koja dodje uz auto. Znaci i to valja novo kupiti a staru neotvorenu baciti.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mene zaustavili u RS-u nedavno, dao im cvaju, i cao.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko je staro staro?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni koliko je poznato, mi cak nemamo ni standard sta sve treba da sadrzi kutija, pa primjenjujemo standard iz EU. U zakonu, odnosno pravilniku o dimenzijama i opremi vozila stoji samo da mora biti u vozilu kutija, a u autobusima dvije. Inace, kod komsija je rok upotrebe 5 godina.l
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    meni kad se to desi ja dam policijacu 500km ako mi nabroji šta prva pomoć treba da sadrži, a da ne idemo dalje :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod nas na ulazu u Zenicu su kažnjavali zimus za staru prvu pomoc. 50KM kazna. Mislim da sam spomenuo na ovoj temi. I ja sam novo uzeo prije koji mjesec. 25KM pa neka stoji. Obzirom da kontrole po Zenici nisu nikad' bili gore.
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja radim na tehnickom pregledu u Zenici, i desavalo se da posalju na vanredni pregled i kazu da se otvori prva pomoc.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  8. pac

    pac Komšija

    Zna li neko da li malo jača svjetla na mjesto pozicije mogu proći kao dnevna svjetla?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako misliš na one LED-ove kod novih automobila, milicija zaustavlja zbog toga. Mada vjerujem da zavisi ko te primjeti.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nope, ne zaustavljaju zbog dnevnih LED. To je nedavno uvrsteno u ZOBS.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada "nedavno" ? Mene su opominjali.

    Mislim na ove LED-ove:

    [​IMG]
     
  12. pac

    pac Komšija

    Ja sam na ovo mislio na mjesto pozicije.

    [​IMG]
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sada vidim da u čllanu 90 stoji kratka ili dnevna svjetla. Morat cu to zapamtiti drugi put ako me zaustave.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne zaustavljaju vise za dnevna svjetla.
     
  15. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Imam i ja ta dnevna svjetla na P308 PH2 i nisu me evo u zadnje dvije godine nikad zaustavili. Jest da su fabricka ali eto ne bi me iznenadilo i da mi je neko od drotovije srao za to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    ja imam led dnevna na audiju znate one crte, nikad niko me nije zezao, ali mislim da nisu po zakonu jel kod nas piše kratko a to nije kratko već tkz dnevno, slično imam i na fabiji, dnevno je u maglenkama dole pa su se par puta zalijetali da mi opale kaznu ali sam na ponizan način objasnio da se ne radi o maglenkama i bilo je ok, da sam reko seljak nisu to maglenke već dnevno bila bi kazna :)
     
  17. zhady100

    zhady100 Aktivista

    U zakon su uvrstena i dnevna svjetla odnedavno valjda, citaj iznad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    @pac: racunaj da su sve diode te vrste skroz slabe sa jacinom svjetla i po ljetnom suncanom danu se uopce ne vide da svjetle, ja sam ih tonu promjenio i ni jedne od tih jeftinih nisu radile kako treba po suncanom danu
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koje sijalice da uzmem umjesto standardnih žutih za golf 5, baš mi dosadile..
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    nije ti vrijedno zajebancije, te drue oce crkavati cesto

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk