All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tale, ti i tvoj komsija opasnu drogu uzimate pa ste se nafurali da i bog vozi pezoa. Novija auta vise nemaju problema sa limom dok ga ne ostetis. To sto su kod nas ljudi fukare pa nece da odrzavaju auto to je druga stvar.
    Npr slabo kome padne na pamet da zimi sapere sol sa pragova, ili da pogleda sta je sa praga kada ga uzjase na trotoar.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Totalno se slazem, kod nas niko ne održava auto. Vozi dok se ne raspadne.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba imati na umu da je dosta ljudi slijepo pored ociju. Prijatelj nedavno kupio vectru c GTS. Osim sto je ta vectra nekvalitetno auto, njegova je bas potrošena. I prednja i zadnja karambolka naknadno stavljana i prefarbana8udarana sa svih strana). Guli se boja. Desni blatobran zgužvan a volan onako, nekih 20 stepeni moras smotati desno da ideš pravo. Kompletno je auto u felšu.

    Neki to ljudi jednostavno "ne vide". Nedavno je na ovoj temi neko pitao kako da prefarba parnice pa momka napadoše: "Nisi kupio novo da ga sredjujes. Auto je da se udara. Udarim ga svaki dan na parkingu. Eno ga pola oguljenog. Yebalo te auto." ..itd.

    I onda kontas da ce neko ici na praonu zimi svake sedmice i skidat sol. Nedo bog od takvih kupiti auto. Bolje ja čekić cuvam nego neki auta.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bas kazem, svi auti do 5k se u BiH voze dok se ne raspadnu. Nema tu nekog odrzavanja. Pojam je jednom u 3-4 godine promijenit ulje ili jednom u 6-7 promijenit gume.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da quote-am kolegu: "do 5k su kola, od 5k je auto" :D
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Pričajte vi šta god hoćete, ali ja svoju fordinu čuvam i pazim koliko god mogu, da mi traje šta duže. a eto po tom postu iznad u mene je onda auto 5500 ga platio prije 4 god :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uvijek ima izuzetaka...

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šta vam je ba, žena vam može biti od bilo kuda, ali auto samo iz Njemačke!.
    Kakvi Francuzi, Talijani.
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    i cuko ;)
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Japanci su zakon i to benzinci...
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobri su. Al performanse tanko. Jaran mi ima aurisa kupio novog 2008.g 1.6 benzin 124ks

    Bjeda ziva,ide kad se zaleti al potezanje nula. Preticanje kamiona nula. Potrosnja nije losa a i pouzdanost nije kao sto je nekad bila kos japanaca. Dok je bila pod garancijom procurila pumpa vode pa su to rijesili i dva tri puta je isao na zamjenu kocnica jer su skripale

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Dogovorio sam vec evo u ABC manje vise za servis jer mi tu poznanik radi, tako da cu otici nekad sredinom Augusta da uradim veliki servis i sredim jos par sitnica. Javim i cijenu kad finalizujem sve. Jos jedno pitanje, ove unutrasnje sijalice i sijalice za tablicu, da li da ganjam ove sto se bas namjenski prodaju u setovima za moje auto ili tu mogu ubaciti manje vise neke generic?

    Hvala.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja

    ganjam auto :D

    nesto tipa yeti, ytrail, pa cak i mozda na manje tipa c4 grande, i sl.

    ako sta naletite proslijedite, da je dobro.. 2014+


    Pitanje dodatno, da li znate gdje mogu naci tacno sta je zakon definisao sta treba od obavezne opreme u autu.
    Ja sam poprilicno siguran da treba da bude GUMA, mada me ubjedjuju da ne treba, kao mozes imat pjenu i sl za brzu reparaciju trenutne gume.

    Pa me interesuje bas u zakonu nisam nasao, a gledao sam npr ovdje.

    clan 203
    https://ms.ks.gov.ba/sites/ms.ks.gov.ba/files/zoobs.pdf

    tnx
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mogu ti trazit rezervni tocak ako neki auti to uopce nemaju. Npr moj dolazi sa kompresorom i pjenom.

    Mozda ako auto inace ima rezervni tocak, a ti ga da nemas, da te tad samo mogu zezat.
     
  15. Tyger

    Tyger Aktivista

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ostali u dvadesetom stoljecu.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Uze za vucu a zabranjeno slepati auto osim slep sluzbom :smt003
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al to ti moras imat uze za vucu, da te slep sluzba moze slepat :smt003
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    I mislis ti da to njega interesuje. On zna da gumu moras imat ha ja.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je za izvlacenje iz jarka :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk