All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

     
    zoi likes this.
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Preksinoc na povratku s mora opalim srnu na 120km/h. Kakav je udar bio, usrala mi je auto od prednjeg do zadnjeg blatobrana. Sreca zakacio sam je coskom, pa je onda zavrsila na vratima. Ostah bez maglenke i moram vrata peglati/mijenjati. Mislio sam da nema pola auta.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Uff, jeste vi putnici dobro, jel bilo povredjenih

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Na autoputu negdje ili? Zajebano je to pravo, pogotovo na toj brzini.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Mi smo jednom prema Doboju, noćna vožnja, na magistrali sa Fokusom karavan 2003 pregazili psa koju je poprecno lezao.. k'o tele je bio velik. Mislim da je kolega vozi tako, stotinjak. Da stvar bude gora, mrkli mrak, nikakva rasvjeta, ni kućna. I dva mladica hodaju po sred magistrale, hoce da sklone psa. Doslovno je mogla odletiti glava.

    Nikome nista nije bilo. Nastavili smo put. Kolega se poslije nije zalio na auto ali jeste nesto "otišlo" sigurno. Nije situacija ni slicna, ali strasno u pm. Mogu misliti kako je vama bilo.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vala raspali se u dizajniranju novog cayennea

     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jel ostalo ista za zamrzivaca :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma kakvog zamrzivaca, baci je u jarak i bjezi. Da te policija vidi platio bi jos kaznu za to. Kolega sa firminim autom udario psa u Bihacu, izletio mu na cestu iznenada i zvao policiju, trebao mu zapisnik zbog kaska, a ovi mu napisali kaznu. I to nije mala kazna bila, oko 200KM.
     
  9. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Glupost, ispada da se ne moze desit da neko slucajno udari divljac ili neku pitomu zivotinju, iako su iste podlozne izlijetanju na cestu. Znaci ja bih trebao i na autoputu ili nekoj sporijoj cesti voziti 60kmh ispod ogranicenja da ne bih udario zivotinju. Jer policija 100% pise kaznu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tamo oko Otočca se to desilo, na teritoriji nacionalnog parka Plitvice. Naravno da nisam ni usporio, jer tu ide prekrsajna prijava i drakonska kazna, s obzirom da je bio znak divljac na cesti. U tom slucaju te policija tereti za saobracajni prekrsaj. a lovacko drustvo za zivotinju. U svakom slucaju, steta nije velika, par stoja ce pokriti. Nije bilo povreda, ziva glava i drugi put pametnije.

    Edit: to da li ce te teretiti ili ne ovisi od situacije. Da li je bio znak, da li je zivotinja udarena prednjim krajem ili sa strane itd. Zakonodavac se je za sve situacije ogradio onim famoznim "prilagoditi brzinu uslovima na putu", i za svako sranje (ako nema sta drugo) uzrok je neprilagodjena brzina.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemas ti tu puno sanse za reagovati pa i da si 50 vozio. Meni je prosle sedmice kada sam isao na more u 4 ujutro na karauli tri puta macka izlijetala i jednom lisica. Sporije sam vozio jer mala ne podnosi voznju i sreca pa su zivotinje uspjele proci bez udesa, ali ni jednom nisam imao vremena za reagovati, znaci djelici sekunde. Idu na svjetlost od farova ko budale :)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada izlaziš iz Zenice na magistrali u smijeru Sarajeva, odmah par metara poslije naplatnih kućica, poslije benzinske, stoji znak za divljac ali nema na tom mjestu znaka iz suprotnog smijera.

    Isto tako kada prodjes Zenicu i ides prema Doboju, prije tunela negdje, ima znak za divljac ali na tom istom mjestu nema znaka iz suprotnog smijera. U suštini, umjesto 4 znaka, postavili su dva. Ocito na tim mjestima srna dodje na pola ceste i vrati se odakle je i došla. Toliko o logici u nasoj drzavi.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mene hoce te zivotinje gdje god krenem srna lisica jez itd znaci nema sanse da negdje ne krenem da ne naletim na kakvu zivinu al srecom nikad nista kriticno. Bas tu prije Otochca prije nekih 25 dana naletim na jeza morao sam skroz stati jer je sitan a noc bila :D
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam zeca zgazio ,ni osjetio nisam, cirka 110 isao :D
    Al trza je,sreca bez naglih trzaja volana je bilo...
     
  15. black

    black Komšija

    Nije ni zec osjetio hahah

    Neki dan lik iz suprotnog pravca odvalio psa i samo produzio, valjda treba skloniti sa ceste.



    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meanwhile in Bihac
    [​IMG]
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Možda je optička varka :D
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    il je cesta na L tu :D :p
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  20. veki81

    veki81 Aktivista

    Sta ste se digli i treba ih sve tako okrenuti :D