All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nadam se da je tako Dino ali je meni prijatelj radio sa automa i zivot mi se ogadio kada sam vidio sta se sve dovlaci i kako se kriju varovi. Ima auta koji nisu imala orginalno: niti jedno staklo, niti jednu bravu, ni volan ni motor.

    Oko ove škode sam bas sinoc sa jaranom raspravljao, koliko kosta. Kosta ono kada se radi po PS-u. Znaš sigurno bolje od mene. Ali kada se reciklira na otpadu od drugih auta. Nije to velika para. Još od djetinsva sam se "igrao" oko jedne mehaničarske radnje koja i danas postoji. Radi se i limarija i mehanika i vecinom se to vrte reciklirani dijelovi pa se krpi. Ako neko ovo radi ko ima otpad i ako je u zemlji sa nižim standardom od našeg. Sumnjam da je to 10K. Inace se ne bi isplatilo. Dosta sam vidio auta koja su off kako Reventon kaze. Mozda nisu nužno sastavljana ali 100% ne drze pravac i sigurno su izašla iz fatalnog udesa. Jedno takvo sam ljetos vozao i bilo me strah na autoput izaci. Drugi su mi rekli da su se susretali sa autima iz 15K ranga i da su doslovno varena.

    Ko je ovdje kupovao nedavn oauto i rekao da je sve ok dok nisu vidjeli da je varen. Da li je ono bio aeRo sa nekom alfom ili neko drugi, ne sjecam se.

    Ovaj sa klipa je kralj. Samo respekt za te ljude što se majstorisanja tice. Ovo ostalo je vec drugo pitanje.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam sada prije nego sto sam pazario Citroena bio zagrijan za Megane-a sa RS opremom - lik mi pricao bajke i fakat s vana izgleda auto k'o novo, kad smo ga podignuli na dizalicu varena kompletna lijeva strana. Na lijevoj strani sve pofino pomjereno u odnosu na desnu. Sto je najgore ja sjeo da ga probam i nista pri voznji nisam osjetio - onaj lik mi u garazi pokazuje kako su se gume "profilisale" na takav setup, ali mi rece da kad bi stavio nove gume na takav trap da bi auto bilo k'o na skijama... Svega i svacega kod nas. I sad popizdim kad skontam da sam dzaba sjeo u auto i vozio do Bihaca...
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam koliko je kostalo rad na ovoj skodi, ali nije ni bitno jer je auto vjerovatno kasko bilo i naplaceno kao totalna steta. Kod nas bi dobio najmanje 15K, a i prodat ce ga za isto toliko. Vjerujte da se ovakva polovna auta i u servisima prodaju i placate cijenu kao za neosteceno auto.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Čovjek napravio čvršću škodu nego kad izađe iz fabrike i vi se žalite... :D
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nema na yt pa linkam sa fb:


    Sta se desi kad konju od 23 god das porsche od 420hp, pogledati kilometarsat i brzinu u trenutku udesa :D cudo pa su vozac i suvozac ostali zivi.

    Sto se tice ovih polu auta ja sam na otpadima od Travnika preko Viteza, Kiseljaka itd sve do Sarajeva vidjao polovice od ovih jeftinih auta e sad jesu li za sklapanje il su ih dovukli za dijelove neka ostane tajna :D
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bez zezancije, ja svojim rukama cuvao zadnji kraj od golfa 2 dok ga je majstor povario na sredini :D Bio sam tu slucajno i pripomogao covjeku :cool: Vlasnici bilo zao da ga baci na otpad i donjela da ga "popravi"...
     
  7. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ja kad sam isao u ASU da gledam neko auto, i provedu me kroz garazu koja se nalazi “dole” ispod prodajnog salona, a tu se mora proci da se dodje do njihovog placa polovnih auta iza. Sta sam sve tu vidio da Bog sacuva. Folcvageni od 60-70k KM slupani do prednje sajbe, skrseni totalka, rezani itd. Sve ce to na popravak i na prodaju kao uredna, kupljena ovdje, prva ruka, islo se s njima samo na kafe radi kuliranja itd...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Auto otpadi od nekog datuma ne mogu uvesti "citavo" auto (mislim na ova auta koja se inace zbog starosti ne mogu uvesti). Zato kupe vani citava auta, sijeku ih na pola i tako uvlace u BIH. Sta dalje rade sa njima ne bih spekulisao. Takodjer uvoze i novija auta na isti nacin kao havarisana jer ako se dobro sjecam ne placaju onda punu carinu i porez.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa kako to auto dobije saobracajnu i kako se uopste registruje? Jedino ako ima ovdje havarisano vec isto pa da ga zakrpi. Ali ne moze dobit saobracajnu za auto koje je napravljeno iz dva dijela.
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    ne znam kad su mi na tehnickom pogledali broj motora, velicinu guma(jednom se desilo pitao jel to doslo do promjena u tehnickom), tako da moze sta se hoce
    po nekom pravilu pola taksista ne bi trebalo nikad proci tehnicki nisam jednom vidio da im na tabli nema lampice koja ne gori(abs, esp, airbag, check engine, ulje crveno), turbine zvizde
    i zbog toga ne moze me zacuditi da auto spojeno i prefarbano iz dva dijela moze normalno da se registruje
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa nema veze tehnicki sa dobijanjem saobracajne... Saobracajna se moze dobit jedino prilikom uvoza auta i prve registracije? Mislim da nema druge opcije jer nemamo proizvodnje svoje (osim garazne :D). Valjda...
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Otpaddzije uvoze prednje krajeve ne zato da bi ih sklapali u citava auta nego zato sto su tu pare. Najskuplji i najtrazeniji djelovi su napred. Jeftinije je kupiti pola auta,jefrinije ocarniti,jeftinije transportovati(vise prednjih krajeva stane na kamionsku prikolicu nego citavih auta) a i lakse rastaviti.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Tako je na ovom otpadu/servisu gdje odrzavam svog Focusa

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    Sve sto se dobro uradi nije problem i ja nikad ne bjezim ot takvog auta, kao sto rece Dino ni u fabrici se na sklapa carobnim stapicem i fakat se ne isplati na jeftinim autima jer farbanje nije ispod 1.5k ako hoces da valja jer ga onda majstor rastavi komplet i odradi kako treba, a i sto vazi i za ostale radove na limariji.
    A te price tipa uvrnuta sasija ovo ono pa brate rodjeni ima geometrija a i sjednes pa ga potjeras i vidis kakvo je stanje i ako ne primjetis problem neznam kako ti neko onda moze podvaliti, osim ako ti nije bitno da ti neko kaze da ti je vareno auto :D.
     
    forzamilan and dino73n like this.
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Dobar var je čvršći od originalnog materijala.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Baš bih volio da vas vidim kad budete kupovali auto pa vam neko takvo ponudi. Lahko je po forumu pričati. Ja takvog varenog ne bih ni za 30% manju cijenu.
     
  17. veki81

    veki81 Aktivista

    Javit cu ti kad budem uzimao auto ;)
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa kupi dijelove i odnesi da ti skrpe auto... Prednji kraj od mercedesa a zadnji od BMW :)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, ne, prednji od Audija a zadnji od BMW/Merc-a, tako dobije 4x4 :D
     
  20. veki81

    veki81 Aktivista


    Pogledati od 24:30, nije lose da ti i kolega ispod pogledate cijeli video.