All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    Da, sad samo ostaje pitanje koja je prava kilometraza i kako se prethodni vlasnik(ci) brinuo o njoj a to je prakticno nemoguce saznati... Kako god okrenes lutrija:cool:
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    S polovnim autima je uvijek lutrija, ali obicno benzinci nemaju velike kilometraze kao dizeli.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto se tice kilometraze vidjet ces u kakvom je stanju auto u unutrasnjosti, a moze se i pregledati motor. Kod mene rodjak kupio Astru H karavana dizela sa 130k km na satu sto je prosto nemoguce za auto 2005 godiste u Njemackoj al eno vozi je jbg :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, samo unutrasnjost je prava mjerila kilometraze, naravno i osjecaj u voznji, ne smije nista klepetat ili lupkat u podvozju, ako je iole mala kilometraza.
     
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    I ja sam igrao na tu kartu sa GP benzincem sa 98000 na satu pa ga reklamirao jer mi je trosio nenormalnu kolicinu ulja i odmah pri paljenju na hladan motor izbacivao gust bijeli dim pola minuta do minut. Vjerovatno vracena kilometraza a moguce i u kombinaciji sa slabim odrzavanjem. Sad se radi komplet osvjezavanje motora (karike i ostalo) po njihovim rijecima pa bih mozda mogao to iskoristiti da zamjenim za drugo auto i tu pocinje prica sa Astrom H.

    Ne bojim se toliko kilometraze (svjestan sam da su vjerovatno vecinom vracene) koliko slabog odrzavanja auta. Tu lezi uzrok vecine problema sa polovnjacima.
     
    dams82 likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bitno je odvuci auto dobrom majstoru ili servis da budes koliko-toliko rahat. Ovaj sto si naveo na piku daje i garanciju na motor i mjenjac, sad pitanje je koliko je validna ta garancija.
    Ja sam halalio oko 120km na pregled u servisu (ASA) kada sam kupovao, covjek spojio auto na laptop i otisao se vozati pola sata po Sarajevu :) Onda jos pola sata u servisu, digli ga na dizalicu itd.
     
  7. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Poznanik kupovao auto od 50k. Da nije odvezao auto na pregled (pregledali mu debljinu laka) popusio bi haos. Auto je bilo u sendvicu najvjerovatnije, farbana obadvoja prednja vrata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    al dobra limuzina, valjalo bi da imas nekog ko ce te vozati u ovome
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @zhady100
    Ne mora znaciti, mozda su samo pri otvaranju na parkingu bila ogrebana, a za 50k ljudi hoce savrsenstvo pa se prefarbalo.
    Da je bio u sendvicu onda bi morali farbati i pragove, krov, stakla bi bila mijenjana itd.
    A treba i nabaviti taj uredjaj za mjerenje debljine laka, 15-20$ na ebayu.
     
    Last edited: Oct 9, 2017
  10. edgsi

    edgsi Aktivista

    Od njega sam i kupio Grande Punta. I priznao mi je reklamaciju i danas su trebali zavrsiti generalku. Zato vodim majstora (sa dijagnostikom) sa sobom jer u Banja Luci ne poznajem nijednog. E sad koliko cemo moci rasvjetliti pravo stanje auta vidjet cemo. I pored dobrog majstora sreca igra veliku ulogu...
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Krupa - Bihac je rally staza :D Dobar je taj dole put, gore nemam pojma, nikad isao. Jesam do Cazina, ali preko Ostrozca, lakat za laktom, iako je cesta dobra. Na ulazu u Bihac imas radar, 40 svi voze, i ako je pravac nekoliko kilometara, ne daj da te zavara, prati lokalce haha Isto tako i sa druge strane.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovaj preko Bihaća put od Ostrožca do Bihaća imaš tri radara, dakle strogo se drži ograničenja! Generalno ti je Bos. Krajina puna radara osim srećom između Bos. Petrovca i Bihaća :D
     
  14. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Nisam napisao vise detalja. Tip je platio pregled 70ak KM u AC Quattro i ljudi su mu rekli u povjerenju da auto nije uredno. I da je bilo najvjerovatnije skrseno s obe strane i to ne malo. Da ti ne govorim da je u pitanju bilo sportsko auto (citaj auto za divljanja).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ima i sa te strane, ali na samom ulazu u Bihac. Taj put bolji od nasih autoputa, jedino sto vjetar odvaljuje uvijek.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Znam da ima jedan u Ripaču kod EP pumpe, isto kao što ima i kod Bos. Potrovca kod EP pumpe. To dođe kao start i finish :D
     
  17. edgsi

    edgsi Aktivista

    Meni su sva 3 su tu negdje. Kojim god da krenes sve radare neces izbjeci. Sa ovim 0d 56 km se najvise vozis kraj Une ako volis voziti kraj vode...
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne valja kraj vode vozit kad je ovako vlazno i hladno, dosta vlazna cesta. Vozio nedavno ka Banja Luci uz rijeku, da mi auto nije 4x4 bilo bi plesanja.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima i toga, prvo sam pomislio da bi bilo super uz Unu ic, ali da, bude magle, vlage, itd. Mada cu tu bit tek iza 12h, bas u danu.

    Radara dakle na sve strane, ah, sta se moze. Drzat se ogranicenja i ciao.
     
  20. edgsi

    edgsi Aktivista

    Sad sam iz Banja Luke. Jutros magla samo takva, u povratku je nestala ali dosla kisica. Prilagodi brzinu i nece biti problema. S druge strane od BL do Otoke dosta policije, svako malo nisane iz zbunja.