All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ko zna da li je taj dyno tačan, možda laže u plus jer većinom ih imaju oni koji rade remap pa njome dokazuju koliko se dobija u konačnici. Mada ne mora da znači, samo sam podijelio mišljenje...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidis, vrlo moguce.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kolega kupuje auto do 11000 KM, sta preporucujete.
    On se dvoumi između auta sa malom kilometražom tipa, 308 1.6 HDI ili OCtavia sa 200.000 1.9 TDI.
    U opticaj dolazi i Megane 3 1.5 dci, Mazda 3, ili nešto drugo
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako nadje Octaviu ali sa stvarnih 200k na satu OK, ako je iz uvoza onda je to vjerovatno bilo 400-500k km. Po meni bolje ici na benzinca ako prelazi 10-20k km godisnje, tu je veca vjerovatnoca da ce naci auto sa manjom kilometrazom.
    Mada bih ja radije isao na Toyotu Corollu ili Mazdu 3.
    Ova Corolla je meni zapala za oko, prva ruka https://www.olx.ba/artikal/26291422/toyota-corolla-2008-1-6-benzin/
     
  5. kAcA

    kAcA Aktivista

  6. dino31

    dino31 Aktivista

  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne mozemo mi vidjeti tvoje poruke, moras screenshot
     
  8. dino31

    dino31 Aktivista

    Pitanje za artikal
    Citroen C4-1,6 HDI-09.g.





    dinox78

    Danas, 09:11:22
    Sa 7999KM na 8100KM?





    bosnasped

    Danas, 09:12:25
    Ide 7999 koga interesuje





    dinox78

    Danas, 09:13:20
    Moze li to jos nesto nize ili je to to?





    bosnasped

    Danas, 09:14:23
    Nista to je to, pogledaj na drugom mjestu





    dinox78

    Danas, 09:15:54
    Steta je izgubiti musteriju zbog takvog nacina obracanja.





    bosnasped

    Danas, 09:16:18
    Sretno musterijo





    dinox78

    Danas, 09:16:51
    ama **** **** glupi





    bosnasped

    Danas, 09:24:11
    Tata ti je majmun a automatski i ti prodaji te svoje igrice i naduvaj se kite da se poravnas mušterije narkomanska
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa zašto si ti dalje provocirao ako su ti odgovorili sa "sretno mušterijo" ? Nema opravdanja ovaj zadnji odgovor, ali jasno je bilo da je ovo fixna cijena. Dopizdi i prodavačima odgovarati na hiljadu i jedno pitanje u vezi zamjene ili niže cijene ...
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma dobro nije opravdanje za ovakvo ponasanje bez obzira koliko pitanja se postavi (barem profesionalcima ne bi trebalo biti), a i u samom oglasu je navedeno da je cijena fixna.
     
  12. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ja koliko vidim lik je bio regularan dok ti nisi PRVI opsovao. Vec je spustio cijenu i ne moze ga se musti do iznemoglosti, svako ima neku granicu. Ako ti je rekao da gledas na drugom mjestu, dovoljno je bilo da pozelis srecu s prodajom i nastavis dalje, ali ne, ti si trazio, opsovao i dobio po labrnji. I ja sam otjerao “kupca” kad sam prodavao proslo auto, spustio mu cijenu 300KM (auto bilo u vrhunskom stanju i vec jeftinije od prosjeka) a on moli/kumi da spustim jos 100KM. Pazi uzimas auto od skoro 10k KM i balis za 100KM. Ma mars u pm.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Covjek je sasvim korektan i kulturan bio, ti si prvi poceo sa psovkama.
     
  14. dino31

    dino31 Aktivista

    Nije bio kulturan ni korektan.Kao prvo nisam bio dosadan ni provocirao ga jer sam ozbiljna musterija za auto a neki balo kojem je do zajebancije. Pitanje je bilo sasvim jednostavno a njihov odgovor je meni bio kao "vozdra nemamo sta razgovorat".Kao drugo dan ranije je cijena bila 7999KM a od jutros 8100KM i zbog toga sam pitao je li 7999 zadnja cijena ili ne. A evo sad cijena opet oporasla na 8499KM.
     
  15. dino31

    dino31 Aktivista

  16. Esh

    Esh HWB

    Ekipa, ove vrste diskusija nisu za javni dio foruma, probajte razgovarati kao ljudi, imate i pm.
     
  17. dino31

    dino31 Aktivista

    Slazem se. Mozda i jeste bila moja greska i da je sve pogresno protumaceno sa moje strane ali mislim da nije. Mislim da kao musterije imamo pravo da postavljamo svakava pitanja(naravno sve dok je to u domenu nekakvog kulturnog i pristojnog razgovora) jer je to ipak javni servis a isto tako morali bi da ocekujemo i takvu vrstu odgovora,jer to sto je neko nesto pitao prije mene ne znaci da se treba otresati.
    Konkretno u mom slucaju nigdje nisam omalovazavao niti bilo sta ruzno rekao o proizvodu. Cijena je ta koja jeste a svi mi kad nesto kupujemo volimo da bude sto jeftinije moze. Mozda su se oni malo preletjeli sa cijenom(koja je realno najniza bila za to godiste sto znam jer vec danima trazim auto) i nisu ocekivali da ce neko upitati moze li jeftinije nego sto jeste pa se nasli uvrijedjeni.
    Ipak to nije razlog za takav odgovor s njihove strane.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa to nije poenta, slobodno je trziste i covjek ima pravo stavit cijenu koju zeli. Bezveze ti je reakcija bila. Naravno on je seljacina izgleda a ne ozbiljan prodavac.
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja posljednja 2 dana osjetim ko neki "kick" ispod pri saltanju iz prve u drugu. Nije da se stalno osjeti vec jednom od 10 saltanja. Sta bi moglo biti? Nesto do mijenjaca pretpostavljam ili kvacila (laik sam, cisto nagadjam :D)? Ko ne zna, radi se o Citroenu C5 2008. god.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pretpostavljam da je manuelni mjenjac, najbolje je posjetiti majstora, a po opisu prija ce biti sklop kvacilo, lamela, zamajac mada ne mora znaciti.