All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. veki81

    veki81 Aktivista

    Moguce da ti je i neki nosac oslabio.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    U Hrvatskoj od jutros je na snazi propis o obaveznim dnevnim ili kratkim svjetlima na automobilima, bez obzira da li se vozi po danu ili noći.
    [​IMG]


    Kakva je situacija kod nas? Ličnog sam mišljenja da bi ovo trebalo biti obavezno i tokom ljetnog računanja vremena.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod nas citavu godinu bilo dan ili noc sto je po meni glupo.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kod nas je taj zakon vec nekoliko godina. Od ove godine je dozvoljeno koristenje DLR (po zakonu)
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zasto thank you, kad je to jedna velika glupost?
    Najbolje da se to ukine.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A sto je glupo? Malo bolje vidis ostale bez ikakvog troska.
     
    zoi likes this.
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma to je neznatno. Kako se ostatak svijeta moze voziti normalno i bez svjetla po danu?
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    tako sto im 90% vozila ne cini golf 2 nego auta koja imaju dlr vec ugradjena...
    neka spasi 1 od 100 zivota, znatno je
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni je zakon o dnevnim svjetlima jedan od najboljih za sigurnost
    koliko puta sam uhvatio sam sebe da jedva primjetim auto i sa svjetlima a kamoli bez njih
    onda,auto iz suprotnog smjera uocis puno dalje nego sto bi uocio bez svjetala

    meni su dnevna svjetla korisna i pomazu
     
    NaLe! likes this.
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    naravno, pogotovo kod preticanja, desi se bukvalno kroz drvece da vidis auto iz suprotne trake
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko probao led obicne H7 sijalice?
    Vidim da po piku imaju neke Cree nisu skupe a postavljaju se kao obicne sijalice H7 bez dodataka.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    I ja sam za dnevna svjetla. Ne postoje dzaba po defaultu na novim autima.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Te obične mogu samo po dani,za noć nisu ni pod razno. Imaš sad led sijalice koje se mogu koristiti noću,ali koštaju oko 50 KM dvije u setu (ima i jeftinijih) i imaju veliki hladnjak sa ventilatorom na sebi...
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    imam ja ovakve kao sto kolega dams82 kaze, placene u kini oko 25$ pa et sad racunaj koliko bi ovdje kostale uzimajuci u obzir marzu dilera sa olx-a (nisu one c6 ili kako se vec zovu sto se povlace na olx-u kod haman svakog). uglavnom ja ih imam u farovima u verziji h7 i h1 (kratka i duga) i sto se tice jacine svjetlosti nisu nesto puno jace od halogenki (mada su kod mene farovi oboreni skroz nisko da ne smeta drugim vozacima, kad sam na otvorenom i treba mi jaca svjetlost imam duga), ubacene su u auto nekad u martu ja mislim i nikad nikakvih problema s njima imao nisam, rade kao i prvog dana a vidjet cemo sta ce im zima uraditi jer auto stoji vani
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imao sam Osram Nightbreaker al nakon 1x godine crkle. Sad imam neke obicne halogenke pa razmisljam da uzmem ove led sijalice da to probam, da mi je naci neku alternativu kineskim xenonima.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kontam i ja te h7 naruciti night breaker laser nadam se da ce trajati. Kad smo kod svjetla danas skontam ne radi mi par ledica jedna treperi od zmigavca pozadi kao na klipu skoro identicno
    Jel se kod golfa ovo zamijeni u kompletu ne mijenja se ledice?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali su bile jace od obicnih halogenki, subjektivno?
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imao sam bolju svjetlost sa Osram sijalicama, ne toliko kao sto su reklamirali ali su bolje u svakom slucaju nego obicne.

    Izdrzale su malo vise od jedne godine, pa sam privremeno uzeo obicne i sad kako se opet racuna zimsko vrijeme imam problem sa lošim farovima.

    Nisam želio da ugradim xeone da mi je naci neku alternativu al haman da je necu naci :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Osram NB su beton. Ja sam ih godinama koristio, i vidi se razlika. Sad imam Osram Original i bas vidim razliku.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Meni nedavno otisao podizac stakla na zadnjem lijevom prozoru, i ocito kako su mi skidali u servisu sve sa vrata nisu nesto dobro zacepili pa mi je usla voda. Bio mi je gepek pun flasa s vodom od treninga i ja kontao sve da se to mucka ali kasnije skontam da je vjerovatno usla voda kako je lila ova silna kisa. Danas otvorim onu jednu gumicu i vidim vlazna ali nije nista vode izaslo. Moracu ponovo pogledati ima li jos ovih gumica na drugim mjestima da probam ispustiti vodu, mada ne osjetim vise da se ista "mucka".