All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Benq

    Benq Komšija

    Blinkala je , zato sam i pitao u vezi odzracivanja na koji nacin da uradim :)

    Uglavnom rijesio sam , na dovodnom crijevu sam nasao mali rez ukoso , tu je ulazio zrak , sanirao sam taj problem , upalio auto i izbacio vecinu zraka a bilo ga je dosta. Sad auto pali na pola kljuca :) , odradio test voznju , sve ok.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Eto vidiš, baš kao što sam rekao, zna od vibracija ako crijevo ili plastična cijev nije dobro učvršćena i dodiruje motor on je podere i onda tu uvlači zrak dok miruje par sati, a rupica tako mala da ne curi jer nema dovoljno pritiska. Par puta smo nalazili takav problem.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Nije mi jasno kako je doslo do onakvog ostecenja crijeva jer je crijevo samo po sebi kruto , ali ko ce znati.. Upravo tako je i bilo , ne curi ali je rupa dovoljno velika da uvlaci zrak.
     
    dams82 likes this.
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zamjena ulja u mjenjacu da ili ne? Cisto informativno, citam i cujem oprecna misljenja.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Klasika il DSG?

    DSG obavezo,ima cak i filter a klasika,ako ako. Vecinom kontrolisem i dosipam ako fali ponekad se i zamjeni al nije prlanirano od strane prizvodjaca.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Klasika. DSG i automatic znam da moras dok recimo kod sebe u servisnoj gledam nije predvidjeno.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    ja kad dođem na servis skoro da prvo mi gledaju kad sam radio na automatiku zamjenu ulja i filter, btw radi se svakih 60 hiljada, to sam primjetio da prvo gledaju....u pitanju je audi
    ulje na kočnicama svakih 3g mijenjaju...na audiju a an vw svakih 2g, to je onako kjniški školski, btw većina nikad i nemijenja u kočicama...

    ja tu nebi izmišljao toplu vodu odeš do ovlaštenog provjeriš kako se radi vidiš usput cijenu i ako ti je skupo odradiš negdje drugo ali odradiš po preporuci njihovoj u smislu da li se za tvoje vozilo radili ili samo dosipa itd itd...
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Nekad sam čitao da proizvođači vozila nisu naveli da se ulje mjenja u manuelnim mjenjačima, ali opet kao postoji neka preporuka kad auto pređe preko 200000km da se promjeni. Ja sam lično zamjenio ulje, dva litra sa zamjenom ne smiju preći 50 maraka i znam ako crkne mjenjač da bar nije zbog ulja, na ostalo ne mogu uticati. Kod starijih vozila često nisu postojali čepovi za ispuštanje, moglo se samo nasuti u slučaju da fali...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dino73n Dino imam jednog poznanika, vozi Ford Mondeo 2011 1.6 motor kao u tebe, auto možda ima 80k na satu. Počeo ga zezati kao da nema snage i nakon nekog vremena check engine light I baci ga u safe mode. Otišao u Fordov servis izbaci da su tri dizne otišle. Čovjek se ucrnjačio nije auto palio, nadje nekog majstora koji je dobar za dizne, kaže auto super radi nema šanse da su dizne, poništio te greške i rekao mu da je možda FAP začepljen, ali da vozi pa da vide jer kao teško ovako skontat šta je. Evo vozio kaže ide super ali opet se lampica pali, ali ga nije bacala u limp mode. Šta misliš do čega bi moglo biti, može li da je fap ili da elektronika blesa ili baš dizne?
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tesko do skoro nemoguce da su dizne rika na toj kilometrazi. S tim da je 2011 godina to je updateovani 1.6 8v sa 85kw i siemensovim diznama koje znaju imat mushica al opet nisu rika. Dovoljno je nasut aditiv za ciscenje dizni pa kad potrosi taj rezervoar onda promjeniti filter goriva pa uraditi i jednu staticnu regeneraciju DPFa i voznja.

    Garant ga je ubio loko voznjom.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i nije baš, auto koristi za posao, znači konjic Sarajevo svaki dan i to je to. Kako se to statično čisti? Da mu sutra javim.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako nije cisti loko onda je garant gnjavljenje na niskim obrtajima da se ustedi gorivo a vamo se sjebu neke druge stvari. Neki minimum minimuma ispod kojih ne bi trebali ici je 1800rpm i to po ravnom ako je malo uzbrdo 2000rpm. Jer sve ispod ubi i po zamajcu i po turbini i dpfu.

    Regeneracija se radi dijagnostikom. Treba samo korak bolja od najobicnije i imace tu opciju.

    Ako ga put nanese u moje krajeve ima gratis regenerisanje :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala Dino druže! Sutra ću mu javiti, valjda pomogne :)
     
  14. kio

    kio Komšija

    @dino73n Informativno pitanja.

    1. Kakav je Mondeo mk3 (2.0 i 2.2 tdci) za odrzavanje, kod nas je kod svakog modela >200.000km? Kakvi su se pokazali.
    2. Sta mislis o Ford Mondeo ST (po mogucnosti ugradnja plina)?
    3. Sta je bolje uzeti Ford Focus karavan ili C-maxa (2007-2010) naravno sa 2.0 tdci motorom. Ima li velike razlike izmedju 2.0 motora u Focusu i Mondeo?
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav raji :) ako moze mala pomoć. Ne radi mi indikator dugog svjetla na kontrolnoj tabli kod Jetta 2. Sta bi moglo biti? Duga svjetla se uredno pale na rucici od zmigavaca. Tnx in advance :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemam ti nekog iskustva s mondeom mk3 2.0. Radio sam par puta na jednom 1.8tdci 74kw koji je chipovan i zijanio sam se kako ide. Ja mislio 2.2 kad sam probao a kad sam otvorio haubu ono 1.8 i to 74kw.

    A u cmaxu 2.0 je psa 2.0 16v provjereno odlican motor

    Meni cmax puno bolji od fokusa karavana al opet ukusi su razliciti

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    kio likes this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi li mijenjao sijalice, ubacivao neke led ili xenon?
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisam nikad mijenjao, a tako je otkako sam ga kupio i nikad upitati sta bi moglo biti :(

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Jesi li pomislio da je crkla led dioda (čitaj sijalica) na kontrolnoj tabli? Jer ako sve radi nema kvara osim što nema indikatora.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sve radi. Ne znam kolika je vjerovatnoca da da ona crkne :) da nema kakve elektronike u faru ili sijalici koja moze dovesti do toga da ne radi indikator. Jbeno je tablu skidati :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk