All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Elektronika u faru jette ili ti golfa dvice, mora da se šališ. :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Odvuci na dijagnostiku :D.
    Ma ne isplati ti se zajeb. sa tim bitno je da ti svijetla rade a sta god krenes moras skidati tablu.
    Ja bi to tako ostavio i zdravo.
     
    forzamilan likes this.
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma iritira jaro sto po danu ne znam da li su li upaljena duga ili obicna svjetla haha :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja mislim da je kod njega Jetta serija od Golfa 4.
    Kolins pokusaj zamijeniti sijalice ili ih skini skroz pa vidi na prekidacu hoce li se upaliti lampica. Zna tako zezati da stalno gori plava lampica kada se stave neodgovarajuce sijalice.
    Sumnjam da je izgorila ta dioda na kontrolnoj tabli.
    Provjeri i osigurace br.18 i 19 su za duga svjetla i na njima ide 10A osigurac. 20 i 21 su kratka i 15A.
     
    Last edited: Dec 18, 2017
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jetta 2 se proizvodila do '92, ne moze nikako biti u klasi Golfa 4.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja mislim da je kod njega Bora/ Jetta aka Golf 4 limuzina ili ova novija od Golfa 5... Ne vjerujem da vozi auto manje vrijednosti od racunara u potpisu :)
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kad ti krenu blicati i psovati znas da su ti duga upaljena, kud ces bolji indikator hahaha
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pogresno vjerujes...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije u jette neki posao izvaditi km/h sat. Znaci ne vadi se tabla nego samo sat. Onda ako se kuzis u struju ili neko tvoj u jednom od dva prikljucka koji idu u sat nadjite zicu koja salje signal za duga svjetla. Naci ce te je lako sa probnom lampicom upali duga i trazi na kojoj zici ima struje a nestane je kad ugasis duga i kad je nadjete onda proprati vezu na satu do kontrolne sijalice. A prekontrolisite i samu sijalicu/led diodu. Ukoliko ne nadjete zicu koja salje signal sto je lako moguce jer mozda je to upravo kvar onda idite obrnutim redom pa od kontrolne sijalice pratite vezu da nadjete koja je zica zaduzena za taj posao pa sa prekidaca dugih svjetala koji je samo malo nize ispod sata na rucici zmigavaca posaljite signal na tu zicu i eto kontrole.

    Nema na cemu :D

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    O Kolinse fukaro jedna sta vozas :D
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Možeš po zvuku klikanja ručice prepoznat da li si upalio duga ili kratka.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U dvici dizelu cuti rucicu moze samo prije nego sto upali auto :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije ni ručica tiha, hhh.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    haha jbi ga, ja polozio 2013. :D ovo mi je prvo auto tj. prva registracija (sad ce u martu treća) :) kad sam kupovao, vodio sam se logikom, daj nešto što je jeftino za održavati, na čemu se mogu naučiti, a registracija me na 40kW i 1,6 dođe preko 500KM. da je 44+kW došla bi preko 600KM, tako da sam morao uzeti nešto slabije. Taman mi se polisa smanji 10%, poskupi eko test za dizela 30 kermi, i opet na isto haha :D ne patim nešto od auta, bitno je da ide od tačke A do tačke B, a ova baš piči :D prije 2 mjeseca jaran s njom spržio za Beograd, izenadio se :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima onaj fazon, stavicu 100KM na haubu golfa dvice dizela, ako ih uhvatis kad upalim motor, tvoje su. :D

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja evo 60+k km presao od 2013 sa Mondeo Mk3 2.0 TDCI motor, i meni je super. Ima prostora auto, nije nista skuplji od auta te klase tih godina za odrzavati, nisam doduse ni imao nekih nepredvidjenih kvarova.. set kvacila komplet sve sa rukama 1200KM sam platio... to je najskuplje sto sam dao u njega. Stabilizator cca 30KM, one gumice na balan stangli zadnje neki dan dvije za 18KM uzeo... sta ja znam. Ja sam zadovoljan.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moj stari sef vozio tu Jettu. Djeca je navecer obijala i vozali se dok ima goriva, onda ga ujutro vrate na isto mjesto :)
     
  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kod mene Mondeo mk3 2.0 TDCI (2003).
    OK je što se tiče održavanja, motor je lanac (nema zupčastog ali se ostale remenice mijenjaju). Ford ko Ford ima svojih mušica jedino sa čim možeš imati problema su dizne. Zato kod svakog servisa mijenjaj i filter goriva preporuka Bosch-ov filter radi dizni.
    Prije nego sam ga kupio rađen zamajac (plivajući LUK isto oko 1200 izašlo). Jednom mi puklo crijevo IC-a(50-60 KM), remenica proklizala (ako me sjećanje služi 180 KM), već 2 mala servisa odrađena (godišnje pređem cca. 30k) ali sipam zato samo Liqui Moly 5w30 Special F (za ford-a) i svaki put njihov enginge flush prije zamjene ulja.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Englezi ludi :D

     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Koja reklama covječe hehehe
    Range Rover je odradio prepreku like a boss :D