All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vala puno para za 20 godina staro auto.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Jašta je, vjerujem da se da dosta spustiti ali je bolje od ovih njemaca i francuza par godina staro a pregazili 300k kojima moras sve mijenjati. Prijatelj ima omegu iz iste godine sa 100K, full oprema, plinski amortizeri i auto je doslovno novo. Nista bolje nisam vozao osim S klase. Oni pasati šestice ili golf sedam su smijesni. Ljetos od dajdje vozao novu golf sedmicu i kad nisam pao u depresiju kako je auto oskudno. Tvrdo, ne vidim gdje su te pare.

    Djaba mlado auto kada je pregazeno. Nedavno sam imao nagon povracanja kada sam vozao jednu trojku iz 2008-me. Velahavle sta ljudi urade od auta. Poenta je da je auto ocuvano, da motor i mjenjac valjaju a ne koje je godiste. Ta C klasa je svemirski brod za novija mala gradska auta koja kostaju preko 10K.

    E da je tako kakvog genschera naci sa par kilometara i yebo sve ove digitala plastikanere.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vozi moj brat c 200cdi w203, vec trecu godinu. Iskreno, osim sto mu ne radi zadnji grijač nema nekih problema. Doduše sad prije par dana počeo je esp da se gasi, valjda neki prekidač na kočnicu zeza... A osim toga nikakvih intervencija nije imao. I automatik je. On inače samo Mercatora automatika vozi. I po mogućnosti benzin ali ga nije mogao naći, pa je trazio 320cdi pa 220 cdi :) i završi sa ovim od Karanović brata. Jebo ga domaćinski mercedes, očuvan i šteta bilo ne kupiti ga... FL model, 2006 godina, od dodatne opreme ima xenone i grijanje u sjedištima. Serija su senzori za svijetla i kišu, tempomat sa limitatorom, BC, komande na volanima, sve na struju, esp...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Rijesih i ja svoj problem oko anlasera :) , odnio kod svog mehanicara , nov bendix 35KM i 15KM ruke , auto pali na pomisao :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Spomenuh gore golfa sedam i udobrnost. Fuck me..

    [​IMG]
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    5 i 6 su sa multilinkom pozadi a 7 je ta bjedna polukruta osovina. Prica se da jaci modeli 2.0 tdi i tfsi imaju multilink al nisam jos ocima vidio.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Isti focus kod mene samo 2003, isto sam mijenjao anlaser, koji je bio ustvari glavni problem sto je lijeno palio, meni elektricar rece cetkice top, sve super, nakon sto sam stavio onaj iz 85kW verzije poceo je da pali startno, zapravo palio je bez greske sve do sad, ali eto upali na kraju. Zamjena je pala prosle zime onog trenutka kad je auto samo klikao na okret kljuca i kad ga pomjerim malo iz mjesta upali bez problema, dotad sam se naslusao prica kako je sve ok. Na proljece ga prodajem, nije los auto, ali mene je napatio silnim malim kvarovima koji su se nagomilali za kratko vrijeme i izgleda da opet pocinje isto.

    Planiram uzeti Golf Plus koju godinu mladji, pa me zanimaju iskustva ako neko ima taj.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Iko?
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako nije ni akumulator, mozda anlaser ili alternator, za pocetak izmjeri napon na akumulatoru ako imas multimetar prije i poslije starta. Ja sam imao isti problem, koji sam rijesio prosle zime, i zamjenio sam sve tri komponente, ali izgleda da se to sve ponovo vraca, mada jos nije bilo jako hladno.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Nisam još upoznao auto da mu toliko smeta sporo verglanje kao focus mk1 diesel. Znači neće da upali, pati se i kad mu središ anlaser pali na dodir ključa...
    A golf plus je golf 5 u kojem je pukla petarda :) napuhana verzija, isti auto u osnovi. Znači savjet možeš uzet kao i za golf 5.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Akumulator nov, mjeren napon sve ok. Dobro vergla, tako da sumnjam da je te druge dvije komponente, ali ako je hladnije jednostavno neće da spoji. Ako je manje hladno upali nakon dužeg verglanja ili iz drugog puta, a ako je toplije odmah pali.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    O kojem autu se radi?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Scenic 1.5 dci 60kW 2004
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    dams82 likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Reznor Šta bi' sa BMW peticom, nesto si davno pricao o tome, ako se ne varam ?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Probao, dosao do zakljucka da mi ne treba takav auto, vec neki mali gradski. A i u Tuzli situacija s parkingom je pravo kriticna, tesko se provlaciti na nekim mjestima s velikim autom.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trebas ispitati rade li grijaci uopste. Mogu oni bit ispravni al da se ne pale jer ih relej ne ukljucuje. Problem teskog paljenja je uvijek u ovim gore nabrojanim stvarima i ako je to sve ispravno onda je lako moguce da grijaci ne odradjuju posao.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Taj auto može duže verglati zbog loših dizni, ali to nema veze da li je hladnije ili toplije tako da bih dizne isključio kao problem, grijači mogu biti, ali nije nešto ni hladno ovih dana, tako da je i to upitno. Zrak u gorivu može produžiti verglanje, ali eto ti napisa da zraka nema... Senzor bregaste osovine je znao biti uzrok težeg paljenja na tim motorima, ali tu već treba raditi dijagnostiku tako da nemam konkretan savjet osim da posjetiš servis...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sve grijače sam ispitao na sve tri poznate metode i svi su uredu shodno tome. Najgore i jest to što ne znam šta je a odmah bih zamjenio sve grijače da znam da je do njih.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rade li oni u jutro kad das kontakt. To ti ispitaj.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk