Folderi - gdje su i sta rade?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Feb 21, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    To bez prekida je malo teze izvest. Haj skontat cu nesh.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ovaj fah poceo srati izgleda. odradio sam jucer big WU (P2685) za koju sam trebao dobiti 50k+ poena. Meni kakaostats prijavljuje da sam odradio 2 WU i dobio ukupno 10235+3198 poena, sto je shit nad shitovima jer sam ovaj WU radio 2,5 dana.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cekaj jeli treba nesh posebno podesavat za big jedinice, znam da nema veze sa ovim tvojim sto si napisao ali eto halali :smt003 . Sorry ak je noob ali o ovome nemam pojma.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    treba naravno ;) ali ja big jedinice dobijam vec danima.
    EDIT: izgleda da FAH s vremena na vrijeme dodjeljuje i no big WU :( nije mi jasno zasto, ali izgleda da je ova takva bila.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa sta je ovo jbt, opet sam poceo dobijati neke sitne wu :shock: :roll: :roll: 3-5k bas cudno :idea:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Bilo je prije govora o tome. Nekad jednostavno nestane jedinica određenog tipa pa se onda moraju raditi druge.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znam da je bilo negdje prije ali nisam bas pri vremenu pa nemogu sad to iskopavat.
    Kako podesiti dvije gtx 570 da foldaju. Posto nisam u mogucnosti raditi big jedinice na cpu.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako koristis v7 client:

    Startas client tako sto odes na Configure o onda klik na Local Client Start button..

    Onda odes opet na configure > Slots > Add i oznacis GPU i izaberes koji gpu 0 ili 1

    Tako dodas i drugi GPU i startas folding

    SMP slot (CPU folding) izbrises sa remove u istom configure > Slots > meniu..
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok hvala.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da vidimo, upogonio bih G620 za folding, valjda je SB dobar u tome. :) Sigurno nema velik ppd, ali je stedljiv cpu.

    Koje su sad postavke najbolje za ove procesore? Vidim da spomijete bigadv.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj da i ja priupitam, nacuo da je ovaj i7 970 strasan u foldingu. E, sad pitanje, koliko se racuna jedna big jedinica, mislim koliko vremenski.
     
  12. k0ST

    k0ST Aktivista

    Trebao bi imati solidan CPU ppd (cca 5-10k), nista spektakularno (ipak je to dual core). Koristi obicni SMP2 V6.34 klijent. Na bigadv zaboravi, to je samo za 8 i vise jezgrene procesore.

    bigadv se otvrit za cca. 1.5-2 dana foldinga (zavisi od WU i brzine procesora). Nemozes birati koju ces WU dobiti - evo vec nekoliko dana ne dobijam bigadv WU, samo standardne. Inace, dobro si nacuo, to je fin CPU za folding ali samo ako ga korisnik stavno koristi za folding.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma samo da ga malo ustabilim, inace ide on bez po frke na 4.2 Ghz, a posto svakako sad imam obaveza, mogu ga ostaviti da folda koliko hoce.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kakve su temperature na zracnom hladjenju?

    Mislim da ces trebati kakvo vodeno hladjenje da ga drzis na 4.2GHz sa HT..
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Temp. 100% load na 4.2 Ghz su oko 55C CPU, a najtoplija jezgra oko 68C-69C.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sa kojim hladjenjem i kakav load je u pitanju?
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moj V6GT. Prime95.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dobra je to temperatura jos ako je sa HT-om onda je super..
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jest, prijatno sam se iznenadio, iako to 4.2 Ghz je blize 4.3 Ghz, ali eto ja sam zaukruzio na 4.2 Ghz.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ne mogu da vjerujem da je ovo toliko zamrtvilo ba? pa toliko je ljudi sad sa Sandy B. procesorima koji su fantasticni folderi uz malu potrosnju, toliko je raje sa NV karticama iz serije 400 i 500 (a ja, i nema smisla da kupujete grijalice da bi vam grijale noge :p samo upregnete te Fermi kartice, i nema zime :) ), koje imaju jako dobar PPD, ali niko da se ukljuci i doprinese. folda nas par svega. I Enis se malo ulijenio kad je u pitanju promocija samog FAH projekta..... Eniseeeeeeee jesi ti ziv??? :p :mrgreen:
    Juka, s cim ti to foldas majke ti? imas 1000 PPD, a ovamo SB 2600K truhne ccccc pa nema smisla stvarno :p hajde upregni to malo ba, da ne propada 8)