Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne mozes to naci ni za lijeka :? :? koga kod sam pitao, niko ziv nece, cuvaju kartice ccccc
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Fol je upalit 3-4 sata, obradit 2 jedinice.
    S druge strane uz malo vise truda mozes nastimat smp za procesor, da radi po 5-6 sati dnevno, ima dovoljno vremena za predaju jedinica.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    i sta sad da nastimam taj smp za e8600 ? kolko bi ja vama pomagao ?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mnogo vise bi pomogao nekom drugom, nego nama. nama je samo gust takmiciti se s drugim timovima, ali iza svega toga se krije dobra namjera svih nas da pomognemo u otkrivanju novih lijekova....... mozda je bolje pitanje, koliko bi ti sebi odmogao ako bi ukljucio folding? ;) ako ce ti smetati, radje ga nemoj ukljucivati.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    pa kad gpu ukljucim smeta ... al eto taj cpu bi mogo citav dan radit

    pa eto ja bi ga nastimao za 64bitni xp jel moguce ? kolike su sanse
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Mislim da bi najlaksa varijanta bila kroz virtualnu mashinu i Linux: viewtopic.php?f=41&t=18184. Odvojis malo vremena da to nastimas jednom i poslije nemas problema. Ako budes imao kakvih problema s ovim setupom, napisi, pa cemo rjesavat.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nema velike potrebe da se instalira SMP za E8600.
    Jedna jezgra ode na grafičku, a druga može preko regularnog CPU klijenta.

    Jedino sto mozes dobiti sa SMP klijentom je problemi što svaki put kad nestane struje pocinjes zadatak ispocetka.
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam uspio zavrsiti samo jedan WU sa SMP na WIn 7 x64, PPD ~ 3000 za 1760 jedinicu. Od tada non stop error: early finished unit, i sve ponovo. Moze li se kako rijesiti ovaj problem da ne idem preko virtual mashine, preko 4 standardna klienta ne dobijem ni pola ppd, i to zavisi kakve me jedinice zapadnu po klientu??
     
  9. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Ne znam kako je za XP64 ali na Visti64 nije potrebno ni 10% 1 jezgre za GPU client. Sto se tice SMP, na Linuxu nema problema skoro nikako. I bez normalnog zatvaranja clienta ostaje sacuvan WU. A sto se tice PPD, meni na E8400 sa obicnim CPU clientom PPD ~220 a sa SMP ~2500, a naravno u oba slucaja sa GPU clientom uporedo koji daje maksimalan PPD.
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    ja trenutno cijeli ppd ostvarujem samo sa i7 920 @ 3.6 GHz @ 4 VM -a :)
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hmmm.
    Cudno.
    Pokusat cu i ja sa virtualnom mašinom pa javim dojmove :D
    Meni u windowsu guši GPU klijent kad obe jezgre opteretim.
     
  12. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    I meni guši ako ne stavim veci prioritet za GPU client, tj. fahcore_11(14).exe. :)
    A da budu po defaultu na high sam rijesio sa programom Process Lasso. I onda PPD sa SMP neznatno opadne (sa ~2600 na ~2500) a sa GPU bude i dalje maksimalan. :p
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    radi li vama kakaostats?
     
  14. GW

    GW Moderator

    Radi.
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hehehe ebi ga GW. ja se sjeba trazeci po filteru da nema neki rule, koji mi blockira taj sajt. pih :p
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    imam jedan problemcic prilikom foldinga sa grafom. kod nekih radnih jedinica (nekad 511, nekad 1888) mi izbaci upozorenje "Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered." ni sa jednom igrom nemam problema (pa ni sa CoJ Bound in Blood, koja jede grafu). odvrtio sam par testova (3DMark Ventage, i 06 i AquaMark) i sve ok. Furemark ne mogu, jer se desava overload UPS-a kojeg sam uzeo prije par dana (Mustek USB 600VA), pa mi na zivce ide piscanje :D mislim da je problem do drivera, probao sam predzadnje i zadnje, ali isto. nisam ni sistem dugo dirao, vrijeme mu je za obnovu. znaci, desava se nekad, ali ne mogu upratiti kada :( temp grafe je do 80 stepeni sa 511. evo dok pisem ovaj post, pola sata prije toga sam smanjio vent, i temp je 84 stepena, sa 511, i sve je ok. koristim Evga Precision, i imam 3 profila. jedan je default (670/1508/1250), drugi je clocked (690/1553/1270) i treci mi je za folding (590/1630/940). isto se zna desavati i na default profilu i na folding profilu.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Sta pise u logu?
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ako mislis na fah client, on se ne rusi, nastavlja da radi. u windowsovim logovima pise to sto sam stavio pod navodnike (event logs).
     
  20. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Od prije dan-dva se i meni to par puta desilo. GPU client se ne srusi ali zato prekine rad sa tim WU, posalje ga tako nekompletnog i preuzme novi.

    A sa SMP (linux) mi vec 2-3 WU propadose jer client nekad stane nakon zapisivanja rezultata na disk (znaci javi da je usjesno zapisao) i kada izadjem sa ctrl+c i ponovo udjem javlja da fali work file i ne moze nastaviti ni preuzeti novi WU dok ne obrisem sve iz FAH foldera osim .exe fileova. Sad lupam, ali ne znam je li ima neki drugi nacin da se prisilno ponovi taj korak gdje izbaci gresku bez gasenja clienta ili nesto slicno?