HDD dvoumica

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sena, Mar 13, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Sena ocito peformanse PC-a gleda samo kroz gaming, i da, tu ne pomaze ni 3 SSDa (sem vremena loadinga). Al uz SSD je everyday use PCa & rad na istom totalno druga prica od PCa sa 4-way SLI + obicni HDD :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakav gaming,ne fura Sena gaming,samo benching je u pitanju.Da Senu interesuje gaming zaustavio bi se Sena veca davno na 5970 ili 480GTX ali pojavi se tamo neki baja sa par fpsova vise u heaven banchu ili nekom drugom i Sena kešira još 5-6 stoja za jos jednu grafu,i tako stalno.Sena mora u komunu za odvikavanje od hardwarea pod hitno. :D
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znam ja sve to .Nisam glup da ne znam da se svi podaci nalaze na hdd.Ti si upravu ali meni je opet draze dat pare za cpu ili gpu .Ali da se ima ludih para imo bi ja vec 2ssd ali se nema i sta je tu
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    niko ti ne govori da uzimas 500 gb ssd sa 500mb read write

    dovoljno je uzet 60 gb ssd koji ne kosta kao ti tvoji neki sli

    ja tigra cudnog ^^
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Malo 60gb .Treba mi barem 120 a to je skupo
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma


    Meni je opet najzalivije dati pare za GPU. To je uvijek promasena investicija.... Zato kupis gornju srednju klasu i guras dok moze. Eno u starom kompu 3870 jos gura :D
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    evo i umene 4850 xDD da je ne ureknem
    a sto je sena malo 60 gb taman
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jesam li reko' da je Sena bencher,neda Sena lovu ni na sta sto ne povecava FPS.

    NHF :D
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    ma malo brate .Cak ni nemas punih 60gb .T o bi bilo samo za sistem a ako vec hocu ssd onda hocu i ostale podatke na njemu
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    To je tvoje misljenje
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Pa dovoljno je 120GB, za sistema i par aplikacija, a za storage krhnes kakav disk od 2TB i taman,samo steta sto su jos uvjek cijene divlje pa covjeku zao za to iskihat, ali bice aBd nize pa ce se moci jedan ubost!
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne trebaju ti "ostali podaci" na njemu.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Džaba ti 3 puta brži sistem kad to ne daje više FPS-a u Crisisu. :smt044
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    A ni u metro 2033 bogami :lol:
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ekipa, sta je s ovom off-topic raspravom?
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jbg,dao nam Sena materijala za mezetluka. :oops:

    EDIT: PA nije sve to toliko ni offtopic,i dalje je diliema oko HDD-a,dal uloziti lovu u kvalitetan SSD il ju raspalit na grafe kao i obicno :D
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kao i obicno.. :lol:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    60GB SSD + midrange graficka (GTX560 ili slicno) je imho uvijek bolje od highend graficke (GTX570 ili jace). Samo za primjer navodim Nvidiju.

    Rijetki drugacije misle, ali to je njihov problem.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije ako te interesuje vise FPS u igrama..

    A za overall iskustvo na PC sigurno je bolja ta varijanta SSD + mid range GPU..
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas naramak Gflopsa u kompu i stavis neku igru da se instalira i komp ti skoro pa neupotrebljiv dok se ta operacija ne zavrsi,posebno ako je u pitanju montiranje iso fajla u virtualni drive.
     
Thread Status:
Not open for further replies.