Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Olx.ba
    :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mogu mislit koliko traze ispod cijene :D Fakat ispade najveci problem redovnog mjesecnog unovcavanja.
     
  3. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Pa unovci jednom godisnje i nemas problem
    Provozas se do Splita okupas se uzmes pare na BTC bakomatu i super

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja bih radje da to mjesecno dizem, jer ako ulozim u rig da to u ratama otplacujem :) Nego ti bankomati, koliko uzimaju proviziju, je li istina sto neko rece 30%?
     
  5. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Moras malo cesce google koristiti :)
    Bicoin Atm zagreb split beograd
    I izbaci ti i kurs i proviziju i sve sto ti treba i ne treba

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    A de mi reci i ovo ja imam onaj Jaxx wallet povezan sa nanopool. DA li se u njemu prikaze ETH i USD tek kada se predje ona minimalna cifra na nanopool? I sta ako moju u USA otvore na coinbase account, ja bih morao sa Jaxx walleta poslati na jihov reacun ili sta? :)
     
  7. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Google.com

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    ih ne seri, bolje da se nisi onda ni javljo ovdje.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne moze ni preko bitstampa. meni su odbili u RF banci transakciju 23.10.17 i još uvijek ne znam gdje je novac. iz bitstampa traže da im pošaljem tracking log uplate, a iz RF mi nedaju jer sam ih prijavio agenciji za bankarstvo. stoga, nemojte ni pokušavati, imati ćete isti problem kao i ja.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa jos samo da ti covjek nacrta. Pomaze ti 3 stranice i ti mu da ne sere.
     
    Neraa and zoi like this.
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pomaze u kurc. te 3 stranice je mogo u 3 posta objasnit, samo me okolo voda nista konkretno da kaze. Najjace mu je dok izrudaris dovoljno sve ce ti bit jasno :D
     
  12. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Halo padobranac!
    Hvala na pomoci i slicno mi ne treba, ali ne seri ti je bas onako ... opisna recenica karaktera!
    Sad ces svakako citati google pa ces skontati ono sto sam ti govorio!
    Skontaces kako si naivan i brzoplet bio, a meni jos ne seri napisao!
    I ja sam poceo prije 2 mjeseca i nisam znao nista, sjedes zagrijes stolicu i iscitas sve, ti bi sada licnog asistenta da ti sve objasni. Eno imas ljude rade to za pare, Bios racunari, putaj ih da ti pomognu pa ces vidjeti klliko pomoc kosta.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovo kod mene je fakat cudno. uvalio sam precicu do .bat u startup, ali ni na TV ni na RDC ne vidim da startuje. rebootovo PC par puta, ali nula bodova, vidim da nije startovalo i ostavim tako preko noći. sjednem sada za PC i vidim da je client startovao i da radi ko doksa. na jbenom remotu ga ne vidim uopste ccc
     
  14. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Sta koristis za remote?
    To ti iz iste mreze u kuci se kacis ili?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma preko neta. Pa napisao sam sta koristim ccccc :) TV-TeamViwer i windowsov RDC-Remote Desktop Connection (dynamic DNS + forwardovani portovi na routeru). Probao sam i VNC i ista stvar
     
  16. lolak

    lolak Aktivista

  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kolins, sam si sebi zakomplikovao, rf nikada nije ni moglo, taj si info mogao dobiti prije nego si pokusao isplatu na rf. I onda ti prijavis agenciji radi 100-200$, u borbi protiv vjetrenjaca kao da je ovo neka pravna drzava ili nesto...
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    BTW, ako nekome treba mišljenje Agencije za bankarstvo kao i odgovor RF banke na upit Agencije, a povodom moje pritužbe, možete me kontaktirati privatnom porukom.
     
  19. lolak

    lolak Aktivista

    Mozes li napisatisti sta je odgovor sustinski? Banka ima generalno pravo da blokira transakcije ili?
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Banka navodno postupa u skladu sa Zakonom sprečavanju pranja novca i finansiranja terorisitičkih aktivnosti kao i aktom Ministarstva sigurnosti BiH državne agencije za istrage i zaštitu SIPA. Banka navodi da je duzna uspostaviti takav sistem koji ce omoguciti otkrivanje svih neobicnih, neuobicajenih i sumnjivih vrsta aktivnosti, kao i da se radi o kriptovalutama koje propisi BiH koji uređuju unutrasnji platni promet, međunarodni platni promet i finansijsko poslovanje ne poznaje kao novčane transakcije ove vrste. Također spominju i Odluku o minimalnim standardima aktivnosti banaka na sprecavanju pranja novca i finansiranja terorističkiha aktivnosti. Sve ovo pada u vodu, kad je Bitstamp, koji također postupa po svim navedenim aktima, samo donesenim u UK, Luxembourg, a koji je proveo KYC proceduru i ustanovio da novac nema veze ni sa jednim od gore pomenutih nelegalnih aktivnosti. Naravno, banci su svi gore navedeni akti samo dobar razlog da ovakve transakcije odbija.
     
    Vedo likes this.