Mobilni internet - najbolja opcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 14, 2013.

?

Izaberi najisplativiju opciju mobilnog interneta u BiH

Poll closed Mar 24, 2013.
  1. BH Telecom postpaid

    5 vote(s)
    38.5%
  2. BH Telecom prepaid

    4 vote(s)
    30.8%
  3. HT Eronet postpaid

    1 vote(s)
    7.7%
  4. HT Eronet prepaid

    3 vote(s)
    23.1%
  5. m:tel Prepaid

    0 vote(s)
    0.0%
  6. m:tel postpaid

    0 vote(s)
    0.0%
  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    To je to, samo sto su povecali na 500
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A koliko onda vremenski traje taj dokup? Ne mogu sad da trazim, posto nemam kompjuter pri ruci. :D
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    Re: RE: Re: Mobilni internet - najbolja opcija

    Pa ako je kao ova opcija 50 MB sto ja imam onda traje mjesec, placas dodatno pri svakom racunu
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj 'flat' je bio neupotrebljiv. Da, jest na taj fazon, dobijes 500MB a kad prekoracis bude isto ogranicenje brzine kao prije. Dobra stvar je sto ne naplacuju svaki kilobajt preko limita, cisto zbog racuna.

    Meni je super ovo, dodje mi racun 5KM + sto potrosim za GSM/SMS.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    da jest bio neupotrebljiv, kad smanje brzinu mogao si se samo dopisivati preko kojekakvih messengera a sva ostalo je bila patnja ziva

    sad gledam ponudu na njihovoj stranici i za oko 5 KM dobijem ono sto mi treba, bas cu ovih dana skoknuti do njihove poslovnice i vidjeti da predjem na to umjesto dosadasnjih 50 MB
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moras to, dovoljno je da nazoves i aktiviras paket.

    I da znas taj paket 50MB je ukinut.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja kako sam shvatio sad uz midi30(sad je nesto promjenio ime) imam 1gb interneta ukljuceno u pretplatu?
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    sad zvao i ipak moram ici na salter potpisati novi ugovor zbog toga sto sam vezan ugovorom za mobitel i sve dok ne otplatim to bio bi mi aktiviran onaj paket od 2.5 KM iako je isti ukinut

    tako pise :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nista ja tebe sad ne skonta. Ne moze ti bit jos uvijek aktiviran mSurf 50MB kad je ukinut. Kakav je to onda ugovor? :)
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    tako mi covjek sad rekao, nastavio bih koristiti taj paket 50 MB sve dok mi ne istekne ugovor na mob koji sam kupio nebitno sto je taj paket ukinut

    elem iz tog razloga ne mogu aktivirati paket od 500 MB telefonski nego moram na salter potpisati novi ugovor, ukinui paket 50 MB a uzeti 500 i to je to
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da se nadovezem na Dinin post. Otac uzeo novi tel., midi 30 paket i vidim ima tu gigu mobilnog. Eh sad je fazon sto ne radi, sve opcije uredne, ali nikada prije nije koristio mobilni net. Pretpostavljam da mora samo nazvati na 1444 da mu to aktiviraju? :)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trebalo bi da to vec ima aktivirano, jer to nije dodatna usluga - ukljuceno je u paket. Mozda ima staru SIM karticu? To bi mogao biti jedan od problema, a telefon se automatski podesi prema SIM kartici, koliko sam vidio. Mislim na postavke za mobile internet access.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Stari sim,ali automatski ima postavke kao one sto oni imaju da se manuelno unese. Ha manuelno ili automatski, ne radi. Nista, onda jedino da ih nazove pa nek rjesavaju :)
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako nikada do sada nije koristio mobilni net mora nazvati za aktivaciju ili podnijeti zahtjev, ali poziv je laksi i brzi ;)
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    @Stevie_Ray: bio sam jucer u poslovnici i ovako mi je receno, nisam mogao telefonski rijesiti jer sam pri kupovini mobitela potpisao ugovor na stari mini15 + ponudu za 50 MB neta i vodio bi mi se taj paket 2 godine koliko otplacujem mob, znaci nebi me uopce prebacili na nove pakete dok ne otplatim telefon

    elem suma sumarum morao sam potpisati aneks ugovora da prelazim sa starog mini15 na novi moj mini15 (valjda se tako zove) i da ukidam staru ponudu neta ali posto im je valjda taj prelazak pocetkom svakog mjeseca moram cekati do 1. decembra da bi mi aktivirali 500MB internet paket
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    [​IMG]

    od jucer prebacen na 500 MB paket, sad nema vise cuvanja mobilnog interneta kao prije sa 50 MB i napokon malo rahatluka :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni tamo negdje oko 20-og stize sms da sam potrosio sve megabajte. WTF reko :D potrosio mozda svega 50MB, ipak sam vecinu vremena u WiFi mrezama. Tako da cu tek na racunu vidjet stanje, ne da mi se zivkat ih opet. Mislim da nisu ni ukljucili.

    Gdje si ti provjerio to stanje?
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    pa na bhmobile stranici gdje stanje racuna gledas, kod mene je npr nesto sitno racunato u msurf50 jucer u jutro dok nije prebaceno a otalo u 500 nakon sto je prebaceno
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nasao, fakat pise da imam mSurf 500MB. :) To znaci da je bug u sistemu sto mi je dosao SMS da sam potrosio ukljuceni saobracaj.
     
  20. kio

    kio Komšija

    Student plus 1 je dobar izbor, ko je student.
    Dobijes 250 mb neta, (kada prekoracis smanje brzinu) 11.70 km mjesecno.