Mtel Internet i mobilna diskusija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Shibby, Aug 11, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko zna kako ti koristiš internet. Inace, ako koristiš Operu, možeš naštimati kvalitet slike a možeš i da iskljuciš prikazivanje slika pa bi s tim opcijama svakako uštedio na prometu.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    Sms-4 km 100 poruka prema svim mrežama kod mene propalo ne napisem 100 smsova godisnje, a bonus traje 7 dana
    Pričaj-3km 100 min u mtel mrezi, u imeniku nemam 10 brojeva sa mtela, da ne govorim da je obracunska jedinica 1 minuta
    INTERNET 5 km 50mb sasvim ok za osnovne stvari, ne moze posluziti za ozbiljnu upotrebu, obracunska jedinica nije spomenuta a ako je ko za minute onda je garant 1MB, rok upotrebe bonusa za net 30 dana
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    OPEN IPTV - digitalna televizija sa licenciranim domaćim i inostranim programima

    Kompanija m:tel predstavila je u Banjaluci set novih usluga pod zajedničim nazivom OPEN. Potvrđujući posvećenost razvijanju telekomunikacionog tržišta, m:tel je ovog puta osim mobilne, fiksne telefonije i interneta, ponudio i novu uslugu: digitalnu televiziju IPTV.

    „Trudimo se da ne zaostajemo za vodećim svetskim telekom operatorima. Radi se o zahtevnoj usluzi, zasnovanoj na kompleksnim tehnologijama, ali m:tel je u tehničkom i kadrovskom smislu potpuno spreman za taj izazov. Konvergencijom različitih servisa stvorili smo potpuno novu vrednost za kranjeg korisnika, uz povoljne uslove korišćenja”, izjavio je generalni direktor m:tel-a Predrag Ćulibrk.

    Pod sloganom OTVORENO ZA SVE, m:tel od sada nudi objedinjene usluge fiksne telefonije, interneta i digitane televizije.

    „Našu novu ponudu kreirali smo u zavisnosti od toga koje usluge želite da koristite, pa tako paket OPEN DUO sadrži dvije usluge: fiksni telefon i digitalnu televiziju IPTV, a paket OPEN TRIO tri usluge: fiksni telefon, internet i IPTV”, izjavio je izvršni direktor m:tel-a za marketing i prodaju Milenko Cvijanović i dodao da u oba slučaja korisnik ima samo jednu pretplatu i po prvi put- neograničen besplatan razgovor u okviru m:tel fiksne mreže.

    OPEN IPTV usluga predstavlja digitalnu televiziju sa mnogobrojnim licenciranim domaćim i inostranim programima. Korisnici m:tel-a, između ostalog, imaju ekskluzivnu mogućnost da gledaju najpopularniji američki filmski i serijski program HBO sa prevodima, ali i najkvalitetniji sportski program na prostoru ex YU - ARENASPORT. IPTV sadrži i elektronski programski vodič, gdje korisnik na jednom mjestu ima pregled svih programa i mogućnost gledanja filmova i serija po sopstvenom izboru iz liste IPTV videoteke.

    Cijena OPEN DUO paketa je 30 KM, a OPEN TRIO 55 KM. Uz OPEN TRIO paket dolazi i jedan od dodatnih paketa: PLUS ili SPORT. Za najzahtjevnije korisnike kreiran je OPEN TRIO PLUS paket, koji sadrži sve dodatne pakete: PLUS, SPORT i HBO, ali i besplatne razgovore prema svim fiksnim mrežama u BiH po fair use principu.

    Sve OPEN usluge moguće su u gradskim i prigradskim naseljima u zonama dostupnosti ADSL-a.
    Detaljne informacije o usluzi korisnici mogu dobiti pozivom na besplatan

    http://www.mtel.ba/preview_story/22564/ ... sluga.html

    Gdje je BHTelecom sa moja tv
     
  4. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Ne bih da je dzabe....
     
  5. metallac

    metallac Aktivista

    Ponuda kanala za početak mi se čini manje više ok

    [​IMG][​IMG]

    Zbog ovakvih razmišljanja samo volim da me moj dere ko budalu i imamo ovakvo stanje u državi i ne treba se ni žaliti...
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    *plače*
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jel ima ovo u federaciji ili je samo u RS?
     
  8. wudu

    wudu Aktivista

    Samo RS.
     
  9. comrade

    comrade Aktivista

    juce poslao zahtjev za mojatv full i onda vidim ovo sta nudi mtel i place mi se
    bolji izbor programa
    55 km
    brzina 1536/192
    a u pm...
    suti i trpi :?
     
  10. delboj

    delboj Guest

    Meni ovo izgleda preskupo, znači ovaj paket od 55 KM izađe oko 72 KM kad se doda PDV. S obzirom da sad bez potrošnje telefona s pretplatom, RTV taksom i za ADSL paket od 25 KM račun izađe oko 46 KM, onda ovaj IPTV ispada 26 KM!

    Ali ni ponuda na Totalu nije baš najbolja, a lokalni kablovski operater je još gori, slika je loša.

    Ne znam za šta se odlučiti kad svi kanali na Digiju pređu na Nagra 3. Možda ponude onda legalni paket.
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    A to je BH Telecom stavio cijene sa PDV jes malo malo sutra možeš misliti... Što se tiče TTV on ima odličnu ponudu "samo" fale nova i rtl
     
  12. avduka

    avduka Aktivista

    dobra lista kanala nema sta neg dajte i vam u FBIH ovo nastimajte nebil oni debili u BIH Telekomu propali !
    pogotovo ovi dodatni sport i plus su extra...hbo....ma brate imam skaystar i gledam ga preko digija a mogu rec da bas ne vrijede 7,5km...indijana jones svake hefte sva tri dijela...i opet kad je kakav dobar daju ga kasno oko12...:(
    bilo bi extra da je umjesto hbo-a ubacen cinemax i nova cinema...al dobro je!
     
  13. delboj

    delboj Guest

    Uzeo sam ovo juče na probni period od mjesec dana. Previše komplikovano za upotrebu, jedva sam se i ja snalazio prvog dana, a kamoli ostali ukućani :D

    Kažu da nije bilo mnogo zahtjeva, mislim da će im ovo propasti, cijenom ne mogu nikom da budu konkurencija.
     
  14. Zizm

    Zizm Novi član

    Bitchnet ga drka... Internet...
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Ja koristim mtel pretplatu 100 mb za 5 KM
     
  16. DSA

    DSA Aktivista

    zna li neko tačnu informaciju da li m:tel zaključava telefone i u postpaid-u?
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da to zavisi od vrijednosti telefona. Barem je to tako nekad bilo :)
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Skoro svi koje znam dobili su zakljucane telefone, ukljucujuci i mene tako da je odgovor (Y)
     
  19. jessus

    jessus Aktivista

    Jel mi neko moze objasniti jel bolja ona MTel-ova bezicna fiksna telefonija od BHTelekomove na kojoj sam trenutno.Skoro svaki mjesec mi dodje oko 60 km racuna a cijene poziva su nevjerovatno visoke,pa sad trazim alternativu kako smanjiti mjesecni trosak.Negdje sam od ranije cuo da je MTel sto se tice fiksne bezicne telefonije daleko najbolji operater u BiH pa me interesuje ako je netko od vas ovdje korisnik MTelove fiksne telefonije,kolika je mjesecna pretplata,kolika je cijena poziva prema drugim fiksnim i mobilnim mrezama u BiH?Svi savjeti su dobrodosli.Hvala unaprijed :) :smt006
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator