Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa pogledaj pitanje http://www.winwin.ba/racunari-i-kompone ... nts_tabbed

    A vidi i cijenu na winwin.rs koliko je manja

    EDIT: A evo i na neweggu lose o hladjenju
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vidio sam pitanje i odg. al opet mislim da je greska.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    A bemu pa na oba sajta im ne moze biti greska, a i da jeste sta nas briga :). A evo i na onom ruskom kazu "Shumnovata under load" :D. Jebo kartu ako ce ti u kucistu praviti pakao pa da je i 200KM jeftinija.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sve zavisi sta zelis, ako je stvarno ova cijena ja bih je uzeo, uvijek mozes postaviti fan profil kakav zelis (i tako smanjiti buku) a da pri tome GPU nece dotaci 80C sto je sasvim OK.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja koliko sam vidio po onim reviewima ova powercolor gotovo najtisa 280x i uvijek isticu izvanredan kuler, a naravno da je buka bitan faktor.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najtise mogu biti samo triple-fan kartice. A to je Sapphire Tri-X ili Gigabyte WF3. To je tacno da cooler na toj Sapphire 280X nije nesto, ali je opet dobar dok je kartica na stock taktovima.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa uzmi Powercolor model ako ti nije zao 100KM :D

    realno da se Sapphirka srediti, problem je sto BOOST karte imaju visoku boost voltazu na 1.20 do 1.25V sto besporebno zagrijava GPU i trosi el energiju.

    Naravno da se to srediti sa BIOS editorom VBE7, otvoris BIOS, snizis BOOST voltazu i rijesen problem. (obicno BOOST modeli nemaju kontrolu voltaze kroz Aferburner/Trixx itd)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je relativno sve. Pitanje je kako su uopce podeseni profili, neki proizvodjaci spuste obrtaje naustrb temperatura.

    Ja znam da ako Tri-X dobro hladi 290X, onda ce hladit i 280X, dok se dual-fan modeli muce sa ovim 290/290X chipovima. Istina, 280X nije 290X, al opet...

    Ne treba ti ovo bit problem, ponuda je fantasticna i ja bih je uzeo bez razmisljanja, znajuci naravno da nije najbolja 280X kartica.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Morat cu jos malo razmisliti, ako ko naidje na jos kakav review neka nabaci :) Imam fobiju jos od 4870 sapphire koja je bila bucna za nepovjerovati i sutradan je zamijenio za 4870 toxic i doplatio oko 100KM :)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema puno recenzija tih kartica jer su to rebrandirane HD7970 kartice. Za R9 280 ima jos manje recenzija jer je bio 'quiet launch'. Eto kupi od KingT-a HD7950, ima brutalno hladjenje i sigurno je tiha i overclockana a i ustedices nesto love.

    Mining ocito propao cim su te kartice raspolozive po tim cijenama. Prije mjesec dana nisi mogao nac 280X doslovno nigdje, niti u Njemackoj. Vec sam spominjao kako je drug platio 270X 430KM, prije mozda mjesec i po.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Također jos jedna preporuka za hd 7950 dc2, najtisa karta koju sam imao.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mada je upitno hoce li KingT spustit cijenu za 100KM u odnosu na ono sto trazi za nju, jer je nova 280X spomenutih 437KM.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uzmi moju gtx 780 i budi happy. :mrgreen:

    Moze se korigovati cijena.

    Svakako volis physx.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hehe DC2 V2 stvarno je monster, evo temperatura u Crysis 3 sa overclockom na 1100/1600 i sa stock fan profilom.
    Tiha i hladna. :)

    [​IMG]

    Steve, ne spustam brate cijenu, svaka cast tim novim 280X ko voli neka izvoli, a ova ima jos 31mjesec gare a te nove 24 mjeseca. :smt002
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :smt003 :smt003 :smt003
     
  17. black

    black Komšija

  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    780 bi dosla u obzir jedino da je oko 500KM jer mi je to max budzet :). A sve naginje ovoj sapphire od 435KM jer je cijena stvarno hebena. Nego sta je sa ovim xtl chipovima, nesto malo citam da nece biti najavljeno kada ce ih ubacivaati u 280x i da ce biti jeftinije kartice. Da nije to razlog pada cijene?

    EDIT: Evo na bug.hr mi rece tip koji je imao ovu karticu da na njoj nije pravi dual-x kuler vec slabija verzija

     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne moze se kupiti nova vrhunska R9 280/280X kartica za 435KM, za to treba 550KM i vise (vapor X modeli itd.)
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    sad opet sve naginje na powercolor :D