Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    I njih ima par vrsta, koliko sam primjetio...

    Joj ja zvijeri : AMD Radeon R9 280X Sapphire VAPOR-X TRI-X OC 3G GDDR5, DVI/HDMI/DP/11221-12-40G :lol:
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako vise vrsta, radi se o Powercolor R9 280X TurboDuo. Rece mi tip sa bug.hr da je na njoj kuler kao na asusovoj dc2.




    A pazi koliko je ova vapor x glasnija :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Na toj Asus fan je na AUTO a na Vapor-X fan je manual na 100% , zato je ogromna razlika u glasnoci. Kada bi tu DC2 odvrnuo na 100% bila bi jednako glasna.

    Uzmi tu Powercolor i zavrsi vise :D, ili uzmi R9 280 Powercolor za 495KM, 100% identicna karta, memorija , PCB isti sa 8+6 pin, isti cooler, samo je razlika u br shader-a i klokovima. cak sam siguran da bi radila sa flashom BIOS-a sa 280X modela (ali sumnjam da bi otkljucala shadere).
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    nije 100% fan vec full load. Evo na full load :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa to sam i rekao , fan nije na 100% na Asus.

    Na onoj Vapor X fan je na 100% rucno, jer znam ljude koji imaju Vapor X, mocan je to cooler, prilicno tih i veoma dobrih performansi.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    citaj sta je napisao 100% load a ne 100% fan i na vaporx i na ovoj drugoj asusovoj sto sam posto. Pogledaj mu profil ima test vise kartica, zasto bi samo na vaporx nafljio rucno na 100% fan?

    EDIT: Jedino moguce da ako su oba fana na 100% na ovoj asusovoj je 100% puno manje obrataja.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zato sto jeste na 100% rucno, razmisli malo glavom , Vapor-X da je tako bucna bila bi najlosija kartica svih vremena. vaporX je odlicna, pogledaj review-e , na tom snimku ima preko 50 dB :D
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imaju Furmark noise, a gdje je 3D load noise za vapor-X, ocigledno nisu napravili test kako treba ili su imali los primjerak (sto se moze desiti, npr previse paste na GPU).

    Evo ti noise test sa HD7950 Vapor-X , ima isti cooler kao HD7970/ R9 280X VaporX,

    [​IMG]
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo ti pravi review,:

    http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-r9-280x-vapor-x-review/19/

    [​IMG]

    Kada uporedis ocitanja noise testa sa TPU i kitguru dobijes skoro identicne rezultate:
    Idle: 27/28 dB,
    Load:34 dB.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm, dosta vise je ovih drugih. Recimo

    http://www.tomshardware.com/reviews/rad ... 655-5.html

    ili

    http://www.tomshardware.co.uk/answers/i ... noise.html

    A evo ovi svi testovi na jednoj stranici

    http://www.tomshardware.com/reviews/rad ... 655-6.html
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pogledaj buku svih tih modela, pa nema sanse da su to AUTO fan profili sa 100% GPU load, ta Tri-X bi trebala biti skoro pa necujna a ona kao avion, nii Asus nije bas tih :D

    Ja kad na svojoj odvrnem 80% fan kontam da svezem kuciste za sto da ne poleti (btw 80% je u stvari full speed na Asus DC2 cooler, iznad 80% fan rpm se ne povecava).

    Hvala Bogu pa hladi super i fan ne ide preko 35% na Auto a pri tome GPU ostaje ispod 75C (naravno sa overclockom), tako da je karta tiha u rangu sa ostatkom sistema.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako god vaporx ne znaci uvijek tisinu.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma jbes Vapor-X sta si se uhvatio nje kad je neces kupiti :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ti se ufati nje, a ja falio onu asusovu :)
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Haha :D

    BTW ova moja na stock 900/1250 i stock 1.094V u LOAD-u temp dodje na max 63C a fan na 26% (~ 1300 rpm).

    Evo da i ja hvalim Asus-a hahaha :)
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne zanimaju me 3 slot grafe :)
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    zanimace te kada kupis neki fen za kosu :D
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    nece valjda, ako Bog da :D