nVidia Maxwell

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Feb 21, 2014.

  1. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    There was this guy who asked for a refund for his GTX 970 he got his money back and spend even more to 'upgrade' to a GTX 980 [​IMG]


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahahaha
    [​IMG]
    Kao i:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ludnica kako je ova "polukartica" jaka i hladna :). Cudi me da nema verzija sa 2 chipa na jednom PCBu, al i to ce uskoro :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Dobra karta
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hajd' što nema za BIH, nego je nagradno pitanje totalna esoterija.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Znaci nagradno pitanje hahah ne znam ko ga sastavi. :D
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Legla :D

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kad ovo sve budeš prodavao, javi. Imaj u vidu da MORA biti jeftinije od onoga koliko si ti Seni iskeširao :D
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koja je ovo sila od karte, kloknuo je odokativno na 1370MHz core i 2005MHz memoriju (stock voltaze) pici BF4 na 100+ FPS sve vrijeme na Ultra i 1920 x 1200 rezi.

    Stock vent ide na max 55% ( 2200 rpm), veoma tiha karta a GPU max temp 81C.

    Uz sve to trosi 60W manje od klokane GTX 780 te iz zida sistem vuce 380W u BF4.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo sta se jos moze dogoditi ako VRAM usage ode preko 3.5GB.

    :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. xman

    xman Komšija

    Zasto ovo gore sa videa nije pravilo ako vec karte imaju taj problem sporije memorije? Gledam gameplay Shadow of Mordor sa zauzecem memorije skoro 4GB i nema nikakvih problema.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije pravilo ali se moze desiti, zavisi takodje od same igre i enginea.

    Za mene potpuno neprihvatljiv scenarij za kartu od 750+ KM.
     
  17. xman

    xman Komšija

    Necu im nikad halaliti ovaj zajeb :D Jer sam bio odlucio nju uzeti kad budem konfu sklapao,sad medjutim nema teorije da se to desi jer kako kazes preskupa je da se izlazem tom riziku. A 980-ka je fakat skupa dok nesto iz R9 290 serije je takodje skupo,cak i skuplje od 970-ke a ima losije performanse uglavnom...
    De me kao vlasnik 980-ke nabrij da dam 1200 za nju a da se ne pokajem :smt003
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. xman

    xman Komšija

    Hmmm,na momenat si me natjerao da se zamislim :)
    Ta konfa bi isla u sklopu(tj bila bi otkinuta) veceg kredita i ipak bi neko dugorocnije rjesenje... Jedino sto cu po svemu sudeci morati zamijeniti iako je skoro kupljen je monitor(BENQ 21.5" LED) jer nisam zadovoljan kvalitetom slike,boje,uglom gledanja itd
    Ovo sa GTX 970 mi je bas zakomplikovalo zivot jer bez ovih gluposti to je idealna grafa i za duze vrijeme radi OC potencijala.
    Teska su vremena i 1200 KM dati na kartu je pomalo neozbiljno od strane obicnog covjeka ali stvarno puno gejmam,i kako cujem kad se ozenim to ce mi biti glavni izvor razonode pa bi da se "usrecim" na tom polju :mrgreen:
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije ti nista GTX970 vise future proof od GTX 780. :D

    Kod mene ima Gogabyte GTX 780, doduse malo skuplja ali je malo koristena (jer sam cesto u onostranstvu), OC model sa odlicnim Windforce 3 coolerom kapaciteta 450W.

    Karta je pod garancijom jos 20 mjeseci a brza je kao GTX 780 Ti jer je OC model.

    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?f=5&t=32590
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018