nVidia Maxwell

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Feb 21, 2014.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ono sto sam zelio reci da sam imao manjih problema zbog nedostatka kolicine memorije na Company of Heroes 2, BF4, Shadow of Mordor bez obzira na fps, a koji je opet solidan, minimalno 30+ i to na Ultra 1920x1200.

    Za BF4 SP Ultra imam 60 fiksno sto je iznad FHD, dok na serveru pada na min.42 fps i do 2000 MB iskoristenosti vmem.

    Ako i kada mi zafali 60 fps prosjek, prvo smanjim detalje sa ultra na high i tako redom. Zbog toga nisam imao potrebu da radim OC koji imam u rezervi, a sto ne mogu reci za memoriju, nikako ne mogu nabaciti jos gigu-dvije memorije.

    Sve ovo je sada i na par igrica, npr BF3 multi-ultra-fhd 270X jede za dorucak (57% gpu) kao momak od 18 godina :D , daleko od bilo kakvog entrija, prostora za tuniranje na pretek. Ali, ako cemo govoriti o npr Dying Light, ona baca na koljena 280X da nece 270X :D.

    Jedna 290-ka ce za par godina pojesti u parama razliku struje koju potrosi u odnosu na 980-ku koju sada treba platiti masno. Zato kada sve saberes i oduzmes, nova sa garancijom za narednih par godina da se covjek podmiri, 980-ka je vrh :D i trenutno je ogromna steta sto zeznuse 970-ku. Da se moze naci u radnji za 1200 KM ja bi vec sada imao istu, ovako ne zelim platiti kesom, idem u Njemacku na odmor :)
     
  2. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    11776MB on 320 bit interface + 512MB on 64 bit, just under 7200M transistors :D
     
  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Neće valjda i ovoj faliti tih 512mb ili1.5bg
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Opet glupost izbacit karticu koja se ne uklapa u nomenklaturu.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni je veca glupost ne staviti backplate na ovu zvijer, onaj sa GTX 980 bi odgovarao savrseno na onako vec crni Titan.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nema to veze, bio backplate ili ne, mozda samo zbog izgleda.

    Ova kartica je bas za bijesnjenje, ima da kosta kao cetiri GTX980, poznavajuci Nvidia-u.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa upravo zbog cijene koja ce biti bezobrazna nedostatak backplate kvari ukupan dojam.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nema frke, prodace nama sena za 900kermi :D
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kupiti ce se ovo trilion %, sad kad, to nmg obecati.
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    EVGA nVidia GTX 970 , 450KM nova (bez garancije)

    http://www.olx.ba/artikal/16298324/evga-nvidia-gtx-970/

    ima čak i GTX980 800KM i to jedna od boljih (malo čudno ,stara 3 mjeseca i već nova pasta stavljana) !

    Ni jedan dojam , da sam iz Mostara možda bi se usudio , ovako!

    Šta mislite ? :roll:
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Profil svjeze napravljen, bez dojmova, ovo bih se usudio samo licno uz prethodno testiranje grafike.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Osim toga ovo je jedan od lošijih 970 modela.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Jedino sto me impresioniralo kod ove kartice je potrosnja s obzirom na specifikacije i performanse. Ocekivao sam vise za ove pare.
    Za 4K ovo je bacanje para, 295x2 brza za manje love, 970SLI je ugazi isto za manje pare. Nekako besmislena kartica, 980-ka je vrh, uz custom hladjenje i oc puno puno bolja solucija, posebno SLI kombinacija koja je ~100$ skuplja :)
    Jedino da je Sena kupi pa proda na forumu po cijeni 980-ke, onda je nobrainer :D Cijena od 699$ je vec nekako prikladnija, i nek bace jedno 6GB rama koji svakako ne pravi nikakvu razliku.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Brza je 30 do 40% od 980tke, trosi 80W vise, ima 50% vise shadera, siri memorijski kontroler i ROPs i 3x vise VRAM.

    Opet mislim da je sjajna karta ali kao i svaki Titan da je precjenjena, mislim da bi 800$ bila odg cjena za nju.

    Takodje limit je sto nVidija ne dopusta partnerima custom izvedbe, tako da je najbolja "out of the box" opcija EVGA HydroCopper model.

    izbacice nVidija skresani i povoljniji model alla "GTX 980 Ti" sa manje svega i visim taktovima ba skao sto je izbacila GTX780 na originalni Titan koji ce se takmiciti sa R9 390X.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jeste u 4k, fhd je to nekih 20-30% ...
    Ja sam ocekivao vise, ispade gtx980 dobar deal, iako i ona masno kosta :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako je vjerovati glasinama, niti Titan X se nece moci takmiciti sa R9 390X.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker