Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Vidim snizeni na oko 750KM pa reko vrijede li sta za nekog nezahtjevnog usera..
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobra im je cijena. Bi li valjali za Xboxa i eventualno kao monitor, neki dokumentarac da se pogleda? Ni meni ne trebaju ti smart fazoni pa mi je to primamljivo. Jesu baš odron ili?
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno, sve ispod serije 6 je bacanje para, pa cak, i mnogi serije 6 su smece, a ako hoces da nije smart onda je grob, a ne tv, sve ide u paketu, kvaliteta, i mogucnosti, nema odvojeno.
     
    zoi likes this.
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo se treba ravnati po tome da ništa od LG-a, Samsung-a i Philips-a ispod serije '6' ne valja, barem nećeš baciti pare.
     
    zoi likes this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Znači da bi dobio pristojan kvalitet slike plati i za paket usluga koje ti ne trebaju :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otprilike. Npr ako želiš HDR i brz OS moraš kupiti 4K TV jer su 1080p modeli delegirani u low-end.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ziva tema a neko upita da li amazon salje za bih...a evo izgleda da su poceli i oni slati
    btw.imate na amazonu jos 11 sati snizenja na razne kartice i usb stickove ...pa ako kome treba,moze se fino ustediti
    ima li jos neko da potvrdi da amazon salje,tacnije da je narucivao i da mu je dosao artikal
    [​IMG]
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li kakav USB stik na snizenju :D

    Vezano je za TV jer bez USB-a nema filmova :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema ništa od toga (odn. ima kome nije žao para):
    [​IMG]
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Eldorado likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada čitam komentare ovdje jedino može proći oled Tv od pet milja :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    :D i men' se čini, još pokušavam naglasiti, simple user, al' jok, ne pomaže mi :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo kako ja sada razumijem ponudu televizora
    imamo tri grupe televizora ili da to nazovemo ponude...prva su jeftiniji tv-ovi,tacnije ovi do 1000 KM a to je izgleda kod svih proizvodjaca isto,sto se panela i kvalitete slike tice...znaci tu su obicno IPS paneli i svi daju manje vise istu sliku,razlike su u ostalim dijelovima
    onda imamo drugu grupu,tu spadaju ovi kvalitetni TVi sa panelima sa malim uglom gledanja,gdje dominiraju samsung,sony i philips,ako sam dobro upratio sto pisete i na kraju,slag na tortu,treca grupa su OLED...a oni su trenutno mokri snovi svima

    ipak mislim da jos nije doslo vrijeme da se to preporucuje...pa ko to danas moze pljunuti salom 4-5 milja za tv,kada je vecina auta nize vrijednosti od tog tva :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I taj "simple user" će se itekako frustrirati kad mu pored loše slike komande sa daljinskog budu kasnile po par sekundi a OS se smrzne/sruši jednom dnevno pa ga mora čupati iz struje.

    50" verzija ovog tv-a je hiljadarka i super je izbor za široki izbor "simple" i manje zahtjevnih korisnika: http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300
    (kod nas je oznaka MU6172/6179).
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Fakat treba prije sve uzeti daljinski i vidjeti kako brzo radi OS. Kod mene Philips smrzne skroz jednom sedmicno, kao sto Neo kaze, moras ga iskljuciti iz struje. A meniji su generalno spori.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma Philips je uvijek imao kriza user interface.
     
    Last edited: Nov 24, 2017
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Upravo narucih chromecast 2 na Walmartu za 20 dolara. Bolje nego stik. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jebote zar se i televizori čupaju iz struje kad smrznu? To još nisam vidio.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kupiš Android box i rješiš problem "smart" dijela. Kod mene je Panasonic neki iz 2014, ne bih ga nikom preporučio ali nije ni da je neupotrebljiv. K'o kupuje Tv do 1000 sve isto sranje.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Neo kako da saznamo, tv "konvertujemo" oznake televizora koji su kod nas u ponudi na evropske/američke oznake, da možemo naći koju recenziju :)