Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni su došla 2 artikla naručena 17 Januara prije par dana, a 3 što su naručena oko 22-23 Jan, nema ih nigdje..
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Meni danas došla OBD dijagnostika naručena 9.2.
     
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

  4. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Meni artikal naručen 15.2. stigao 28.2
    Haman tačno dvije sedmice :)



    Btw, ima li neko iskustva s prodajom na ebayu?
    Imam par artikala koje bih pravo dobro mogao udati u inostranstvu, a ne znam kako to ide preko ebay-a, s obzirom da se mora navesti i poštarina :|
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni jedan paket zaglavio, narucen u januaru. Nije valjda opet zaglavio na carini.
     
  6. kio

    kio Komšija

  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za ovu testnu fazu su govorili prije 10 dana da će sutra krenuti. Nevjerovatno koliko su kod nas neprofesionalni i što je najžalosnije nema niko da odgovara za to. Javno preduzeće koje nije u službi javnosti. Očekujem da, mjesec dana nakon što puste u rad ovaj softver, da budu nekakvi problemi. Kao sa izdavanjem CIPSa i ostalih ličnih dokumenata - pao softver :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A mogli su vala podići i ovaj limit koji podliježe carini sa 50KM na 100-150KM.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    S obzirom kako je tanko punjenje budžeta FBiH očekute pdv od 25% iza ljeta.

    Meni od 3 paketa 2 nisu došla sa dx.com
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja cekam 6-7 paketa od januara cccc kao da oni to drze na kamari, pa ce provuci kroz taj novi software.
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    kad nekog provuku kroz novi soft neka baci ovdje neki komentar
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Za 10ak dana
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni sve uredno stiže, doduše zadnjih par mjeseci ne naručujem više od dva artikla istovremeno.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija


    Baš sam razgovarao sa osobom koja radi u Bh pošti u vezi ovoga.

    Oni iz pošte su uputili zahtjev da se poveća limit na 200 KM ali nije do njih koji o tome mogu odlučiti.

    Ali eto ima incijativa.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zna li neko neki besplatni ili skype kontakt telefon ili chat support za paypal?
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Chat support nema (probaj facebook messages). Besplatni "toll free" broj ima za americku regiju paypala ali problem kad zoves to je da ti trazi broj telefona (americki) i bez toga ne moze ti naci account. Ako jedno 10 puta pogresno kazes broj onda ce te spojit sa nekim likom tamo dje im moras reci mail ili nesto al nadaj se da te skontaju jer su vecinom iz Indije. Ja bi ti preporucio da nazoves ovu EU podrsku jer ce ti se javit neko iz UK/Irske i samo im kazes PIN broj sa support stranice.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo odgovorise mi na mail poruku ja sr... Kontaktirao u vezi onog sto pare idu na pending 1 mjesec a ne postoji vise nacin da onaj koji salje potvrdi confirm receipt. I veli ovo
    "I have reviewed your account and seen that your account is registered in Bosnia and Herzegovina. Due to local regulations and functionality of PayPal accounts in Bosnia and Herzegovina, all payments you receive will be hold for 30 days and your PayPal balance will be automatically transferred to your Visa card at the beginning of each month."

    Zna li neko nacin da se dobije opcija confirm receipt sada?
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koliko znam, kad ti netko vrati pare (refund), lupam trgovac na ebay, te pare su odmah dostupne za koristenje. Ukoliko ti neko salje pare standardno, onda se mora cekati 30 dana.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali ne prodajem nista, ovo su pare od sestre i salje familiji kao poklon. Do sad je uvijek klikala confirm receipt i odmah budu dostupne, kao da ja nesto prodajem. U USA su joj rekli da ne bi smjelo biti ikakvog pendinga kada se tako salje familiji. Mogu li ja onda registrovati paypal za drugu zemlju i povezati sa nasom karticom, kada ovo vazi samo za BiH? :)