pomoc pri kupovini kompa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by nina_, Aug 14, 2010.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Re: pomoc pri kupivini kompa

    Ja bih samo zamijenio navedeni HDD, ovim - WD 1TB, SATA, 64MB, WD10EARS.
    Mislim da ce djevojci biti mnogo lakse kupiti konfiguraciju na jednom mjestu, nego da hoda po gradu i jos da na kraju placa nekome da joj to sve sklopi, plus i kad je garancija u pitanju - ako nesto ne bude u buducnosti u redu sa kompom, ne mora gatati sta mu je, vec ga samo odnese u ovu firmu i neka se oni bakcu.
     
  2. efo

    efo Komšija

    svi po Value memoriji udaraju :D presmjesno

    pa zar bi vi najiskrenije ustedili 10km po modulu u takvoj konfi na kvalitetnijoj memoriji... ja se zgrozim kad vidim golu memoriju, RUZNA je, pored ostalih mana :D
     
  3. senad_986

    senad_986 Komšija

    @efo: Otidji na stranicu Ingela i predlozi neku memoriju koju imaju na stanju!
    Da ponovim: Mislim da ce djevojci biti mnogo lakse kupiti konfiguraciju na jednom mjestu..., a ne da ide u pet radnji.
    Evo, valja li ova: PNY 2GB PC3-10660/DDR3 1333 CL9 incl. Cooling Kit!?

    Edit:
    LG GH22NS50 black 42 KM
    FORTRON SAGA II 500 116 KM
    WD 1TB, SATA, 64MB, WD10EARS 179 KM
    FOXCONN A7DA-S 3.0 (DDR3) 225 KM
    AMD Phenom II X6 1055T HDT55TFBGRBOX 459 KM
    PNY 2GB PC3-10660/DDR3 1333 CL9 incl. Cooling Kit x2 230 KM
    THERMALTAKE V3 Black Edition VL80001W2ZD 109 KM
    Gainward GeForce® GTX 460 1024MB "Golden Sample" 502 KM

    Ukupno: 1862 KM
     
  4. efo

    efo Komšija

    ima ova na 1333 al et ima hladjenje barem; PNY 2GB PC3-10660/DDR3 1333 CL9 incl. Cooling Kit (dvije ovakve)

    ili jos bolje, kad bi mogla da ih zamoli da joj daju dva modula umjesto tri ove memorije;
    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=606

    mada mislim da je ona vec otisla u kupovinu konfe jutros, jer je rekla do utorka :D
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Hajde da postavimo generalno pravilo da se ne predlažu green diskovi za systemce - pogotovo ne u konfiguracijama od 2k KM.
     
  6. senad_986

    senad_986 Komšija

    ?
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Google is your friend.

    EDIT:
    Na brzinu sam našao ove rezultate:
    Caviar Black (read/write): 84.5/77.5 mb/s
    Caviar Green (read/write): 70.7/63.8 mb/s
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    jos dodas da su iz green serije kratkotrajniji i lako gube performanse tj brze se habaju
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvo crno habanje i gubljenje performansi? :lol: :lol: :lol:
     
  10. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ti očito misliš da je svaka memorija od 1333Mhz value memorija. :lol: :lol:
    Mana joj je OC potencijal, a ako se neće klokati super je za normalan rad.
    Uh, izvinjavam se za propust tek sad vidjeh da je green u pitanju.
     
  11. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pa nisu to gume jbt, ovo bi bez problema moglo u roflmao.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I hajde ti sad meni reci koliko ce poboljsanje tih nekih 200mhz brzi ram donijeti cijelokupnoj konfi ? 0.005%, mozda...

    A za 20 km mozes kupit 2 kile dobrih cevapa, i najest se ko covjek.

    Koliko puta godisnje "normalan covjek" otvori kabinet da se nagleda ljepote i hladnjaka na ramu ?
     
  13. efo

    efo Komšija

    Redom: nije 200 vec 267mhz,, tacno da on nece osjetiti razliku, ali razlika postoji i sigurno je veca od 0.005%,, sto se tih 20km tice, ti kad sebi budes kupovao konfu od 2k km, slobodno ustedi 20km na taj nacin, kupujuci golu memoriju u high end konfi i najedi se cevapa i za nas (kao da je nekom ko kupuje konfu od 2k km tesko inace izdvojit 20km za cevape)...,, moje kuciste (kabinet po tvom) je konstantno otvoreno jer lijepo izgleda iznutra jer izmedju ostalog imam i hladjenje na memoriji... Sta ti mislis zasto velika vecina skupljih kucista ima providnu stranicu??? To sto tebi nije bitan izgled konfe, ne znaci da nikom nije ;)
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bilo koji levat moze uzeti konfu od 2k na kredit. A znamo da ih ima takvih. Evo prvi ja imam corsair memoriju bez hladnjaka, mjerio je sa Fluke termometrom, 27 stepeni, na chipovima kojima je specifikacija 70ak. Kompjuter treba da radi ono za sto je namjenjen, meni licno ne sluzi nikakvu drugu funkciju. Treba da povuce zadnje igre i da to radi sa sto manje buke. Kako to izgleda, ima li hladnjake ili ne, i da leti nije bitno. Kad naberes jos koju godinu, nadoces ;)
     
  15. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Primjera radi, ja sam svoju (najobičniju) value memoriju kloknuo na 930Mhz i radilo je sve ok, sa sljedećim latencijama: 5-5-5-12. Eto toliko o memorijama.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ništa onda je najbolje da se vratimo ddr1 na 400mhz. svi kažu nema razlike imeđu 800mhz i 1066mhz npr a svi vole imati ovo drugo, čemu ovoliko polemike oko 20KM? ja kad bi halalio 2k halalio bi i tu cvaju makar razlika bila 0,0001%.
     
  17. efo

    efo Komšija

    a ja svoju memoriju iz signa, koja inace po defu radi na 800mhz sa 5-5-5-15 latencijama bez problema dizem na 1010mhz sa 4-4-4-12 latencijama. toliko o hladnjacima na memoriji.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Samo da imas hladnjake na ramu jel ? Eto vi sjedite i gledajte i divite se svojim kreacijama, a ja cu raditi ono za sto sam pljuno 2 milje maraka.
     
  19. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Tačno je to što svi kažu da nema razlike u performansama između 800Mhz i 1066Mhz. Po tebi je najbolje da se vratimo na 400Mhz, jer očito je da nisi upratio da 266Mhz za DDR2 nikako nije isto što i povećanje frekvencije DDR1 memorije za 100%, odnosno povećanje na 800Mhz. I zato ne bi trebao miješati DDR1, sa razlikom u performansama između 1333Mhz i 1600Mhz.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Samo lagano. Argumentima i činjenicama.