pomoc pri kupovini kompa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by nina_, Aug 14, 2010.

  1. selvin

    selvin Moderator

    SilverStone Precision SST-PS05B - 92KM
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Oze mi post iz usta!
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Imaš u plus-u CM Elite 334 sa 460W napajanjem za nekih 150KM.
     
  4. efo

    efo Komšija

    Em tog kucista nema na stanju, em je upitan kvalitet tog napajanja.

    Neka ide na SS-Precision iz Geneleca i Fortron Saga II 500W iz Ingela i rjesio je problem, To dvoje oko 218KM
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Ono što ja vidim da je upitno je tvoj kredibilitet i argumentacija na ovu temu.
     
  6. efo

    efo Komšija

    uz ostale napomene kolega, ja bih ti jos nesto predlozio (sta bih ja uradio); uzmi za sad 2gige memorije, jedan modul, mozes tad ic i na 1600MHz ali i ne moras i ostavi vise para za graphu (tipa onu gtx275 sa pika, sad sam upravo pogledao, jos nije prodana, evo link;
    http://www.pik.ba/artikal/525360/gainward-gtx275/
    cak je spustio cijenu sa 310 na 300 :D)

    za monitor ce ti ostat kolko vidim oko 300km gore dole, a ima ovaj u plusu za 445:
    LCD ACER V243HABD 24" 1920X1080 80 000:1 2ms DVI,

    protegni se sad jos joju i uzmi taj, da ga zadugo ne moras mjenjat, et tolko od mene:p
     
  7. efo

    efo Komšija

    :smt005 Stari znam vise o hw-u nego sto ces ti ikad znati
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Super.

    Ali to i dalje nije argument o kvaliteti gore navedenog napajanja.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Konfa ce biti vise manje onakva kakvu sam napisao, s time da ide forton napajanje 500W na vasu preporuku i ono CM elite kuciste. Monitor ce ici do 22'' (iako sam ja navijao za 24'' ali kaze jaran da ne treba bolje)

    Medjutim, zbog nekih drugih troskova, kom ce morati sacekati tamo negdje oktobar. Iako sumnjam da ce biti neke vece razlike u cijenama.


    I jos, neko rece da ide na 1600MHz DDR3... Pa jel samo par stranica prije bilo da su razlike zanemarive, i da nema potrebe za tim. Realno, vise ce osjetiti ako ustedi na tih 300MHz a uzme bolju graficku ili proc.

    U glavnom, hvala na pomoci. Dosta ste mi pomogli.
     
  10. efo

    efo Komšija

    Ono CM elite kuciste nije na stanju i uz njega ti dodje napojna... Tako da nema smisla uzimati ga ako ces uzimati to fortron napajanje...

    Ustedices 10-20KM, tako da puno bolju graficku/procesor neces moci kupiti...
     
  11. efo

    efo Komšija

    ev gledam u plusu nabavili finu 4850tku;

    VGA GIGABYTE ATI HD4850 GV-R485ZL-512H 512MB DDR3, TV, dual DVI, Zalman Cooler

    za 212KM. to je najisplativije definitivno u tom rangu
     
  12. d0ga

    d0ga Aktivista

    sta mislite o ovim imtec konfiguracijama ?

    1000km
    i3-530 2,93 4mb
    mb intel h55
    vga 5570 1gb ddr radeon
    kingston2gb ddr3
    500gb sata2
    dvdrw
    psu550w
    tastatura mis
     
  13. efo

    efo Komšija

    bezze
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema nista bolje nego kad dobijes ovako argumentovan odgovor od strucnjaka. :wink:
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Koliko se ja sjecam usteda na RAM-u je veca od 10-20KM, nisam siguran, hajde to za kuciste se moze jos raspavljati, nije nista cvrsto odluceno. Graficka, jedino mi je to sad opet dilema, jer bi volio ATI-a, ali mi je opet bitnije da sad uzmemo nesto sto ce trajati duze, tj da uzmem najabolje sto mogu za ove pare.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ovaj efo me ponekad nasmije vise nego ekrem :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa ako bi volio od ATI-ja uzmi 4850. Neko je spomenuo da ima u plusu za oko 200KM. U tom cjenovnom rangu i ne mozes uzeti nista bolje u trgovini.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Napojna je vjerovatno kinezer, a i grafa nije za igranja, da je barem 5670. Mogla bi se bolja AMD konfa sastavit za 1000KM, prelistaj malo i ovu, a i ostale teme. Taj cpu je skuplji od Athlon II x4 6xx.
     
  19. efo

    efo Komšija

    Pre-sastavljene konfe nikada ne treba kupovati, to bi ti valjda trebao znati? Uvijek ce ubaciti jednu ili vise krs komponenti kojih se samo zele rjesiti sa stanja ili koje ne vrijede onoliko koliko kostaju. Taj core i3 npr, sto rece prethodnik, je skuplji od athlona x4. Ta ploca je vjerovatno fush, grapha koja kosta u radnjama oko 200KM, a duplo slabija od 4850tke, koja ima za 212KM u plusu (zalman hladnjak) i napojna koja je takodjer komentarisana.
     
  20. efo

    efo Komšija

    bilo bi vam dosadno bez mene jbg :D

    al malo i vi pretjerate ponekad... al to je offtopic