Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako je divlje ako je nov neotpakovan telefon? U radnji to sto ti tražiš je 1600 do 2100 KM. Sretno s kupovinom.
     
    dams82 likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Onda halali 3-4 stoje a mozda i vise :D
     
    dams82 likes this.
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    I ja isto razmisljam uzeti neki noviji Pixel mozda kao testni uredjaj
    Nego, radi li ti screenshot na power+vol down? Meni na 3XL ne radi, moram na Recents pa tap na Screenshot, pa citam da su nesto mijenjali

    Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 29, 2023
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    radi

    samo kad sam ja govorio za pixel experience mislio sam malo i na custom rom koji je bio baziran na pixelu :D

    koristio sam prije na pocu, evolution x custom rom, i kad spomenu screenshotanje, radila mi je gestura da uradim swipe down sa tri prsta. ekstra fičr je bio. mislim da je to i miui imao.

    sta mi fali sa evo x roma, dok je telefon ugasen, drzis tipku za gasenje i upali se flashlight. dok hodas i slusas muziku, u dzepu pritisnes tipku za pojacavanje da presaltas na sljedecu pjesmu.

    i jos nekih sitnica na koje covjek navikne i zaboravi na njih, tek kad predje na nesto drugo primjeti ove stvari.
     
    Reznor likes this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvar je što ovi što prodaju samsung nikada ne snize cijene, platis ga kao kada je tek izašao što je onda greška pred izlazak s24.

    Inače sada dealova za s23 vani koliko hoćeš kod nas ništa.

    Evo ja kupio slušalice, org zapakovane od lika koji je švercer, dakle nije ni ova radnja na sivo, kontam boli me briga kupim gdje je najjeftinije. Ne rade, baterija pokvarena, ja već halalio pare čak se nisam ni kontao javiti čovjeku i hajde snimim mu video i pošaljem kakav drain ima baterija. Zove čovjek, kaže vrati kad god želiš, hoćeš nove, pare nazad šta god
    Uglavnom bolje iskustvo nego sa domodom da sam se ganjao za garanciju :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hajde barem nesto pozitivno kod nas
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    fakat.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Narucio sam S 23 128/8. Znam da je sporija mema na njemu od one sa 256gb ali nije bilo u ponudi a na mobishopu mi je najlakse bilo uzeti. Dolazi poslije nove g. Treba mi nesto kompaktno, zasitio sam se velikih telefona. A od jarana sam malo uzimao ovaj i bas je ono taman.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bićes zadovoljan. 256 ima brzu memoriju ali to se ne može primijetiti u normalnom radu.

    BTW jel koristite preformance mode? Ja sam nakon sedmicu dana prebacio na njega, osjetno bolja baterija, brzina ista.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nek je sa srećom :) kod mene je također sa 128 GB, nikakvih problema :)
     
    SpookyMoO likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Da se i ja prijavim. S novim telefonom, S23. Nije mnogo manji od prošlog, navikavam se. Prva stvar koja me oduševila je brže čitanje otiska.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    nivla, Picoooka, dino73n and 3 others like this.
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja čekam od ekupi mail :) ko ozebo sunce :)

    Mislim poslije A52s sad da ću baš osjetiti prelaz :)
     
    dams82 likes this.
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da,odlicna brzina citanja otiska.Cim pipnes ekran,ono otkljuca...skoro pa je na nivou fizickih citaca .
    Dobar je to telefon,meni jedino za moje potrebe mali ekran...a sve ostalo mi je odgovaralo na njemu.
     
    dams82 likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Pa eto jest manji, ali mislim da ću se naviknuti brzo, tvoj xiaomi je ipak dosta veći. Baterija takođe nevjerovatno manje opada, i tu je vjerovatno jedan od zaslužnih manji ekran. Ipak sam na kraju uzeo verziju sa 128, a za razliku novca naručio mous case.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma onu cijenu koju si ti napisao, 1200 KM za 256 GB verziju...to nema nigdje,ni na olxu bez ikakvih papira :D
    Ne znam koliko si ga na kraju platio,taj 128 GB
    Ma nije ni 128 GB malo...evo ja 2 godine koristim i tek je sada skoro puno ali i to bi mogao osloboditi 20-30% da obrisem milion nekih aplikacija koje i ne koristim.
     
    dams82 likes this.
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Sve si u pravu
    Zbog svega toga sam i odlučio ići na 128.
    Velika je razlika u cijeni zbog veće memorije. A premala razlika između novog i polovnog.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada sam kupovao meni se cini da sam platio 50km više za 256gb..
    Gdje si ti svoj kupio?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma kakvi...po 100-150 KM vise za 256 GB verziju,ako gledamo na nove telefone.To je previse.
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja iskreno nisam zadovoljan baterijom na s23. Ne znam jei to sto ga bas koristim puno ili ne nesto do aplikacija. Mada ako ono na nekom normalnom nivou koristim izdrži oko 20ak sati

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Bila je razlika 140KM
    Kupio u lokalnoj trgovini, a vlasnik moja mušterija pa je još bilo s nekim popustima cijene.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk