Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    E vala da je jed ostavan, nije. I dan danas ne nogu nešto naći u setingsima moram proguglat da vidim gdje je. Mada stariji ljudi i ne ulaze u setingse.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sta imas googlati...samo u search u settingsu ukucas rijec od toga sto trazis i izbaci sve povezano.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni nedavno crkla baterija na F3. I nisam mogao cekati da mi dodje nova baterija morao uzeti novi telefon u medjuvremenu. I kad je stigla, zamjenio sa starom. Upalio telefon, ko nov.

    Testirao neki android 14 custom rom, telefon je jos brzi. Posto cu proslijediti ovaj telefon sestri, vratio sam na Android 13 custom rom, jer onda prolazi safetynet zajebancije a i baterija je ispeglana. Sve ostalo android 14 isti kao i 13.

    A vidim da je i Poco F5 dobro podrzan custom romovima. Ali ja volim da mjenjam brendove kad kupujem novi telefon, tako da zbog toga nisam ostao na Xiaomiju.


    To je sasvim normalno. Settings otvoris par puta u godini. Trazilica je spas :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jest, proziran mi onaj buble od notifikacija na lock screen, deset min se peglao dok nisam uvarisao kako da pojacam boju. Ima još toga, par puta se napeglam da nešto nađem, toliko Ima opcija...a moda sam i ja samotan :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Dajte brzo preporuku da se odlucim: galaxy s23 base verzija G911 8/128 ili mi 13t pro 12/256 Prvi je 1500 i kusur a drugi 1150 KM.
    Trenutno imam poco x3 pro 8/256


    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ma uzmi s23, ako haker kaže da je dobar nema šta dalje

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    S23 je manji i ima manju bateriju. Ako mozes preci preko toga onda svakako S23.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E cuj ako moze neko preci preko toga sto je manji :D

    Ja se rodio sto ima takav telefon a da nije cigla koja vise ne moze stati u dzep ni od normalnih pantalona :D
     
    dams82 and zoi like this.
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    S23 se neće zadugo ponoviti, kao što se ni A52S još nije ponovio i vjerovatno neće zadugo.
     
    zippoo, Haker, dino73n and 1 other person like this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    100% s24 izlazi ubrzo ali za evropsko tržište ide exinos smeće.

    S23 ima na papiru manju bateriju ali u praksi nikada nisam imao telefon sa boljom baterijom.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ja se vodim time da si ti bio zakleti pixelovac i da ti je s23 lego pravo, a to znači da mora biti odličan da pređeš preko predrasuda (jer nisi bio Samsung fan). Ja se plašim da kad mi bude vrijeme mjenjat telefon šta da kupim, ovaj s23fe me nije nešto oduševio na papiru, a cijena mu je skoro kao i s23 obični.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na samsungu stvarno sve savršeno radi. I dalje više volim izgled stock androida ali može se lako preći preko toga kada sve ovako fluidno ide.

    Ovaj snap dragon 8 gen 2 nije generacijski skok, nego skok od četiri generacije. Prvi put da android ima efikasan cip poput appela. S23 fe ima 8 gen 1 koliko znam, ja bih to odmah preskočio.
    Za 1200 za koliko se može naći s23 nema bolje kupovine

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    S23 FE je losiji od S23
     
    dams82 likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Da, i trebao bi biti znatno jeftiniji, a nije. Kad sam ja kupio s21fe bio je mnogo jeftiniji od recimo s22 koji generacijski bio najbliži njemu.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa gdje da nadjem obicni s23 za 1200?Gledam mobishop zenica kod njih je 1548 za 128/8?
    Ako ima negdje jeftinije javite :D

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa bilo je po olx dosta onih što su kupovali kad se dijelio s21 fe i prodavali po 1400 pa i niže od toga, nove telefone sa 2 godine zvanične garancije.
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nista to samo shopovi 24mj garancija i to je to ne zelim ove divlje po olx.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Onda je 1500+ :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Dobri ste kad se mozete naviknuti na drugo.

    Evo ja se rijesio OnePlusa i presao na Pixel.

    Pixel je pixel.
     
    Haker and Reznor like this.