Quake Live

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Jul 20, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Pa ako ti neces, proslijedi, ima nas koji bi rado :)
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ja ba :D prosljedi nam :p
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Nemam za sada šta pametno za reći osim da je na poslu, na mašini sa nekim starim Athlonom i integrisanom grafom igra super izgledala. Jedini problem mi je predstavljao lag zbog dijeljene konekcije koju je neko u firmi dobro opteretio, tako da nisam mogao dugo da "testiram" na poslu. :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Zahvaljujuci kolegi Lokiju, dobio sam priliku da probam Quake Live i ukratko mogu reci - pravi Q3 u browseru :) Rezolucija ide do 1024x768, a moze se staviti i full screen. Preneseno je vecina mapa i nakon nekih sat vremena igranja, jasno je da ce stari kvejkeri ownati u igri, ako se odluce na povratak.

    Mislim da je id napravio super posao s QL, posebno zbog dodatka statistike, friends liste i slicno pa ce veliki broj "kazualnih" igraca da uskoci i igra protiv prijatelja. Igra vam omogucava da nakon downloada osnovnih fajlova uskocite u arenu i odigrate par meceva dok se ne updatuju svi fajlovi, a sto moze potrajati, u zavisnosti od konekcija.

    Losa vijest je da se jos ne spominje moguci release date jer nemaju serverskih kapaciteta, no sama igra je u ovom trenutku gotovo pa "spremna" za izlazak na trziste, odnosno pravi public test.
     
  5. shocky

    shocky Novi član

    Ja sam registrovan tj imam betu vec od jula, i mogu vam reci da je doobro napredovalo sve od tad, nadam se da ce ubrzo da je puste u public betu trebali su daaavno, ali uglavnom nadam se da ce biti bosanaca koji ce ovo igrati, da ne budem jedini... :)

    Iako je q3 totalno prozvakana igra koja je umirala i dizala se iz mrtvih 100 puta dosad mislim da ce ovo biti veliki hit posebno zbog sistema matchmakinga koji ne funkcionise bas bajno ali je solidan. I da, ima puno uber skillera koji igraju q3 vec najmanje 5-6 godina pa vam ne preporucujem da ulijecete u duel gametype dok dobro ne ispraksate ffa, tdm i clan arenu, ili ctf ko voli. Clan arena je najlaksa za igrati jer je na princip rundi i imate sva oruzja pa necete morati uciti lokacije oruzja stitova itd napamet i tajmati iteme... Dobro za pocetak al za one koji zele biti bolji u ovoj igri preporucujem za pocetak obicni ffa i tdm jer ipak se tu vise skilla skupi nego u clan areni. Ko dobije betu i registruje se na ovo nek me doda u friends: Rad1uS , da malo odigram i s domacom rajom :D
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Loki, monK, Dog_Father i ja jos s foruma imamo pristup pa ne bi bilo lose da saljete te pozivnice raji s foruma.
     
  7. monK

    monK Komšija

    štopa mi do bola

    OK

    potrudim se danas da to sredim
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo i ja se prijavio :D

    Btw kakve pozivnice? ne skonta ja. neko jel ima, a nije iskoristio? :D
     
  9. CoR3

    CoR3 Novi član

    Ja sam se davno jos prijavio ali nikad da taj bitni mail stigne . Garant cu morati cekati dok se otvori open beta :D
     
  10. monK

    monK Komšija

    Pokušavam skužit zašto je sve strašno ćopavo, ne mogu tutorijal odraditi...Zvuk kasni po 15 sekundi...

    Ako neko treba pozivnicu, neka se prijavi preko PM-a.......
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Nisam imao taj problem, s kakvom konekcijom igras? Da nema neki problem sa pluginom...
     
  12. monK

    monK Komšija

    Bit će da ima...Ali ista frka i sa IE i sa FF-om....IE mi je onako - isto ništa, jedva ga i koristim...

    BTW, pozivnice bum poslal čim
    ovo
    promijeni status
    večeras ne radi nešto
     
  13. monK

    monK Komšija

    ne radi invite nikako

    da nema neka skripta koja meni fali za ovu dždidžu?

    baš mi je bezveze ovo sve...
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Nema, invite lista se povremeno otvara i tu dobijes 2 slota za invite. Cim popune que, invitation lista se zatvara.
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    heh igral ko igram ja nick RaP ;)
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Sto nisi odmah ljudima napisao da igras barem 3 mjeseca (ne racunajuci iskustvo sa originala) da se ne zalijecu bezveze ;)
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    enise igras li ti ?
    ma kako ljudi igraju nidje veze isto da kroz zidove gledaju :) ubise
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nisam mozda odigrao 4-5 partija za ovo vrijeme, tesko da mogu uhvatiti vremena :/
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    ma naleti ponekad koji ti je nick ?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Pa koji ce biti?:D