Quake Live

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Jul 20, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    U utorak pocinje javno testiranje, pa navratite na quakelive.com
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    evo sad sam i ja malo poigrao QLive i definitivno nista od igranja do marta,kad telecom treba povecati limit :oops: sto se tice same igre,prodjem sve one torture prije igranja,prodjem i testni mec,udjem na server,kao preporuceni,ne mozes se spawnat kako treba,ubi sa svih strana :D malo dok se uhodam,bice bolje :) ko jos ihra sa HWBa?
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    igram i ja neko vrijeme...istina je da se uvijek nadje neki lik koji je hyper, uber, prejak pa te samo docekuje ali da se i to rijesiti ;)
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    posteno su ga razvukli sa javnom betom :) davno je bila najavljena

    valjda ce uskoro i finalna verzija...
     
  5. sale072

    sale072 Aktivista

    da da da mee wanna plaaay :D
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    24og bi trebao da pocne sa radom oficijelno. Kada se to desi, ne bi bilo lose da se prva strana moderira i sastavi lista user-a koji igraju nakon sto svi ostave nick-ove.
    Moj nick: mcrazy. :smt006
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Moj nick je Zoi :D
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    CikaFajer
    ali ista ovo dok se limit ne poveca :D pojede :D
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja ne znam o cemu pricate. Ja sam danas igrao neka 2 sata i skinulo mi je nekih 60MB... Kada se tek prijavite, uzmite u obzir da zapravo skinete cijeli q3, a to je nekih 350MB. Ako je neki veci update u pitanju, opet oko 100-200MB. Sam gameplay nije nista komplikovaniji nego da igrate q3 online pa ne zahtijeva neki extra download.
     
  10. sale072

    sale072 Aktivista

    ljudi sta je ovo bezze odem na sajt.. kad ono PLAY LIVE.. regam se i sd sam u queue cekam.. jel to gotovooo,, il sta vec..
    dakle kome se igra.. trk na stranicu... samo mali problem.. serveri su im overloaded pa se ceka ko na rapidshareu... meni sad stoji Position in queue: 12738 :D

    P.S. zaboravih reci ovo je Quake 3 meets dernek.ba :smt003 :smt003 :smt003
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    De sredi malo pismenost i ponasanje, trenutno imas nula bodova na kontu za finesu i kolut nazad. Nisi na velikom odmoru pa da pokusas upasti u raju.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma bravo sulu :) ti si kralj offtopica i vrijedzanja na ovom forumu.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Uvrijedio bih i tebe da si malo pismeniji :lol: btw zar ti nisu obrisali acc po zelji?
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    i mene sinoc iznenadi ono cekanje u redu za igranje :roll: hocu s jaranom malo poigrat,uletim an sajt,zaboravio pass,hajmo recover(koji je napravljen kao da imas account u nekoj banci) i onda nas slozi queve od 31 hiljadu i kusur ljudi :shock: i sto je najzalosnije,kad smo napokon sacekali,morali smo ponovo proci skill placement test :| makar smo na kraju zaigrali kako treba CTF.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Moraju jos dosta da rade na queue sistemu jer sam ja sinoc cekao 10ak min (15000-iti u redu) da bi na kraju upao a ono 10 ljudi na 15 servera. Sve prazno. Vjerovatno moraju odvojiti ameriku od evrope...
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ocekivani su ti problemi, barem u ovih prvih par dana od otvaranja beta pristupa za sve, no njima je i cilj da na osnovu toga izracunaju neki peak i naprave procjenu s aspekta serverske arhitekture i potreba, a ocito da dosta trebaju poraditi na rasporedjivanju.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo i ja sam se registrovao na quakelive.com. nesto mi je skinulo par mb, instaliralo, koliko sam mogao uklaviriti, trebao mi se u browseru pojaviti plugin te igre. pojavio se, ali kad udjem na quakelive.com nista se ne desava, samo me ponovo ubaci u queue, i cekam i cekam :( kao da sajt ne prepoznaje igru u mom browseru, ili sta vec. u pitanju je firefox 3.0.6
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Pa koji si u redu? Ima par postova iznad da su ljudi cekali bas momacki da udju :)
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uspio sam ;) ali sam se nacekao pravo.
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja sam sve odradio kako je tamo opisano: registrovao se, loggovao se, stao u red, skinuo plug-in, instalirao ga, restartovao firefox, ali opet cekam u redu. Citao sam na QL Forumu da ima nekoliko ljudi sa ovim problemom.

    sacekacu jos malo da se slegne ova guzva, i dok oni malo dorade server...