Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne znam da li je i u njemu taj motor, ali bilo je dosta prituzbi na ovaj 1.6 benzin od BMW, ugradjivao se i u Citroene i u Minije ako se dobro sjecam.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima moj jaran 116i 2008. Meni auto nije cemu vise za zene malo prostora i ne ide bas nesto. Ali sto se tice kvaliteta odlican nikakvih problema nije imao, doduse ima ga godinu tek. Ja bi ga izbjegnuo.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Ovo ko golf, samo ružnije.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Tanak je ovaj BMW za ovu lovu. Ako je budžet do 15k, tu bi mogla leći neka super očuvana ,ispod 150k pređenih kilometara Octavia provjerenog 1,9 TDI motora godišta stara nekih 7/8 godina ...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za 15k uzmes tri godine star C4/308, zasto kupovati auto staro gotovo deceniju.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da, samo što je Octavia klasa iznad C4 i 308. Dalje, uzeo bi neku Octaviu godište 2009-11 koje su otprilike kasna MK2 generacija i u produkciji 4+ godine nakon početnog lansiranja gdje se prvobitne boljke modela u odnosu na one početne uvijek isprave. 308/C4 da uzme do 15k KM, opet bi bilo auto staro oko 5 godina.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To VW zeli da mislis da je klasa iznad. :D

    Ista je klasa, Octavia uvijek bila prepakirani Golf.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve OK. Ali,ja kako zakljucujem kroz citanje postova djecku ne treba porodicno auto nego neki mamac za djevojke da ne kazem sminkersko auto.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa zar je C4 ili 308 veći mamac ? Rijetko je koji hatchback sexy da mami poglede :lol:

    Edit : Ako se gleda neki izgled/šminka i dalje sam mišljenja da će Alfa 159 ukopati bilo koji automobil koji aero traži do 15.000 KM. Poznata je ta reputacija alfe sa elektronikom i sl, ali auta je izvana i iznutra na oko prelijepo.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mislim na 308 i c4 nego na prvobitni plan megane gt pa bmw pa se i neka alfa spominjala itd.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Meni je prvi izbor bio Megane, i to iskljucivo coupe varijanta. Bila su 2-3 odlicna na piku ali promakla dok sam ja namak'o pare. Ovo coupe-a sto je bilo zvao sam i nije to to. Pojavio se jedan novi prije 2 dana (http://www.olx.ba/artikal/25218397/renault-megane-cupe-1-9-dci/), i danas sam se cuo s vlasnikom - drugi vlasnik (kupio navodno zeni auto pa joj ne lezi), orig. kilometraza, 2 seta guma, nedavno uradjen veliki servis i cini mi se fakat ocuvano ali ko ce brate ici u ovu nedodziju da bi dosao tamo i skontao da nije to to. A on ne putuje kaze prema Sarajevu.

    S druge strane sam u medjuvremenu skupio jos nesto dodatnog budzeta, a i 99% osigurao sebi garazu tako da mi je prvi sinuo BMW 1. Da se razumijemo, ja sam sto se kaze od malih nogu zaljubljen u Alfu 159ku ali mislim da mi to nije pravi izbor. Sto neko rece valja je kasnije prodati a i znam da sa servisom nije nesto bolja situacija. Ima jos dobrih auta u ovom budzetu tipa Octavia, VW Passat, Renault Laguna ali ne znam koliko mi je opcija ista od toga jer su ugl. za ove pare i stare i pune presle.

    Ja bi k'o sto Dino rece nesto poprilicno kompaktno, relativno mlado i da atraktivno izgleda. Peugeot mi je uvijek bio odbojan a C4 mi je nekako "mlako" auto. C5 je druga prica ali on onda opet upada u kos sa ovim vecim autima koje sam nabrojao iznad.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma Ford Focus je onda za tebe :D Meni ljepše izgleda od C4 i 308, ima mi nekako agresivnije linije i možeš ih baš povoljnih naći tipa ovoga :
    http://www.olx.ba/artikal/22516889/ford-focus/
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam C4/308 naveo kao primjer mnogo mladjeg auta za tih 15k (a eto ispostavilo se da C4 ima za 12k i to 2012. godiste), jer se otislo do deceniju starih modela.

    Naravno Focus/Astra J su osjetno bolji izbori. Samo nisu ni priblizno mocni kao Megane Coupe.

    @sgtPepper: to je cijena bez PDV-a.
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    Zasad nije teško prodat alfu 159, a nemaju nekih značajnih problema ni s elektronikom. Ne nasjedaj na priče o skupljim dijelovima i nepostojećim servisima, VW ljubitelji još uvijek žive u devedesetim.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Octavia je mamac za papanke iz prigradskih naselja :) C4 i Octavia du ista klasa, i C4 je šminka, samo je mene razočarao završnom obradom onaj prvi, cca 2008 godina... A ako hoće šminku,Alfa brate, ili Astra GTC i ona je lijepa. U svakom slučaju Octavia nije ni šminka, ni lijepa, ni udobna, a jos na sve to, krade se pa će biti hajmo mala u grad, ali negdje da vidim auto :)

    Poslano sa Lumia 950
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    @Aero

    Bjezi od dizel N47 motora, imaju problema sa lancem. Za BMWa ganjaj benzinca obavezno. Odradis mu OBD zastitu i nema problema sa kradjom (270 KM cini mi se u Tomicu), jedino da ga odslepaju.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja ne bi uzeo octaviu ili bmw-a ako živim u gradu. Svako jutro se budiš i gledaš kroz prozor ima li auta.
    Šta fali C5 ako hoce limuzinu.
    Ako neće, onda mu je izbor, Megane, 308, C4 II, 159, Focus, Astra.
    Naravno ovo što stivie kaže, jako bitno, da auto nije starije od par godina, pa ne treba mu auto koje je je na stari kalup, osim ako nije kakav djed.
    Ja bez led ambijentalnih svjetala, led boarda ne bih uzeo auto.

    Čuj Octavia mamac, lol i za "papanke" termini šatro jalijaša koji je visio po kontejnerima iza haustora, btw zar to auto može biti mamac za bilo šta.
    Ako hoce da mami ribe, nek uzme cabrio, Audi ili BMW. Imat će riba za izvoza.
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo sinoc saznah da bi mogao dobiti fin popust na ovu Alfu: http://www.olx.ba/artikal/23763391/alfa-romeo-159-2-0-jtdm-m-t-akcija/.

    Tako da to odo sutra pogledati. 2011. godina ali na KIA websiteu pise da je prva godina registracije decembar 2014. Djeluje mi ocuvana pravo a vidim da je odradjen i veliki servis. Ako mi ispadne ovo da mogu srediti popust uzimam ovo vjerovatno. A sto se tice ove price oko djevojaka i sl... Jebo frajera kojem je auto mamac, i generalno bilo sta materijalno. Hocu da uzmem neku "zuju" da je meni lijepo svaki put kad sjedam u nju. Nije ni 25 god. bas premalo, tako da je i meni vjerovatno sljedece auto kad budem uzimao za 3-4 god. neka ozbilja. Zato sad hocu da iskoristim ovo jos koju god. da se malo kurc*m sa ovim sportskim varijantama. :mrgreen: