Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Predobro izgleda.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sebi kontam uzeti u ubuducnosti 159ku. Servis manje vise svaki moze ga odrzavati, tvoji dijelovi + njihove ruke. Sad me vec manje brine dostupnost dijelova, jer ih sve vise vidim na cesti. Ta s linka je predobra zaista.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mazda 6 karavan dizel, 2005 facelift pa na dalje, sta kazete valja li to cudo ?
    Oko 8-9k KM su na pik-u.
    I sta bi drugo valjalo u tom cjenovnom rangu a da je karavan i dizel euro 4 ? Moze i u inostranstvu...
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prijatelj ima Mazdu 6 vec duze od godinu dana, 2.0 dizel, doduse 2004. Vec ima preko 300k na satu, ali jos nikakvih vecih problema nije imao. Neke sitnice oko ovjesa, amortizera i sl., jer je svuda isao s njom, jedino je imao neki feler sa strujom pa mu ne radi radio, ali to se sve da srediti.
    Eh sad, imao je nesretnim slucajem nekoliko nezgoda, ali ni u jednoj nije bio kriv. Jednom ga jedan izgurao s ceste tj. presao u njegovu traku pa ga je prvo ogrebao s lijeve strane, kasnije ga neki pijani vozac udario pozadi u gepek, skoro do zadnje klupe bio udubljen, ali sve je sredio i jos uvijek ide i cini mi se da mu je jedan otkinuo retrovizor, isti slucaj - presao u njegovu traku. Meni je auto skroz ok.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma pusti razum, kako god izgubit ces nesto na autu, ali cejf se ne moze platiti. Meni je ova Alfa ko bombon, mada sam ukleti Citroenas :mrgreen:
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Jucer mi bilo usput i svratih brzinski da pogledam ovu Alfu... i unutra i s vana k'o nova. Bila ona jaka kisa tako da je nisam testirao samo krug obisao ali cini se prilicno utegnuto auto. Dobih sinoc insinder info da je komplet lakirana radi vise sitnih ostecenja pa mi to pokvari dojam o njoj. 'Elem odoh danas opet dole pa da se probam sta dogovoriti.
     
  7. kio

    kio Komšija

    Buraz je kupio auto od ove Kie :) i nije zadovoljan, bio je spustio gard pri kupovini (jer je kao auto kuca ovo ono) i onda je morao svasta da popravlja usput, njegov bad.

    Citajuci sa klix-a, vecina ljudi ima negativno misljenje o ovoj auto kuci, tako da pripazi.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    A ako si bas zainteresovan mogu nazvati svog majstora i pitati za stanje auta jer on radi dole kao mehaničar. Sumnjam da bi mi slagao stanje ako i on bude imao informacije.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Na ovoj je zamijenjeno sve zivo nedavno... Svakako da cu biti na oprezu.

    @anel007

    Moze naravno, javim ti se u pp.
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    ako je lakirana komplet onda je led ubio :) onako na prvu

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako ispravljaju "rupe" od leda ?
     
  12. kio

    kio Komšija

  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam kako izvlace udubljenja. Ima vise nacina ali me zanima kako ona sitna udubljenja od leda po haubi i krovu. Koliko znam to je gadan posao da vecina ostavi takvo auto.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Brate preskupo.
    Evo DS4
    http://www.olx.ba/artikal/18587809/citr ... 2-0-160ks/
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Preskupo.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno da je preskupo kad je to obicni C4 sa boljim paketom opreme i ljepsim/mocnijim dizajnom.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  18. black

    black Komšija

    Jbg motor je dobar a i kilometraza mala ako nije vracana :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar je motor, nema sta, i prejak za tu karoseriju. Nije nista cudno da je presao 125k.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma