Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vrlo rijetko se manifestuje prije 200k.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  3. heroic

    heroic Komšija

    Kakav je Opel? Evo npr Astra ima super 1.6T sa full opremom oko 50k. Cuo sam da im 1.4T ne valja koji je u Mokka.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima da leti ko metak, 200KS a 1200kg mase. Samo provjeri ima li Watts linkage, osnovne verzije nemaju.
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Ma ne zanimaju mene toliko performanse, tu imam i viska konja, vise me zanima udobnost i pouzdanost.
    Vozio sam Astru sedan 2016 godiste, dizel, plastika unutra je gora nego u mom Megane-u, a za njega su govorili da mu je ta plastika mana, vidim nemaju ni DCT mjenjac nego klasicni automatik, a ovo su GM motori?
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Udobnost neces naci u Astri. Ako govore da VW nije udoban, onda vjeruj da je Opel jos manje udoban. Ali imas sjedista vjerovatno da ubacis za malo ekstra love pa mozes tako kompenzovati.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta fali novom meganu? Interijer je daleko ispred onog što sada voziš, i što im je bila najveća mana realno.
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    cek ti hoce nesto do 50hilja jesam li dobro razumio, te drkalice u opremi su najs al ja bi ipak isao na veci segmetn pod uslovom da ti treba prostor.

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam se skoro vozio u Meganu 1.5 dizel, GT oprema, veliki tablet na sredini konzole, led enterijer koji mijenja boje ovisno o modu voznje, profilisana sjedista itd. Auto je za mene vrh, da imam novca kupio bih ga bez razmisljanja. I pored tvrdjeg ovjesa za francuza, auto je jako udobno, ne prenosi u unutrasnjost buku i neravnine na putu. I takvu eksplozivnost 1.5 dizel da ima je iznenadjujuce, doduse u crvenom sport modu. Vjerovatno elektronski "odvrne" ECU da valja :)
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Ne fali nista Megane-u, on mi je trenutno #1 izbor, bas me interijer najvise i privukao, pogotovo sto je meni moj Megane bio sasvim ok unutra, novi je za klasu ispred. Trazim samo alternativu da imam za slucaj da ne ubace novi motor uskoro u ponudu, ovaj 1.2T je super, ali novi 1.33T je (barem na papiru) puno bolji.

    Bas suprotno, ne mogu vece auto od 440cm duzine, ogranicen sam velicinom garaze, i ne mogu je povecati jer je fizicki i legalno neizvodivo, znaci ogranicen sam na B segment manje vise. Za udobnost sam mislio za putovanja, posto jako cesto putujem autom.

    Danas idem sa prijateljem obici 4-5 salona, ako narucim u februaru do maja bi trebalo stici auto :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma megana. Samo ja ne bih taj 1.2 turbo, ne znam koliko ima konja taj i obrtni moment. Drug ga ima u cliu, verzija da 100ks i trom je, ide fino ali fali mu obrtni moment.
    Koliko košta golf :D
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    za te pare navedenog segmenta po meni 150ks je ok, bolja sjedišta u svakom slučaju ako se radi o koži onda obavezno grijanje a prava stvar je kad ima i hlađenje(sad neznam da li ima na tom segmentu obzirom da ne pratim neko vrijeme)
    ako možeš i ako preferiraš ili ako može da probaš automaski mjenjač narčito u kombinaciji sa adaptivnim tempomatom prava stvar jako korisna ako imaš autoputa..
    keyles sistem otključavanje i zaključavanje bez upotrebe ključa jako jako cool stvar
    ja inače volim dobra svjetla i uvijek mi je to među prvim stavkama
    nisam ljubitelj navigacije ali velik ekran i ostale stvari su mi like i obično idu zajedno

    ostale stvari po pitanju mrtvog ugl, praćenja linija sam parkiranja i sl gluposti ok ali kao gratis opcija kad sve ovo gore naručiš ;) bar bi ja tako pregovarao, a generalno to naručivanje čekanje robijaje rokova se po meni ne isplati već ovako što je brzo dostupno..

    sve ovo gore može dobiti na vozilima koja nisu premium a dio ovog i na premium vozilima
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od novog golfa, jedino R verzija je dobra.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Almir malo ko ce ti dati sve navedeno "na poklon", ipak ima tu dosta $$ kad se uzima pojedinacno. Treba covjek biti realan i uzeti opremu koja ce mu trebati. Ja sutra da uzimam nebi uzimao auto bez te navedene opreme. Ovaj sad mi trenutno sam parkira, koja gotiva. Mrtvi uglovi pomazu jer su nam svuda po 2 trake, autoput, grad, i uvijek ima prestrojavanja. Pracenje linija je nesto na sta bi se covjek lako mogao navici, ali nisam nikad duze vozio auto s tim, samo 20tak minuta, i djelovalo je dobro.

    Ima lijepih auta za 50k, ali ne treba ni zuriti ako ti se bas ne zuri. I budi siguran da mozes uvijek spustiti par hiljada, reci da si dobio bolju ponudu u nekom drugom salonu i sl. (mada je mala bosna pa i nema bas salona na pretek ali imaju prodavaci dobru marzu).
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jaran kupio/mjenjao za novog G7 prosle godine. Auto je orginal cijena 40k km. On je dao svog 2g starog VW Caddy sa 20ak k km na satu i 10k km za golfa. Sedmicu dvije kasnije salon je prodao njegovog Caddy za 22k

    Znaci prodali su golfa od 40k za 32k. To je 20% jeftinije pa nek se i to ima na umu kad se bude sklapao deal.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    sve se slažem ali treba složiti po prioritetima za te pare u tom segementu se može uzet stvarno svašta super naročito ako je čovjek operisan od marki...
    prvo za te pare uzet nešto asmatično je u startu fail zato 150ks to će dati jedan komfor nebitno koliko brzo vozite

    po meni sve ono što sam nabrojao je ispred parkassit,leanasist i kamera 360 panorama itd itd

    ja sam pregovarao i dogovarao ako nešto uzimam dodatno rijetko onda tražim gratis, nisam ja od onih što traže gratis prvu pomoć, podmetače i sl :)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Focus ST-line 1.0 ecoboost 125ks je 27xxxkm u remexu u TZ al ne bih isao na taj motor ni slucajno. Hocu reci da do 50k ostane 23k km i da se moze ubaciti za te pare svega. ST line vec ima dosta opreme i bez doplate. Obavezno ici na veci motor. Ima cini mi se i 1.5 ecoboost sa 180ks i 240nm na 1600rpm sto znaci da se da stedljivo voziti na niskim obrtajima.

    A fokus ce da odere sve ove compacte po pitanju udobnosti a pogotovo handlinga.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 28, 2018
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hahahaahah ovo se čekalo
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Tale, Peugeot PR :D

    Tale, moze i Pezo al covjek trazi novo, mislim stvarno novo, ne "kao novo".

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk