Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako imas dobar tv, isplati se.
    Imao obje verzije.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne ide 60fps a nije ni 4k konzola. Ako hoćeš 4k onda Xbox ali tu nema igara za sada. Po meni je PS4 najbolja opcija.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma kakav xbox, smece od konzole. PS ima 10 puta bolje naslove.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Xbox One u kombinaciji sa EA Access servisom ti je dugoročno najisplativija kupovina ako te ne zanimaju Sony ekskluzive.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    + Xbox Game Pass mu za relativno mali iznos nadoknađuje početni nedostatak igara.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa normalno da se konzola uzima radi exclusive igara ili ako nekog mori PC. XBOX nema poštenih 15 ekskluziva, a PS ima prelijep library, mnoštvo nevjerovatnih igara.

    Xbox neće stići ni za 100 godina na takvo mjesto.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Aha, od top 100 igara za PS4, samo četiri prave ekskluzive (Uncharted 4, Ratchet and Clank, Bloodborne i Horizon), ostalo sve multiplatform naslovi i PS3 remasteri i portovi. Pravo "mnoštvo nevjerovatnih igara" za četiri godine staru konzolu.
    http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/ps4/filtered?sort=desc

    @zoi - baš htjedoh to dodati gore. EA Access, GamePass, Xbox/Xbox360 BC, ima tu zabave za narednih 10 godina.
     
    Last edited: Nov 21, 2017
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako nemas PC, Nier, Persona 5, Gravity Rush... Smijesno je porediti katalog PS4 sa Xboxom.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma normalno da je smiješno. Al Neo je svakako negativan lik, u svakoj raspravi mora bit upravu iako to nije ispravno.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Po vašim pričama reklo bi se da ljudi samo ekskluzive igraju, a ono u realnosti većina igra multiplat i nekih 5% otpadne na ekskluzive izuzev Uncharteda.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da mi je samo znati odakle izvuce 5% haha Znaci imas Bloodborne, Personu, Uncharted, Horizon, Nioh, Nier, Yakuze, R&C i jos nekoliko njih, znaci sve vrh igre koje bi svako ko voli igre trebao odigrati. Prosto mi nije jasno kako neko moze uzeti Xbox pored PS4, kad na PS4 imas i te 3rd party igre i vrhunske ekskluzive. Totalni no-brainer, osim ko je fan Forze.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Gotta love the hollidays :D

    [​IMG]
     
    zoi likes this.
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Previše ste emotivno vezani za komad plastike :)
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jak ti odgovor. Znaci 3rd party igre ili 3rd party igre + odlicne ekskluzive za otprilike iste pare. Tezak izbor. Dobar Xbox ako ga dobijes od nekog. Uopste nisam fanboy. Igram i Nintendove konzole, jer imaju vrh ekskluzive, igram PS, igram PC. Na Xboxu realno osim Forze nema nista da valja, a i Forza ima jako dobre alternative. Meni je Xbox cisto konzola za one-game gamere, znaci ko pegla samo Fifu ili samo CoD i nista vise. Prosto ne mogu da shvatim vas koji uzmete tu konzolu. To bas moras na poklon dobiti jer razuman covjek ne moze pogledati sta sve cetiri platforme nude i izabrati Xbox.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa na ps Ima samo uncharted I to je to, ne znam o kakvim silnim ekskluzivna pričaš.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nabrojao sam ih. Bloodborne, Persona 5 i Nier su must play. A Yakuza, R&C, Nioh, Horizon, The Last Guardian i ostale nisu daleko. Pa imas KH1.5+2.5, Odin Sphere itd. Ako to za vas nisu dobre igre, onda s vama nema smisla pricati o igrama generalno.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stvar je principa. Ne daš mi 4K BR, BC i cross-play infrastrukturu, nema kupovine. A Sony-ju sam u zadnjih 15-tak godina legalno dao peterocifren iznos za konzole, pretplatu i silne igre.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sem last guardiana, ostale da mi dzaba kupiš ja ne bi igrao. Mada bih opet uzeo ps da kupujem konzolu od originalnih, ove turbo charged bih Xbox x, ljudi su vrhunski posao uradili za tu cijenu.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Baš tako, "moj komad jeftine kineske plastike je bolji od tvog komada jeftine tajvanske plastike". :lol:
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E ja glupih komentara majko mila. Haker uredu, covjeku nisu igre po ukusu, ali ja pricam o igrama, drugi o emocijama, treci o materijalu konzole. Ima li tu gaminga gdje?