1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da spojim na razdjelniku na izlaz -8db? Ovo je spojeno na -4.7


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji su dobri da znam sta da trazim? Samo su rekli ako hocu da otkupim 99KM a rentanje 1KM.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima li neki link sa ponudom risivera. Kod nas je najbolji Cisco D3 v2.0 4682 dvb. Mislim da ih mozes pronaci i na Olx

    Cisco resiver 4682 DVB D3 (60 KM)
    https://www.olx.ba/r/27473288/277

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad kazes najbolji mislis na kvalitet slike ili sta? I rekose da mora biti dvb-c
     
    Last edited: Dec 9, 2017
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pokazao se kao najbolji u svim aspektima. Podrzava dvb-c.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok thx gledat cu da taj iznajmim ako budu imali.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta znaci ovo sto mi je prejak signal? Sad sam prico s monterom kaze isto da mi je prejak signal i da ce doci malo da ga prigusi, da nece sta sjebat jer zasad nije bilo nikakvih problema?
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako zna sta radi ne bi trebalo biti problema.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Primijetio sam da mi je bolji net kad se priljucim na razdjelniku na -8db nego na -4,7db jer valjda bude slabiji signal. Ovako izgledaju signali kad sam na -8db

    [​IMG]

    a ovako kad se prikljucim na -4,7db

    [​IMG]
    upload host
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    @dmr , ja sam na Telemachu , ali sam imao slican problem kao sto je kod tebe , signal generalno odlican i na resiverima i na modemu , osim Power Level-a koji je bio 9-10dB , rijeseno je tako sto mi je na ulaz u modem zavrnuo prigusnicu koja skida 4-5dB tako da je signal doveden pod konac.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    OK vjerovatno ce to i uraditi, ali kakve probleme si imo? Puca konekcija smanjena brzina ili sta? I koliko dB power treba biti?
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Nisam imao nikakve probleme , kad su dosli komsinici da promijene spliter jer joj se slika kvarila , ja u pricu sa njima i pokazem im kakvo je stanje na modemu jer za Power Level je idealno da bude od -7 do +7dBmV , a kod mene je bio uglavnom 9 ili 10dB. Izvadio covjek iz kofera prigucnicu , odvrnuo kabal na modemu i zavrnuo prigusnicu tako da je kod mene stanje sa signalom ovakvo : http://prntscr.com/hlmc0v
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha, pa i kod mene je na analognoj tv bas dosta nekih smetnji da nije sto je prejak signal!? Znaci ne moze ovo uticati na smanjenje brzine i slicno?
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Kod mog druga je bilo 16dB neko vrijeme i pucala mu je konekcija , a u igrama je imao prilicno visok ping , dok sam isto tako kod drugih vidjao da im sve radi bez problema, valjda zavisi od primjerka modema kako ce se ponasat. Npr na digitalnoj (resiver) kad je jacina signala na -20dB dolazi do pixelizacije slike u toj mjeri da se ne moze gledati. Ako ti je prejak signal i na tv-u , to naravno moze biti uzrok problema, bas to je bio problem kod komsinice pa su joj zamijenili spliter.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha, a evo sad skidam neku igru sa uplaya i download varira izmedju 50 i 80Mb, zna kratko spasti i na 30Mb. Da li to moze biti uzrok ili je jednostavno preopterecenje mreze? Jucer skroz kasno je bilo konstantno 80Mb.
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Eh to bi najbolje bilo da upratis preko dana , npr uradis speedtest u 9h ujutro , pa u 12h, pa u 15h , ako tek poslije 16h brzina pocne da varira onda je u pitanju preopterecenost mreze. Taj slucaj sam ja imao prije 3 mjeseca , prijavio , dosao tehnicar da se uvjeri pa mi je i na vratima odmah rekao da je to samo da se ispostuje procedura iako znaju da im je opterecenje na cvoristu. Rijesili su to kroz 4-5 dana i zvali me nekoliko puta da provjere je li brzina kako treba.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Definitivno opadne poslije 16:00. Sad promijenio DNSove i ko bolji download, ima li to veze sa preopterecenjem mreze?
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Onda sve ukazuje na opterecenje. Da je u pitanju tvoj signal ili modem onda bi imao probleme tokom cijelog dana , a ne od 16h.. Meni kad se to desavalo brzina se stabilizuje tek oko 23h. Sreca kratko je trajao taj problem jer meni je internet prioritet , tv pogledam samo pred spavanje :)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uff ovo spada bas, je li i kod tebe najgori scenario bio nedjeljom uvece? :) Cini mi se da je gore sto spadne ovaj upload.

    [​IMG]
     
  20. Benq

    Benq Komšija