1. dmr

    dmr Veteran foruma

    uff optika, san :) Ne znam sta im je sa Tuzlom al su slabi skroz.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo danas mi dodjose ovi iz txtv i spojili sve, uzeo 7 dana probni period da vidim kakav ce biti internet. Uglvnom neki je cisco epc3925 modem, i spojise modem i samo blinkaju lampice nece da ufati konekciju :D. Kazu treba mu puno da preskenira kanale i odose, evo ga blinka 3 sata i nista. Kazu doci ce sutra da vide je li se spojio :D Je li neko imao ovaj problem, kao prodje provjeru downstreama ali nece upstream i na kraju se popale sve lampice i restarta se i tako u krug. Mjerili liniju kazu dobar signal. Nemam digitalni risiver u tvu pa samo analogni kanali koji su pravo loseg kvaliteta, ko neke smetnje na nekim snijeg.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hajd pristupi modemu i uslikaj te signale

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako mislis pristup modemu i signale? Mjerili kabl koji su doveli sa bandere sa nekim uredjajem i dobar kazu dovoljno decibela. A kad udjem u postavke modema samo pise za downstream kanal1 40db ostali nista.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Resetuj modem, u browser ukucaj 192.168.0.1 i trebalo bi da se poveze na 8 kanala downstreama a zatim i na jedan ili vise kanala upstreama. Ako ti pokazuje signal na samo jednom kanalu nesto su te slagali, a plus ako pise 40 dB to je jedno 10x vise nego sto treba ili je neispravan modem.

    Kad resetujes modem prati lampice, power se odmah upali, pa blinka ds, zatim us pa cetvrta online. Treba sve 4 da se smire. Dokle dodje tvoj modem?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo sad cu ti staviti screen shot. A samo je na kanalu 1 40db i nista vise. Lampice tako blinkaju kako si reko i kad dodje do upstream on blinka i onda se restarta.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    TXTV stručnjaci haha :) :) pripremi sebi tableta za smirenje na vrijeme, jer ce ti izjebati zivce

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na svu srecu besplatni 7 dana period :) A evo sta dobijem poslije skeniranja downstreama. Da ne moram sta podesavat u modemu?

    [​IMG]
    how to upload pictures online
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa dobro downstream je 13 dB, to je vise nego treba ali nije strasno, SNR je 41 i to je OK, znaci ima problem sa US signalom ili sa povratom, zato se i resetuje na 3 lampici. Ako ti nije mrsko izvrni konektore sa coax kabla i pregledaj da nije slucajno ostala koja bakarna nit u konektoru pa mozda pravi spoj, pregledaj na svim konektorima u kuci.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    a sto je samo 1 dwn str kanal a n e8 kako kazes, zato sto ne prolazi upstrm? Nesto je zvao nekog telefonom i pito ga kao koji je ono upstream kanal i pokuso ukucat al nije moglo
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa probaj ovo sto sam ti rekao, u svakom slucaju nisu odradili posao kako treba. Nema se tu sta cekat, ako je sve uredno modem prvi put radi update i sve zavrsi za 5 minuta. Inace mu treba oko minute da se nakaci kada je sve uredno.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisam nasao da je problem negdje na konektorima, jedino ima jedan spoj na tavanu da nije tu mada sumnjam. A rekose da ovaj modem kao dugo se konektuje al kad ufati ne pusta i da uspiju sam na dan postaviti 2 ovakva modema jer kao cekaju da se konektuje dugo :)
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma nigdje veze im prica, ja sam postavljao te modeme, kada je sve uredno sa signalom 5 min.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    WTF. Evo udjoh u sobu kad popaljene sve lampice. Je li moguce da modemu treba pola dana da se spoji? :D
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma to ti Hamo sredio preko veze :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    suti ne smijem iskljuciti modem vise :) Nego problem nac server koji ti omogucava 80Mb dwnload, a ulpoad mi samo do 3Mb a treba 4.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Od sinoc radi dobro :) Brzina je ova, mogo bi biti upload jos malo veci. Malo je ping veci nego na bihnetu, ali bas malo, recimo igram rocket league i na bihnetu mi je 38-58, a na txtv od 42-62.

    [​IMG]
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hamo jesu li ovo ok vrijednosti? Da li modem spajam na onom razdjelniku na -4,7db izlaz a tve na -8db?

    [​IMG]
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sto se tice signala prejak je, ali ako nemas problema neka stoji tako. Za risiver preporucujem da rentas, mada ne znam sta imaju u ponudi.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk