1. ming

    ming Veteran foruma

    Problem je što se TAG Heuer trpa u višu klasu satova i prodaju se kao švicarci, i na kraju ispade da koriste Seiko mehanizme i pokušali su ih rebrandirat kao svoje još inhouse.

    Mislim ok je sat, ali nije ono što se predstavlja, pogotovo ne za te pare.


    A referenca je model u WUS svijetu.
     
    heroic likes this.
  2. heroic

    heroic Komšija

    Hvala na odgovorima.

    Sta bi preporucio umjesto tog Tissota?
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ok je sat, ako ti se daje ta lova. Npr isti mehanizam kuca u tom tissotu i duplo skupljem Tag Heueru sto Neso hoce.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    seiko super satovi, ali to ti je kao da kupiš amg-a, platiš ga kao e63 amg, a unutra motor od renoa :D
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Pa to je znaci idealno auto, mogao bih ga servisirati kod Halilovica :D

    Iskreno ne daje mi se ta lova, generalno koliko vidim Tissot satovi idu do 1000 i nesto KM, koliko mi je ok da platim, ovaj mi je preskup ali mi se svidja izgledom (crveno-crna) :D
     
  6. n3r0n

    n3r0n Novi član

    Kako koji, imaš one od 100€ do preko 3000€...
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Grohotom da se svi nasmiju :)
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Ima li kakav jednostavan model mehanickog sata, samo da pokazuje vrijeme, bez datuma i tih chrono sranja?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Seiko 5
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja imam seiko 5 star bruku godina, radi fantastično.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

  12. Neso

    Neso Komšija

    Rolex Daytona 116506 Perpetual 40mm Cosmograph Platinum Baguette

    $75,000.00

    Jedan od ljepsih satova, po mom ukusu. Vidim da ima velikih poznavalaca horologije i vjerujem licnih iskustava sa skupim modelima, jer su misljenja jako elaborantna. Poznajem covjeka, nismo prijatelji, medjutim, bliski smo dovoljno da mi je dao sat da probam, kako lezi na mojoj ruci. Najvise me zacudilo lose kozmeticko stanje sata, kao da ga je nogama gazio, mislim na ogrebotine po narukvici i prstenu oko stakla.Valjda lika boli neka stvar, nije mu stalo... Kako god, cudan osjecaj drzat na zglobu 75K $ :)

    [​IMG]
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Radije bih tih 75 hiljada dolara držao u ruci nego na ruci :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma


    Ovo je prošlogodišnji model (tj zadnje izadnje), ovaj bezel je keramički tj nema grebanja. Tako da ti taj kolega nosa stariju dejtonu (ako je uopšte dejtona).
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Last edited: Mar 16, 2018
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako je keramika ne znaci da nema grebanja, vec samo da je teze izgrebati :)
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Ma čuj.

    Generalno keramika na satovima prije pukne nego što se izgrebe.

    Uglavnom guglaj ceramic daytona ili dark side of the moon pa nađi parnicu na bezelu. Možda bude slomljena od udarca, ali nema izgrebane jer kada je sat na ruci nema izloženosti tako abrazivnim površinama da bi ga oštetili, ali zato pucaju pri udarcu.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jedini sat na koji bio malo više para jeste Omega La Magique. Iako sat nije nešto, privlači me zbog svoje historije.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    @ming imaš li nekog dobavljača za preporučiti tj. radnju, imao sam prelijepu Festinu(nije sad neka viša klasa satova), ali je fakat bila prelijepa, jednostavna, klasika, onako šminkica, ukraden sat nažalost a nije mu prevelika cijena inače, pa se kao zanimam opet za nabavku :D
     
    Last edited: Mar 16, 2018
  20. ming

    ming Veteran foruma

    @aNaToMiC !

    Slabo druže, ne kupujem ja nove satove, a Festina nije moj fah stvarno. Kupi sebi pravi sat za lovu festine, neki Seiko ili Citizen.
     
    aNaToMiC ! likes this.