1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jbg tako kako si izjavio reklo bi se da nemas pojma o materijalima.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa upravu je covjek, keramiku je pretesko izgrebati. Prije ce napuknuti.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    "Nemoguce" nije isto sto i "tesko". Kako je gore rekao, ne moze lik imati taj sat jer se keramika ne moze izgrebati. Nidje veze.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Jeste, Daytona je, izgleda identicno sat a i on mi je rekao da je Daytona. Covjek je kolekcionar Porsche automobila, novac nije upitan faktor. Meni je sat izgledao kao nogama gazen, kozmetika nula poena, dosta ogrebotina... Ako budem imao prilike, uslikam pa postavim.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Kakav bukvalac moras biti da mislis da se odnosilo na bukvalno nemoguce. Pa nije adamantanium iz kapetana amerike...

    Poenta, sat sa slike je Daytona sa keramickim bezelom i taj model je predstavljen prosle godine. Nema sanse da se izgrebe toliko u godinu dana, jer keramicki satovi nemaju ogrebotinu po desetak godina. Vjerovatno je starija dejtona, tj nije ova sa slike sto je Neso naveo.

    Evo kako izgleda keramicki bezel, nakon malo zlostavljanja.


    [​IMG]
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nisam ja bukvalac nego si ti tako rekao, "keramika se ne moze izgrebati, nemoguce da je to taj sat".
    Nek se stavi u dzep ili torbu nekoliko puta, gdje moze biti pijeska i cestica prasine i normalno da se moze izgrebati, nebitno je li plastika, metal, safir ili keramika.
    @Neso je ocito htio da istakne kako covjek ne pazi sat, tj nije ga briga.
    Potpuno glupa rasprava, moj prvi komentar je bio vise saljive prirode, a to sto si ti postao nepotrebno defanzivan je tvoj problem. :)
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To ne budu ogrebotine na keramici, nego tragovi drugog materijala, obicno se uklanja sa ink eraserom/removerom.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Naravno ni to nije iskljuceno, medjutim sasvim realno je da je covjek bio na plazi i nije vodio racuna o tome, a pijesak je ucinio svoje.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ja mislim da ga je oprao u masini za ves sa kupacim kostimom. Interesantna diskusija o busotinskim eksploatacijama mineralnih sirovina na temi o satovima.

    Zna li neko odakle se mogu naruciti "komercijalni satovi" jeftinije nego sto se prodaju kod nas a da su originals? Npr. ovi sminkerski, metroseksualni Fossil satovi za krive muzjake koji su kod nas 300+KM na ebay-u su 80-100$. Kako da znam je li fake ili ne?
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisu fake, kontaj dazdbine ako naručiš i isto te dodje.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imaš li neki za preporuku ako je tako kako kažeš, ja ofrlje što sam bacio oko ništa nema slično skroz :D

    [​IMG]
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Komsija neki prodaje Daytonu cijena prava sitnica, bujrum

    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s...ampaign=socialbuttons&utm_content=app_android

    Inače su u BiH jako skupo satovi, za 60-90€ solidan gshock na Amazon.de
    Michael Kors MK5896 144€ platio prošle godine, znam da sam dole vidjao po radnjama po 6-7 Stoja. Bratu uzeo taj neki šminkerski Fossil JR1436 za 83€ sa neke britanske stranice sve uredno račun garancija a dole su po 3 stoje koliko sam vidio. Kontam se i ja nekada počastiti s nekim socijalnim vjerovatno gshockom jer nisam šminker i volim gadgete al do 150-200€.
     
    Last edited: Mar 17, 2018
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jesam se ja pozelio pocastiti satom...cim se oparim,ide neka prinova :D
    na ova 4 sto nosim,trenutno mi samo jedan radi,tj. nije otisla baterija...pa moram i baterije izmjenjati haha
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije isto, 80$ je 130KM, nisu dadzbine 120% nego 30-40% u vrh glave. Po meni se isplati ako su sigurno originali.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto stavi ovdje koji ti se svidi pa nek ti Ming pomogne da li je org ili ne.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ne bavi se on satovima za siroke narodne mase :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Trenutno mi je na ruci sat od 20KM
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    20KM placen ili 20KM vrijedi? :)

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Ili je mozda 20kKM? :D
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Ma vrijedi 20, kupio ga za 4KM na pijaci.