Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Fazon je sto ovo vuce putem neta. znaci kad hoces da igras online, zabrana ostalim ukucanima gledanja TVa :p
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma neces to ni osjetiti. Kanali u FHD vuku do 15tak Mbps. Upload nije nesto pretjeran. Hoces osjetiti ako imas net od 20Mbps, pa ti 3/4 bandwidth-a ode na IPTV :) a kad ces imati FHD i 4K kanale?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Bice i 4K sadrzaj.

    Dobro Vedo spomenu. Yebo ovo ako ce dijeliti bandwidth.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A ja sam cuo i da ce uskoro 300mbit biti standardna brzina.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hajd malo informacija :D

    Nema wifi, barem ga nema dostupnog u postavkama.

    Radi i na coaxu i preko interneta. Preko coaxa vuce sve live dogadjaje, a preko neta ostalo (videoteka, vracanje unazad i sl).

    4K ide samo preko coaxa, a preko neta FHD.

    Sto se tice bandwitha-a, predvidjen je da vuce do 7Mbps, a moze raditi i na 1 Mbps ali naravno opada kvalitet slike.

    Dolazi sa bluetooth daljinskim, nema vise "gadjanja" daljinskim u box, radi iz svih uglova. Daljinski takodjer podrzava glasovnu pretragu na lokalnim jezicima (uzeti sa rezervom).

    Moze raditi i na drugim internet providerima, doduse samo FHD, nece imati mogucnost 4K sadrzaja. Van BiH nece raditi (uzeti sa rezervom posto isti box ide u produkciju u Sloveniji, Srbiji i Crnoj Gori).

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Eldorado and NAILS like this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Moze li se to sutra odraditi i da li trebaju tehničari ili mogu ja ?
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ide klasicno kao i do sada paketi, prijavis pa dodju monteri da postave. Bice opcija da se naruci putem poste za korisnike koji nisu na Telemach mrezi i oni ce sami sebi postavljati.
     
    NAILS likes this.
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To nešto kao MojaTV Go? Ne moraš biti na Telemachu i u BiH da bi gledao njihove kanale?
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Prva informacija je da moras biti u BiH :D ali ne moras biti na Telemach internetu.
    Druga stvar ovo je daleko ozbiljniji projekat od MojaTV Go koja je hajd da kazemo pandan D3Go koji je Telemach nekada imao.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislio sam na princip rada :) izgleda da i nije tako jednostavno nešto iz BiH prodati vani, bar kad su u pitanju ovakve vrste usluga. Mislim da MojaTV Go nudi samo domaće kanale dijaspori, dok to kod Telemacha nije slučaj, pa je vjerovatno dosta komplikovanije oko autorskih prava, vlasništva i sl. (pretpostavljam da bi Telemach npr. Njemačkoj morao platiti nekakvu vrstu poreza da dila EON tamo).
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    U sklopu grupacije posluje NET TV PLUS koji je dostupan bilo gdje u svijetu ;)
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hoce li biti moguce sad npr

    Živinice grad usluga ADSL bh telekom i uzmem EON resiver i uzivam u svim kanalima bez zakljucavanja?


    Jel se potpisuje ugovor na 1 do 2 godine i koja je cijena jel poznato?



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Biti ce moguce. Cijene jos ne znam, uskoro ce biti objavljeno, ako vec i nije. Bice kao i do sada opcija raznih sa potpisivanjem ugovora.
     
    Eldorado likes this.
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pun pogodak po meni da se proširi Telemach.
    Jer npr u Živinicama nece doci dugo vremena i ako se može dobiti sve sa resiverom preko drugog provajdera uzeo bih.

    Placam svakako mjesecno iptv lahko bi se prebacio na legalan EON.

    Steta sto nema 4k, al uz pristojnu cijenu full hd sto da ne :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sto se tice 4K za pocetak idu samo odredjeni eventi u 4K, tipa utakmice, tenis i sl. FHD i dalje ostaje mainstream.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hamo, ocel moci na EON netflix da se instalira :D Mislim ocel biti omoguceno kao kod klasicnog Android uredjejaja instalacije ?

    Pitanje u smislu ocel biti restrikcija kakvih ? :)
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    99% da hoce. Ne vidim razlog sto bi to radili, jer im to ide u prilog da imaju uredjaj sa što više funkcija i namjena.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    EON je preinstaliran na box-u i ne moze se obrisati. Jednom tipkom prebacujes izmedju EON-a i Androida. Na Android mozes instalirati sta hoces, naravno ono sto je moguce na taj box i zavisno koliko ima memorije dostupno. Kako sam vidio korisniku je dostpuno oko 4Gb.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel otkljucano sve svakom korisniku koji uzme taj resiver?

    Taj 4k me posebno zanima kad vec imam 4k tv. Jedino brzina neta je problem al pojacat cemo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma i taj 4K isfura :) ja nasao na astri par kanala, neki njemački, posto tv ima sat turner, odgledao pola sata i nikad više haha :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.