4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Za Slusanje muzike, surfanje lagodno, videosi i sl na brzinama 4g 10gb je knap

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne znam sta smo se utripovali za 4g, pa i ova t
    3g radi sa 10% kapaciteta, sa ovim cijenama mobilnog neta i ogranicenjima downloada kasnimo 15 godina.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo bas i ja kontam!?Za par mjeseci bice isto sranje kao i 3g.Na pocetku sam hladno dobijao i 15mbit i sve mi je letilo sad ne mogu nekada nista da otvorim od opterecenja!Upload mi je isao preko 5mbit sad se vuce ko prebijena macka!Kakva drzava i vlast tako i sve u njoj!

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je download solidan uvijek, 15-20, se vrti. Zadovoljavajuce za telefon.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ti si onda sam na baznoj stanici :) Max realan protok za 3G je 30tak Mbps cini mi se. U gradu kod mene je obicno 2-10Mbps, kad je dijaspora tu, onda je ispod 0,5Mbps i net je neupotrebljiv. Mene vise zanima kakav će QoS biti. Nadam se da će se 3G bazne stanice rasteretiti i da će se napraviti neka raspodjela korisnika kako bi se izbjegla zagusenja. Kad se sada svi natovarimo na 4G bit će nam sporiji od 3G :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. FearLess

    FearLess Aktivista

    Meni trenutno 4G na mtelu 17.5/19.5 u Prijedoru. Nista posebno, ali kad uzmes da mi je 3G davao 6/2 ok je. Valjda ce popraviti brzine...

    Edit: ovo je vec bolje
    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 10, 2019
    Esh likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne kontam kako ces sa sitim navikama potrositi vise u odnosu na 3G... youtube video je isto tezak i na 3G i na 4G...
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Recimo vishe ce se gledat ovako se ne gleda nikako...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    e to je drugi par opanaka :) ali primjetio sam svi potenciraju kao 4G vise trosi neta... ne trosi 4G nego ti :D
     
    Esh likes this.
  10. Tyger

    Tyger Aktivista

    Realno trošit će se više, nekome zbog same navike tj. rasterećenosti jer će razmišljat u smislu "Ma šta me briga imam sada više neta" a obzirom na samo povećanje brzine sadržaj će se brže loadat pa ko je koristio za YT znatno će više trošit pogotovo ako puno preskače (sa clipa na clip).
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma napokon mogu slusat radio stanice i slicne stvari jer samo surfanje :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I ne radujem se toliko 4g-u, mozda cu cak i iskljuciti radi baterije, ali povecanje limita / smanjenje cijena je ono sto se dugo ceka.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kakav ti to telefon imaš pa baterija s uključenim 4G ne može izdurati od jutra do navečer?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    4G trosi vise baterije :D bar sam ja primjetio dok sam na moru bio :)
    napunim ga ujutro oko 16h vec je baterija prazna :D puno vise se grije telefon i trosi bateriju brze
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    P10 Plus Huawei meni i sad ne traje citav dan...
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo par zadnjih mjerenja:

    [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa nije da ne moze, ali trosi vise baterije bespotrebno
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Malo me ovo podsjeća na priču što će nam autoput..
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Ne troši 4G više bateriju već često šaltanje 4G, 3G+ itd. pogotovo tamo gdje su bazne stanice sa različitim standardima.
     
    Esh likes this.
  20. FearLess

    FearLess Aktivista

    45.6/39.9, za sad iz sata u sat sve stabilnije i bolje.
    Mogu reci da sam napokon zadovoljan sa mobilnim netom pogotovo zbog uploada, zbog posla mi treba upload slika, a nije uvijek wi fi dostupan.
     
    kolinsb and Esh like this.