All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne znam drug, ali unutrasnjost Volva mi je bas losa (stvar licnog ukusa, moram priznati). Isto tako nivo opreme se ne moze porediti sa onim sto dobijes u VW za iste pare.

    Ps: Plus sto je kinez vlasnik, ne vozim kineska vozila ako me ko od jarana Volvasa pita :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Tale poredis Aronu koja je pravljena na bazi Ibize sa Grandland X?

    Druga stvar, koliko si puta u zivotu morao ove manevre praviti? Kod nas je 90% ulica sa 50 ili 60 ogranicenjem. Doduse ima budala i njih ne racunam.

    A trece, 99% vozaca, a tu smo i ti i ja kao i vecina ljudi na forumu, nismo sposobni ove manevre praviti. Uglavnom bi se svelo da pritisnes kocnicu i mozda namotas u jednu stranu. Sad, jel vozis 60 ili 80 nebitno, bitnije je kakve su ti gume i sta znas prouciti u tom trenutku.

    Gledaj komfor, motor, potrosnju goriva i cijenu. Ko hoce da namota 80 u krivini ko Lauda neka nabaci KW ovjes.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam imao masu ovih situacija gdje sam morao ko lauda manevre pravim, od džukela koje izlijeću na cestu, do vozača koji tipkaju na mobitele i prelaze u traku, pretiču na punim linijama.

    O čemu pričaš, kakva proučavanja, u ovom slučaju se djeluje refleksno, kakve gume, ovaj vozač na testu nije ništa reagovao, on je samo pratio trajektoriju, auto je samo reagovalo sa sistemima koje ima. Uradio je isto ono što bi svaki standardni vozač uradio da izbjegne potencijalnu opasnost.

    Šta da gledam komfor i potrošnju goriva u GOLFU 7 GTI, čije manevarske sposobnosti ne mogu stići nivo Fieste ili običnog Focusa na testu. Ovo je sramota za VW. Naravno da hoću u GOLFU GTI da namotam na 80 u krivini kao Lauda.
    Upravo zbog ovih stvari ljudi ginu odnosno spašavaju se na cestama.

    Dobro, evo Ateca je isto sranje.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Opterecujes se oko gluposti i gledas nerelevantne testove.
    Prvo sto ne razumijem spanski, drugo sto niko na osnovu ovog YT klipa ne kupuje auto.
    Zna se da si opsjednut PSA grupacijom i Opelom kojeg su kupili. Nikada oni nece biti kvalitetom na nivou Toyote i VW-a, koliko god ih ti volio i hvalio.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakve veze ima sto je kineski kapital? Losiji kvalitet?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne zna ni on šta hoće.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dosta se produkcije premjestilo u Kinu pa ima price da je kvalitet losiji. Ja ne mogu usporediti kako je bilo ranije jer nisam imao priliku vozati Volva ali od pojedinih "volvasa" sam cuo da nije to vise to u pojedinih modela. Ne proizvode se svi modeli vani, ali npr XC60 je iz kine ali ide kao lud :D
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta te zanima o Volvu da cujes od volvasa iz prve ruke? :) Doduse moj je iz Belgije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nista mnogo, ne uklapa mi se Volvo u planove zbog omjera "cijena vs oprema/kvalitet". Kako god okrenem mislim da VW ima prednost u tom omjeru, ima opremu i kvalitet. Pojedini Francuzi imaju isto odlicnu opremu i (@Tale oprosti) OK kvalitet. Istina, Volvo je poznat po svojoj sigurnosti, ima i prelijep exterijer, ali jednostavno nisam zagrizao.

    Dosta se i VW prodaje u Swe, dominantniji je npr u privatnom sektoru u svedskoj od Volva, dok kad ukljucis firme, policiju i ostalo volvu ide bolje (prodaja 2018).

    Volvo S/V90 24 346
    Volkswagen Golf 17 093
    Volvo S/V60 16 412
    Volkswagen Passat 13 650
    Volvo XC60 13 293
    Volkswagen Tiguan 9 821
    Volvo V40N 7 151
    Nissan Qashqai 6 344
    ...

    Pitao sam za Passata (karavan) jer je on najoptimalniji kandidat i mislim da se mnogo dobije za npr 35-40k eura, puno vise nego kod drugih.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidio danas Volvo S90 u gradu, izgleda odlicno unutra i vani.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma auto je klasa iznad tog Passata ovaj lik više trola od taleta. I 60 i 90 su bolja auta.
     
    Alibegovic and aNaToMiC ! like this.
  12. Almir

    Almir Komšija

    Kod nas u bih ima solidna akcija na pasata sa dobrom opremom za tako 70km 190ps,4motion,dsg,kamera,koža,grijanje sjediša rline paketić i naravno virtuleni kokpit :)
    Ima ih dosta na cesti..
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Haha pa moose test je jedan od glavnih testova, zbog moose testa ljudi su citavu Mercedes A klasu morali povuci i prepravljati podvozije, na ADAC-u je to standardni test, imas i video gdje se bolje ponasa golf 5 sdi od golfa 7 gti .
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Passat 8 je bio auto godine, ali je usto i star fura se od 2015-te, ceka se novi passat za 1 godinu i po. Ja bi zbog toga izbjegao uzeti njega. Šta fali novoj insigniji biturbo, kia stingeru, 508-ici, alfi giuliji, i-paceu. Ja bi to sve uzeo prije pašana. Ti vec furas i furao si b7, ja ne vidim ekstremnu razliku u b8, da ces sad doziviti vao efekat. To jest auto za nasih Bošnja, jer Bosnjo ako kupuje premijum, to je Audi a ako nije to, onda je Passat ili Škoda.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja prosle il pretprosle godine vidio crni s max opremom ispred scc-a bio izlozen, nikako mi se volvo nije svidjao zbog zadnjeg dijela, no kad sam ga vidio uzivo, zaljubio se, i ovaj s60 mi je nekako jos ljepsi jer nije toliko dugacak.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    ako je u pitanju neki volvo iz zadnje generacije stvarno ne kontam sta tu ima da se ne svidja, stanar u zgradi gdje radim voza xc90 zadnje generacije sa vjerovatno full opremom i auto je perverzija kako vani tako i unutra
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mašinerija je to, eno kod Kramara jedan u dolasku, 2016, 2.0, 165KW, AWD, D5, geartronic, 80K km, Inscription, 115K KM. :)

    Jel' ko vidio po našim salonima novi S60? Kod Nuića u Mostaru ga nisam vidio.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: May 25, 2019
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sa pojedinima na forumu se tačno ne može diskutovati. Odmah "nema pojma", "trola" ili "ne zna šta hoće". Tačno je nezdravo javljati se na bilo koji thread jer ima pojedinih članova koji samo čekaju da ti "zabibere" nekim svojim kvazi superiornijim mišljenjem. :(

    Niko ne osporava ljepotu Volva niti kvalitet samog auta. Lično mi se ne sviđa interijer ali to je stvar ukusa i to sam gore podvukao. Usporedi bilo koji Volvo sa VW u istoj klasi pa vidi šta ćeš dobiti i za koje novce. Kao što je @XTRage linkao, puno se više plati a manje dobije, čak da su se i sami Švedi okrenuli drugim brendovima (uveliko).

    @anel007 XC90 jeste mašina, vozao, XC60 već dosta tijesan, vozao duži period, imaju ga kumovi, problem sa kolicima za dijete. Velik gepek ali u visinu, tako da zadnje staklo totalno zakloniš. XC90 je već makina, tu nema zamjerke, čak je bio alternativa jedno vrijeme za uzeti.

    @Tale Novi Passat dolazi kroz par sedmica, pa ću ga ici probati. Ovaj sad "stariji" je isto odličan, nema zamjerke. Probavao Stingera, lijep auto ali nikako familijarni. 508 isto tako sedan, tako da čekam da vidim karavan kad dođe. Guiliju ne znam da li si imao priliku testirati ali je auto veoma tijesan. I-pace nisam testao ali nije to auto koji ganjam, gledam karavana znaći bio bi XF ili F-pace ako išta.

    Nisam stvarno opalio niti na kakav brend, nego gledam da dobijem najviše opreme i udobnosti za novac koji budem izdvajao za lizing. Većina auto-kuća nudi lizing na 3 godine, 45.000km i svi servisi uklučeni, garantovan otkup auta. Neke cijene koje se vrte su približno 400-450e (koje bi ja bio spreman davati mjesečno). Gledao bi poslije ljeta da zamjenim, tako da ako @Zeleni naleti na kakav dobar deal linkaj u PM. :)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Od koga Opel koriti dizele? Znam da su 1.9 Fiat, od koga su 1.7?