All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam dugo vremena razmisljao o xenonima da ubacim u farove i prije 3-4 mjeseca sam to uradio. Dobio sam malo bolju svjetlost od halogenih sijalica al nije toliko dobro.

    Imam Audi A4 farovi sa socivima, farovi su uredu al socivo tj reflektor unutra je haman u lošem stanju.


    Patnja mi je po noci voziti, h7 NB pa led h7 i sad xenon 55 wati. Sve sam pokušao ali opcenito slaba nafaka.

    Mada bez obzira na moju lošu svjetlost, kad iza ili ispred mene bude golf 2/ audi jaje sa reflektorima mogu samo zažmirit :D

    Nije mi jasno kako ne uvedu red sa sijalicama pa ko jelke raznih boja svjetle nam auta. Kao da igramo Need for speed underground :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, postoje auti koji bas imaju losa svjetla i dzaba kakvu god sijalicu da stabis.

    A obicno su to sitniji farovi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo kod mene na volvu nisu xenoni, ali svjetla su fantazija.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Sad čitam na fb Balkan Android stranica, kupili neke osram night breaker laser, stavili jednu pa uporedili s običnom, ne vide neku razliku... (osim cijene).

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni su kratka osram cool blue xenon look a duga night breaker laser

    Sent from my Huawei P30
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ohromna razlika...uslikam ti jednom

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uporedili sa "običnom"??? Običnom H7 sijalicom ili uporedili NB Laser sa NB bez Laser?

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Poslat ću ti link na WhatsApp pa vidi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam stavio C6 LeD H7 od 17w na reflektore, 8 dolara na ebayu, ove sa 2200 lm. Imaju 300 lm vise od halogenih, ja sam farove spustio za jedan nivo. Meni odlicno izgleda a smeta nikome. Traju evo druga godina, a preživjele su put u trajanju od 14h na +35 °C. Ja s'vremena na vrijeme pogledam one male ventilatore. Evo video.

    Halogene sam na Pežou mijenjao svakih par mjeseci, crkavale ko lude, ove LED za sad imaju 2 godine.
     
    Last edited: Jan 15, 2020
  11. nivla

    nivla Komšija

    bas bih volio da vidim kako si ovo montirao a da ne smeta onim sto ti dolaze u susret, po ovom sto se vidi iz vozaceve perspektive kao da ti vozacev far malo vise baca uvis, nego suvozacev
    ne sumnjam da se tebi povecala vidljivost ali opet mi ne djeluje kao da isto ne smeta drugima
    generalno dosta vidjam 206/307 pezoa koji smetaju sa slicnim kombinacijama
    meni halogene na golfu traju 12-18 mjeseci obicne od 5km, na a klasi nisu mogle ni 3 mjeseca, morao sam skuplje uzimati
    predjem godisnje preko 20k
     
    Mujka likes this.
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    COB chip i reflektor nisu dobitna kombinacija. To mora rasipat. COB moze u projektor a za reflektor obavezno CSP.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nikom ja ne bih dao na prodje tehnicki ko ima led/xenon u farovima koji nisu predvidjeni za to, nikome.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Alibegovic and Haker like this.
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    nemas dnevna svijetla? s dnevnim svijetlima ne promjenim tako brzo sijalice a predjem godisnje 25-30k.
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    vozim golf 5 star 15 godina, nemam ni maglenke, trendline oprema, sta da ti kazem, dobro one traju jer se ne radi o nekom brendu nego kupim prvo sto naidje za 5-6 km, ranije osram 17km komad i bio sretan ako izguraju godinu, ove obicne su mogle 2-3 mjeseca
    za naknadnu ugradnju dnevnih svjetala nisam osim u slucaju da budu OEM, sto mi dodje opet prekomplikovano i cisto sumnjam da cu dati toliko para na obicne H7 sijalic, posebno sto je zamjena sijalica na golfu 5 presmijesan zahvat
    meni auto sluzi kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B, mijenjacu ga samo zato sto mi treba vece, pa ako to vece bude imalo maglenke, dnevna svjetla i ostalu opremu meni dobro, ako ne bude nije steta
    na proslom autu nikad nisam sijalice za duga svjetla promijenio, tako da sve zavisi i koliko se koristi
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mislim da kod golfa 5 nema sociva u faru pa je sijalica/žarulja odmah izbacena i daje maksimalnu svjetlost.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Haj sto mu je sijalica na vozacevoj strani podignuta za jedan stepen nego kako li samo pug trese kad se vozi...
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, kako rekoh obicno su ti farovi bolji. Sto je veci far to bolje, isto je bolje kad nema sociva.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Meni vala ovaj video nista ne pokazuje, kako cu primjetit razliku kad je cijeli put pod rasvjetom. Da nisi imao nikako svjetla, isto bi se vidjelo. Ne gledas ispred sebe 2m kad vozis.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ovo je odron, jedino ako je fabrika ugradila, ostalo je ubijanje drugih vozača.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk