WordPress + WooCommerce + kartično online plaćanje u BiH?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by iPlay, Sep 21, 2020.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Imam jedan upit za izradu manje web shop stranicu koja bi bila na WordPressu sa WooCommmerce. Pored plaćanja po preuzimanju, klijent bi želio da ima i online plaćanje preko weba.

    @bhd mi je dao par informacija preko Raiffeisen banke. Znam da i UniCredit ima isti/sličan način. Provziije su nekih cca. 5% ako se sejćam. Pored toga ima i PayPal koji opet ima veću provoziju.

    Da li je neko slično radio uvezivanje sa WordPress-om ili da zna neki primjer već urađene online prodavnice?
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    moccacommerce.com
     
    iPlay likes this.
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li se kome desilo da dobije od Poste neki link na SMS i kaze kako isporuka nije uspjela zbog nejasne adrese, da se popune podaci i plati za ponovno slanje 0.3$
    URL je postaba[.]info/MLNAAm

    Stranica je od BH Poste, tj linkovi svi redirektuju na posta.ba

    Edit: u pitanju je scam, ja unesoh podatke, dodjoh do kartice


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 13, 2023
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U toku je smishing kampanja preko koje se prikupljaju lični podatci.

    Link nikako nisi trebao da otvaraš, ta adresa uopšte nije adresa pošte.

    Mene su čak lično nazvali, smiješan poziv.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Crap, vec unesoh adresu i broj telefona, a stvarno cekam neki paket ovih dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li to ovo ?

    Hitno upozorenje BH Pošte: Ne nasjedajte na lažne SMS poruke - N1 (n1info.ba)
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa po linku se vidi da nije ok. Barem bi IT osobe trebale skontati da je scam. @Reznor razocarao si me :D Ali hajde licni podaci i nisu neki problem jer su svakako javni i ostavljamo ih svugdje za dostave, a cilj su sigurno bile kartice.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    dobio sam danas ta dva smsa i posto znam da bhposta ne obavjestava nikad uocio da je jedna adresa postaba.art a druga postaba.online sto znam da nije bhposta i report junk, poslano mi je sa nekih icloud.com racuna
    mada realno ocekujem tacno dva paketa iz kine tako da bi neko naivan mislio da je bas to
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    BH Posta je pocela preko viber kanala da salje obavjestenja o prispjecu registrovanih posiljki.Meni sa olxa dosla dva puta poruka na viber,sa brojem trackinga.
    SMS ne salju nikada ali kod nas narod,koliko god da ih izvaras,uvijek ima jos naivaca :D
    Btw. meni nije dosla poruka ali jeste prijatelju,odmah mi poslao,pita je li scam,ko zna da ja to pratim...reko jeste
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam samo jednom dobio sms poruku od bh poste da mi je stigao paket i da dodjem da ga preuzmem. ponadao se da su to uveli kao novinu, medjutim šipak.