1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    55" 950KM. To ne izgleda toliko skupo čini mi se...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hahaha ne mogu da vjerujem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Xiaomi održava jos i donekle nize cijene ovakvim reklamiranjem, ali polako postaju dosadni. Kad dodje vrijeme za narednu zamjenu mobitela, dobro cu provjeriti kakvo je stanje po tom pitanju.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    samo instaliras neki adbloker ili VPN i nemas niti jedne reklame na cijelom telefonu,nevezano da li je od proizvodjaca ili u browseru ili igricama ili aplikacijama
    ako je ovo tesko i ako zbog ovog otpisujes nekoga,onda mozda da se vratis na one telefone na dugmice :D

    ja ne mogu da vjerujem koliko ljudi drami oko reklama a ja instalirao aplikaciju AdGuard i od tada niti jedne reklame na cijelom telefonu.
    imas narodnih verzija aplikacije a moze se i kupiti,par eura godisnje
     
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    A ima i nas koji se bavimo reklamama. :D
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Trazite posla vani :D :D :D :D
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    te reklame na telefonu se mogu ugasiti u postavkama, kod mog starog na note 9s niti jedne jedine reklame
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam nabacio neki adbloker i miran sam.

    Nemam reklama nikako, sve cisto pa i u apps koje su free i traže klikanje i gledanje reklame :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa mogu ali je lakse ovako...instaliras jednu app i uklonis sa cijelog telefona

    Upravo ono sto Eldorado napisa...nema ih ni u free app ni ivrama...ako hoces u igri da dobijes bonus ,moras ugasiti za tu opciju.
    Mene recimo najvise nerviraju reklame kada citam stranice i kada gledam video
    Nego ljudi iz svog neznanja govore kako xiaomi forsira reklame a mozes ih ugasiti na vise nacina.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Imam Mi 9 Lite i stvarno sam prezadovoljan telefonom. Platio sam ga prošle godine 460 KM. Ima tutoriala more kako deaktivirati reklame na uređajima, ne treba ni AdBlocker čak. Xiaomi je ostavio opciju da se deaktivira. Opcija je "Recommendation" i nalazi se u njihovom aplikacijama i glavim postavkama.

    Sljedeći phone će, ako se šta ne promijeni, vjerovatno biti opet njihov. Imao sam sve Galaxy S modele (osim 5-ce) i ne isplati se više davati tolika lova.

    Za njihove televizore ne znam može li se deaktivira. Mislim da na YouTube sigurno ima neki fazon.

    Edit: YouTube je postao zlo za reklame. Katastrofa sta su uradili.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Youtube je definitivno neupotrebljiv bez adblokera
    Danas pustio koncert gibonnija na tvu...haman pa poslije svake pjesme je isla reklama pa moras klikati na ono da preskoci reklamu.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nadam se nekoj alternativi u skorije vrijeme za youtube, fakat su pretjerali.

    Sreca na TV-u imam box pa neki youtube bez reklama nabacen.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sav sadržaj gledam na YouTube i sad je stvarno pretjerano postalo. Ide reklama od sponzora kanala koju danas svaki veći YouTube kanal ima, pa se upali ona mala na dnu ekrana, pa onda ova što trebaš skišat nakon pet sec, pa opet ona mala i ako je duži klip opet ona velika.
    Može li se na desktopu to blokirati ikako?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ublock na PC, Vanced na androidu. Za sve ostale reklame na mobu Adguard.
     
    forzamilan and zippoo like this.
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    smorise vala sa reklamama ko i pink tv :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja na chromeu koristim AdGuard a na firefoxu "Firefox Adblocker" i ne vidim ni jedne reklame osim sponzora videa.

    Jedino je Spotify dohakao adblockeru. Nema reklame ali stanu pjesme i stoji kao da je bila pjesma od 30sec. Moras refresovati stranicu.
     
    Haker likes this.
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam adguard izbrisao sa telefona jer sam jedan dan skontao da mi je najviše upravo on jeo bateriju.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene konstantno ukljucen i ne jede nista
    U standby bukvalno 1 ili 0 % opadne baterija a adguard ukljucen uvijek i bez batery restrikcija
    Evo SOT preko 8 sati i vidi koliko je adguard uzeo...ni 1%
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni Adguard uzme 2-3 procenta, a halalio bi mu jos toliko :D