1. selvin

    selvin Moderator

    Bio 780 na ekupi skoro Samsung 58TU7172, tako da tesko da bih se odlucio za xiaomi tv za te pare.
     
    Haker likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Istina,ali tako smo pričali i za telefone, daj Samsung, nema greške, šta će ti kinez i na kraju sad nosimo xiaomi u džepu. Vidjet ćemo kako će to ići sa televizorima... I ja sam još uvijek Samsung fan tv-a...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Drugacije je za televizore. Ovaj xiaomi po specifikacijama nije nista bolji od Samsung entry levela. Za telefone je drugacije.
     
    dams82 likes this.
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Nije to neznanje, nego necu da instaliram addblocker niti bilo koju drugu aplikaciju da sprijecim nesto nametnuto.

    Moj izbor, moja stvar, danas reklama, sutra nesto drugo.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Display on 2.5h osjetno baterija slabija nego inače. [​IMG]
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ovo kod tebe nesto nije uredu
    Probaj izbrisati cache i data pa prati
    Ili probaj updatovati aplikaciju ili skinuti noviju
    Ja nisam nikada imao prpblem sa adguard i zato ga i preporucujem


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzeo danas Note 10 Lite. Nisam ga puno cackao, vani kiša, ne mozes se ni poigrati sa kamerom.

    Odmah na pocetku mi je bilo razocarenje sam ekran. Nije ni blizu samsungovom AMOLED-u. Nesto izmedju LED-a i obicnog LCD. Boje isprane, kontrast nizak, i da gledam samo slike, bez gledanja u crnu kada je dark mode, ne bih nikada rekao da je ovo AMOLED. Rekao bih tipicni XIAOMI LCD ekran. Koliko god ga korigovao, ima nizak highlight i kontrast dok cijelo vrijeme mislim da je erkan na 50% brightness a ne 90%. Boje kao boje, kada RGB zasebno poredim, gotovo su jednake samsungu. Ali je sve malo isprano. Stavio sam B&W sliku za wallpaper dok se ne naviknem.

    Zakrivljeni ekran, sa maskom, ne primjetim. Navikao se nakon 2min. Samo kada je bijela povrsina, odvraca paznju. Meni licno svejedno ali ali ima ta neka distorzija stakla i svjetla. Kao kada gledaš kroz flasu. Ne znam koliko se vidim na slici ali kao da je sa strana povecalo (sto i jeste):

    [​IMG]
    [​IMG]

    Nekoga mozda odvrati ali meni zaista ne smeta. Sa maskom ima dosta ivice sa strane da se ne prtisne ništa slucajno. Nije kao samsung.

    Ostalo sve ok. Jako brz. Kamera u mraku nevjerovatna. Otisak prsta radi brzo i bez greske itd itd.

    Samo ako je ovo standard sto se velicine telefona tice, moj 6" A40 kao da je kreditna kartica pored ovoga. Mnogo manji, imam osjecaj da je duplo laksi i poprilicno tanji. 204g i 6.5" ekran, baš je cigla. Ne znam kako cu na biciklu s njim. Ali dobro, tako je danas, nema ovo veze sa xiaomi-em.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Xiaomi nikako da krene izbacivati manje telefone, ne znam zasto plasiraju cigle.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zato sto im je primarno Kinesko i Indijsko trziste a kod njih je veliki ekran "in".
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pixel 4a ispod 800km.
    Meni Xiaomi LCD odron, plava dominira, tek kada sam rom stavio i korogovao malo popravilo ali opet nekakav taman i hladan. To bilo na note 5. Neki dan drug uzeo note 9 uzmem u ruku isto sranje.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ja, ali taj pixel ima ono sranje zvano čisti Android


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nekom mana nekom prednost, kome je prednost odlična kupovina.
    Ja lično jedino gotovim čisti android.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I bateriju od digitrona :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Znam, zato te i zezam
    Ja ga ne mogu očima gledat, isto poluproizvod...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baterija je ok, koliko sam vidio dobro izvlači u odnosu na zapreminu.
    A eto, nema stakla sa svih strana, dimenzije dobre, kamera odlična, čisti android ali da je i tih 700 puno, definitivno jeste. Danas je to kao jeftino. Tu Xiaomi ubija, do 400km da te dvije godine služi nemaju konkurenciju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa pravili su do prosle godine ali mislim da se nisu prodavali kao ovi veci
    recimo mi8 je ispod 6 inca bio...mi 9 oko 6 inca a to su im bili flagshipovi a ne znam brojke ali mislim da su ovi veci ali doduse i jeftiniji isli puno bolje
    iskreno ja mislim da nema smisla ici preko 6,5 inca u velicinu na ovaj omjer ali eto...ovi proizvodjaci guraju ove pro verzije do 6,8 pa i vise...besmisleno jer ne dobijas nista od tih dodatnih 0,2 inca a gubis komoditet koristenja telefona i patis se sa njim a i tezina je pofina...bas se osjeti i u dzepu i u torbici

    6,3-6,5'' na ovaj omjer 18-19:9 idealno i tezina da se vrti do max 200 grama
     
    Last edited: Jan 5, 2021
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    ono kad se sjetis 8320 nokie :D
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    @NAILS Čudi me da nisi uzeo Mi 10 Lite 5G (ne Note). Kod mene je Mi 9 Lite, i AMOLED je top. 5G je koliko sam upratio novija verzija.
     
    Last edited: Jan 4, 2021
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Bio jedini. Nisam imao izbora (eronet). Oni koriste iste ekrane, ali sam sada bio kod sestre i kod nje je onaj jeftini Redmi 9. Fotografije izgledaju bolje nego na ovom telefonu. Obzirom da se ne mogu slikati ekrani da se docara, evo odprilike kako bi slika trebala izgledati (lijevo) i kako na ovom telefonu izgleda kada poredim bilo koji ekran (desno):

    [​IMG]

    Tamo gdje treba biti duboka crna, ti je svjetlije. A gdje je bijela, tu je spišten highlits. Malo fali boje, kontrasta i duboke crne. A AMOLED. wtf.. Redmi 9 ima onaj jeftini IPS LCD.