All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da nisi kupio nove cipele,pa dok dobijes osjecaj na gasu

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    hehe, jedan je Tale :D
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ili to ili primaknuo sjediste pa mu noga blize pedalama... :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    jebote sto lijepi auto ba, sta je ovo ko da sam benzina nasuo :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    wtf ba? :D hahah
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam primjetio da mi auto manje trosi kad naspem Qmax na Petrolu u odnosu na Gazpromov Gdrive.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    vidjet cemo i to.
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    evo meni od prekjuce potrosnje nezagrijan motor 1.5c vani 1.6tdi 81kw golf 7 bluemotion karavan godina 2016, izadje sad prosjek oko 8, a nakon jos 2 kilometra kad je guzva procepila bilo je 13l
    [​IMG]
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ne znam kako ne kontate da takva prosječna u tim uslovima na toj kilometraži nije ničemu relavantna.
    A to da auto postane kao Ferrari nakon q Maxa pa to ni Petrol ne bi tako reklamirao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    edgsi, nFare and dams82 like this.
  10. nivla

    nivla Komšija

    ma vidi sve ok, izlazilo je meni s proslim autom u ovim uslovima 8,5-9,5 l, sad je to oko 8l, ali uvijek imas znalce kojim u ovakvim uslovima trosi 5l sto je nemoguce osim ako nije rijec o nekom hibridu
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne kontam kad je guzva procepila 13 litara? :D
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa vidis da pokazuje 15.9
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha zbunilo me ovo 8 litara sto si piso :D Je li to automatik? Malo puno trosi :)
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene nedavno na petrolu zenska moli da na lijepim dizel na unutrašnjost poklopca. Reko OK, ali ne možeš pogriješiti, jednostavno ne može pištolj ući. Kaže ona ma može od benzina u dizel. Reko može u ovim ostalim autima, u Ford neće :) I i dalje me ubjeđuje da ja griješim, dok nisam otišao sa njom i rekao hajde, ti ubaci benzin i naspi, sve što stane ja platim :) sjebala se kad je vidjela da neće :)


    A i dalje ja nekako ne primjetim razliku u gorivu, Jel to BP, Petrol. EP, hifa... Upalim I idem, svaki put :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozda sipas na po rezervoara pa se ne primijeti :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni juce sve gradski uslovi hladan motor presao nekih 8km, sve stani kreni , auto stojalo u mjestu po 10 minuta radilo grijo se :) Potrosnja 7,8l/100km

     
  17. nivla

    nivla Komšija

    ma doslo bi to jos nize kad je procepilo ali ja sam za sljedecih 5 min poslije ovog presao jos 2km skoro otvorene voznje i izjednacilo se na 13 po gasenju auta
    kad je otvorena cesta bude prosjek oko 4-4,5l na magistrali(mostar i nazad) al najvise poveca prolazak kroz grad i ovo kad idem s posla i nazad, sad je situacija da prelazim oko 500-700km mjesecno pa mi potrosnja i nije toliko bitna a bude tu oko 8l, auto je manuelac
    ubjedljivo je najmanje u ovim uslovima trosila a170 cdi prve generacije, prosjek mi je uvijek po gradu bio 6.7l/100km

    ja ne stedim gas na autu i vozim na 2000-2500 obrtaja kad god mogu, onaj savjetnik za eko voznju mi redovno pise iz 3. u 5.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja ne znam sta postavljate tu potrosnju nakon par kilometara. To apsolutno nista ne znaci. To moze varirat 5 litara.
     
    NAILS likes this.
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    ocito je razlika u mjenjacima za te 1,6tdi i ovaj 1,9tdi. Negdje sam gledo usporedbu skode 1,6 i 1,9 ista snaga ali ova 1,6 ima vise obrtaja na istoj brzini nego 1,9. Meni je skroz normalno voziti izmedju 1500 i 2000 obrtaja, ima sasvim dovoljno momenta u tom rasponu.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hoš prodat Octu :)