All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ali 45k za onaj 1.0 TSI. Wtf. Sto kaze Stevie, uvijek si Golfa mogao kupiti za 35k
    Pa toliko je insignija sa 2.0 dizelom. Nova
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto je najgore stedili su na materijalima.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    Pa mora njemac lijepu platu da ima..

     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    [​IMG]
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Baš je socijala.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja se sjećam, 2004 godina, jaran otišao u ASA i rekao hoću najjačeg golfa V, hoću sve od opreme osim šibera I navigacije. Tada imao sport vješanje, bi xenon, koža, memorija sjedišta, 12 cdova changer nije imao mp3, ma bukvalno osim šibera I navigacije sve što je golf mogao imati 2004 godine. 2 0 tdi 140KS. Malo preko 57k KM ga platio. I mi ga tad zajebavati, dao 60k I kad te neko pita šta voziš, kažeš golfa :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najveca ludost tako auto nakrcat opremom.

    Kad odes na klasu vise, neke stvari koje se kdo Golfa doplacuju, tu su standard. Da, platis vise ako hoces identicnu opremu, al ne toliko drasticno vise.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Realno, imao je tada a4 novog :) golf je bio za po gradu. Kasnije je uz Audija uzeo i 2008 E60 530xi :) nije mu bilo problem za golfa dati više :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nevjerovanto 1m+ kilometara, auto pali na pola kljuca..
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To su one priče da su se bacili se na razvijanje ID3 pa nisu ulagali u osmicu jer je struja budućnost :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma švabe deru na opremi. I najveće gluposti se plaćaju. Gledali Škodu karoq basic, izgleda kao autobus, uzmemo citroenku za istu lovu full oprema, auto sve ima uključujući i kožna sjedišta.
    Francuzi imaju tri paketa opreme i onaj najslabiji izgleda ok, najjači ima sve ne trebaš ništa nadoplatiti , kod Švaba nadoplaćuješ za rikverc kameru.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nista cudno za Teslu. Ja i kazem kako su oni proizvodjac tableta a ne auta...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    šta ima steve musk nismo te prepoznali
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Gledaj dizajna kod golfa kao da su ga špahtlom modelirali, ali je VW konačno definitivno u trendu sa minimalističkim bezidejnim dizajnom.

    U vezi Tesle, došlo je vrijeme kad tradicija ne znači ništa pogotovo za nadolazeće japije iz Kine, opremljenost i performanse njemačkih premiuma sad su dostupni svim "no name" proizvođačima, motori će se za većinu proizvoditi u Kini, ljudi grade najveću fabriku u evropi u sred Njemačke, već je bruka inžinjera iz Mercedesa i BMW-a prešlo tamo. Tesla je postala gigant i to kakav.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evropljani ako ne budu pametni i prilagodljivi pregazit ce ih konkurencija, a takav scenarij se i nazire.
    Ipak ovo polako postaje IT borba, teslino najjace oruzje je vojska programera koja radi na optimizaciji potrosnje (u tom zaostaju jos svi za njima) i autonomnoj voznji.

    Naravno i dalje je totalna glupost da tesline dionice vrijede kao od ostalih deset najvecih proizvodjaca zajedno.
    A i to u kojem pravcu ide razvoj automobila.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa sami su krivi, stidljivo izbacuju el auta koja su većinom prerađene verzije ICE modela, a države nabijaju maloumne propise za izduvne glasove i motore sa unutrašnjim sagorijevanjem.
    Tesla je najviše ubola sa mrežom punjača, to je dio gdje itekako ima smisla kupiti Teslu.



    Ovo je sljedeća velika stvar, ali opet od strane Toyote

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad prvi put nasuo Qmax na petrolu, auto leti jebote :D Trakšn kontrol se pali non stop po suhom :D
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    previše ti sa petrola mudruju
    otišla mati da naspe kaze njoj radnik
    morate vi otključat moze se kaze desit da pukne nešto... (zena to nikad nije radila logicno da joj neugodno bi)
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    To je zato sto si vozio 5 osoba preko Karaule?