All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam gledao Mercedesa W211 (E klasa) 2006-09, 2,2 CDi, ali ga nije bilo sa ispod 1 milion km (bilo sa vraćenim km), pogotovo ne prvi vlasnik, kupljen u BiH, da sam mogao naći kupio bi neki do 500k na satu, ovako Octavia je pala sa ovim gore referencama. Recimo meni je W212 prefacelift jako odbojan i ne bi ga nikad kupio naspram passata, insignije, mondea.

    Pogledaj recimo Peugeot 3008 Mk1 i Mk2, totalni zaokret.
     
    Last edited: Jan 2, 2024
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nemoj mi na Škodu, ja ću nju voziti 5 godina i prodati za iste pare za koje sam i kupio.

    Doduše recimo Octavia od 2013 mi je nekako osakaćena, znam da je ova A5 facelift ugrozila pozciju Passata B6, pa su je osakatili sa novim modelom od 2013 gdje nema više standard multilink, hifi, sočiva, soft unutrasnjost itd, kako ne bi bila konkurentna passatu i ugrozila ga. Tako da meni generalno nije nesto privlačna.

    Što se tiče Audija, meni je Passat bolje vozilo, nudi prostor i konfor bez previše điđa, Audi ima previše osjetljive opreme, radari, led rasvjeta, drive assist, sve to poslije par godina krene da zajebava, pogotovo na nasim usranim cestama gdje sve otpada.
     
    Last edited: Jan 2, 2024
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mercedes-Benz E320 Avangarde TOP (11 000 KM)
    https://olx.ba/artikal/53216690

    Evo ga, kupljen u bih, samo da ga nije sjebo sa plinom. Ovaj motor je top ali svaki na oglasima ima plin

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Benzinjara + plin + automat, daleko mu kuća bila. Samo dizel 2.2 ili 2.7, manuelac. Nije bilo auta a da nije devastirano.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Koliko je ono škoda prešla kad si je uzeo? I ti porediš octavia sa E klasom? Kako bolan to?

    Ne znam, ja se slažem sa damsom da je škoda precijenjena, pogotovo za ono šta nudi. Ako hoću radno izdržljivost vozilo uzeo bi Dacia, bar se ne kurče sa cijenama. Octavia jeste izdržljiva, robusna, ali ja hoću i malo metaka dok vozim. Plus, to koliko ću auto prodati iskreno, nikad nisam gledao kad god sam ga kupovao, da jesam ne bi fordove a ni ovog cls nikad uzeo.
     
    dams82 likes this.
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Druže, ja poredim šta sam mogao kupiti za svoj budžet i tražio sam auto koje je najmanje devastirano. Ta E klasa koju sam gledao je 6 godina starija od Octavije, bilo je jos auta u opticaju, Peugeot 508, Mondeo, Insignija, Passat B6. Pala je octavia facelift koja je meni okej vozilo sto se opreme tiče. Prvi vlasnik, odrzavao u ovlaštenom, očuvana. Sto se tiče Mercedesa, ništa iznad W211 za mene. Krupan zalogaj. Da sam našao bolje vozilo od Octavie vjerovatno bi ga uzeo (od gore navedenih).

    A naravno da cu ga gledati kako ću ga prodati, ova octavia će se prodati za 5 dana na oglasu bez cjenkanja.
     
    Last edited: Jan 2, 2024
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eh, tako sam ja kupovao Mondea, i sad sam rekao jebo to, živi ga Fikreta. Bio Mondeo, gori, crni, 2019 godina, od opreme imao sve, 130k prešao, za 2k manje od Mercedesa... I sjedim i gledam, i kontam, ovo je pametnije, ovo mi je draže....

    Al ne ubjeđujem sebe da je Ford najbolji samo je bolji od Škode :)

    A ako se dobro sjećam, škoda je fino prešla?
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma prešla skoda 400k :D
    A na mercedesu to puno, a ove mačke imaju jako dobre motore i mjenjače. Jest da je to staro, ali benz atmo kvalitetan se ne može poraditi sa dizlom. Za početak nema turba da ode, dalje nećemo ni spominjati.
    Samo ljudi ga upropaste sa ovim plinjarama

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jeste imala 340k na satu, sad evo 370k, sto je realno za 13 godina staro auto, međutim jos 300k je ništa za 1.9 pd. Nisam ja rekao da je Škoda najbolja ali je sigurno u vrhu best buy korištenih vozila, ja sam samo rekao da će ovo auto rijetko izdati na cesti, ako mene pitaš da odem do Kopenhagena u 15 godina starom Mercedesu ili Audiju sa full opremom sumnjive istorije ili sa mlađom Octaviom ili Corollom poznate istorije, ja bih znao sta cu odabrati.
     
    Last edited: Jan 2, 2024
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Nije samo motor koji je prešao, motor je zamjenjiv, ali kad šasija pređe silne kilometre tu nema nazad, sve izlizano, rasklimano tako da PD nije nikakvo mjerilo za može to još... A nisu rijetki slučajevi gdje stradao ležaj na radilici ili izbila klipnjača na pd motoru... Na kraju krajeva najvažnije je da tebe auto sluša, a to da ti možeš na kraj svijeta, a neko drugi ne može nije zdravo razmišljanje, svaki može da izda i tu nema pravila...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Qler like this.
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Budeš svjestan da voziš auto staro preko 10 godina, i prilagodi očekivanja :)
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Čuj nije isto otici i kupiti 1.9 tdi na otpadu za 500 KM i naći mercov motor. Meni auto nije egzotika već sredstvo za otići od tačke a do tacke b. Ne treba mi auto kod kojeg zakuje mjenjac na autoputu, popravak 5000 KM.
    Ima veze, pouzdanost je mjerljiva kategorija, jaran radi u BiHamku, najviše su premium vozila na vucnoj sluzbi, nema Skode ili Golfa.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pouzdanost,potrosnja,cijena odrzavanja,cijena vozila...pa onda udobnost i cejf na kraju.
    Jbga nasa kupovna moc je takva da mora biti ovaj redoslijed .
    A manje vise,svi vozite od tacke A do tacke B po nasim usranim putevima i po ogranicenju...tako da tu nema prostora za neko uzivanje.
    I vi neki pisete,kao da svaki dan idete na stazu sa svojim autima i gulite ga u crvene obrtaje a realnost je takva,da se gleda da se ustedi 100 ml goriva .

    Ja podrzavam i Taleta i ljude koji gledaju da racionalizuju troskove ...pored auta ima jos milion drugih troskova i sve to treba uklopiti u budzet.

    A uzitak u autima je skup cejf...evo gledam malo Borkove klipove i ona sportska auta...bas bas skup cejf

    Jos su sada cijene auta otisle u nebesa...golf 5 na oglasima 9000-10000 KM...sjesti i plakati.
     
    kvaju and Bio_Sam_Zmijanac like this.
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima užitka bolan, baš prije par dana neki Lambaš svira na autoputu, uzeo me par sekundi dok nisam isključio A/C.
     
    Qler likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tale poredi kruške i jabuke. Zato i postoje klase u svemu, od sata patika pa do mobitela, pa ti kupuj sebi šta možeš i šta ti je ceif



    Da se premium auta tako kvare, nisu. Stvar je što je održavanje premium a nakon 10-15 godina ta auta dospiju u ruke ljudi koji nemaju za premium održavanje jer su jedva skucali da kupe auto na prvom mjestu.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82, p4ja and aNaToMiC ! like this.
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nikako ne kontam kako je dosli do toga da he Mercedes nepouzdano auto, a Skoda nece izdati. Paralelni univerzum :D
     
    Qler likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Za Mercedes cuo price u kafani od ljudi koji isto ne voze Merca a za Skodu/VW se laze lopatom o pouzdanosti :D
    To je kao i sa duzinom pise...svacija je 20+ cm ali samo dok je u gacama i ne vidi se :D

    Btw. sve sto se cuva,odrzava, mazi i pazi...trajati ce duze od onog sto se gazi ...i patike za "ishoda" traju godinama a radne 3 mjeseca :D

    Evo gledam sada Borka ,auto BMW M5...tamo iz devedesetih ili pocetka 2000-ih...motor 5.0 u njemu i kaze za ovaj motor je idealno mijenjati ulje na svakih 5000 km :D
    Koji ce bosnjo mijenjati ulje na 5000 km,taman da Ferarija vozi ??
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Jbt ja kad bih ne znam šta napisao ti repliciraš u nekom skroz drugom smjeru. I meni je auto od tačke A do tačaka B, C, D i naravno da mi je pouzdanost na prvom mjestu, ali bi glupo bilo da napišem kako ja mogu na kraj svijeta, a recimo neko drugi ne može jer mu auto nije pouzdano. Npr ovo što je qler uradio malo ko bi se usudio ovdje među nama, ali čovjek je ispunio sebi ćejf za svoje pare i nema ko šta da mu kaže za to. I što je najbolje ima servisnu istoriju i nije pregazio pola miliona ili više. Ja volim da putujem i tražio sam sebi auto koje malo troši, nije mi mnogo važna marka auta, ali volim da znam ima li neke poznate mane. Upravo se vratio s puta, sve prošlo u najboljem redu,što želim svima koji putuju bez obzira koji auto voze... [​IMG]

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker and aNaToMiC ! like this.
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Statistika tako kaže, a statistika ne laže.
    Skoda je imala u prosjeku 90 kvarova na 50k najskuplju kvar 3800Eura
    Merc je imao 215 kvarova najskuplji kvar 16.155 Eura.

    Eh sad naravno reci da se Honda, Toyota i Skoda više kvare od BMW, Merca i Audija je subjetkivno, upravo ovi gore imaju perk koji nije luksuz a to je pouzdanost.

    [​IMG]
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa kad oguliš auto, i u 2016-oj godini pozadi ima kurble, logično da se nema šta pokvariti i da je najveći kvar 3800E.

    Statistika je ko bikini.

    Evo ovako iz glave, ako ništa Haker i ja :D
     
    Haker and dams82 like this.