Sastavljam komp - misljenje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Zlatni Ljiljan, Dec 2, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Sto se rezolucije na monitoru tice, izgleda apsolutno isto ako imas kako se kaze monitor kako treba, ako radi tu interpolaciju tako da tvoje oko ne moze primjetiti razliku.

    Jesam brate, ja sam je maznuo :D Lik prije mene uzeo posljednju evga 8800GT :D Kaze Emir iz Plusa da imaju na spisku 13 ljudi koji su narucili evga 8800GT Crysis pakovanje pa ti sad vidi :D
    Takodjer rece da mu danas dolaze nove GT-ushe, da te samo obavijestim :wink:
     
  2. Zlatni Ljiljan

    Zlatni Ljiljan Novi član

    Ma zelim sacekati malo iz samo jednog razloga, 8800gt je odlicna kartica, puno sam cackao po netu i gledao testove u nekima cak nadmasuje 8800gtx. Jos je duplo skoro jeftinija od gtx, a svi dobro znamo da gtx pa ni gt jos uvijek nije dovoljno jaka da ponudi jace performanse u dx10 igrama, a imam budzet za karticu oko 1000km. Nvidija sigurno uskoro izbacuje nove kartice na n92 arhitekturi, koje ce potpuno sam ubijedjen biti puno bolje od sadasnje gtx, pa i od trenutne gt, u nekom cjenovnom rangu oko 1000km.

    Zato zelim sacekati sada malo, a ne zaletiti se i kupiti nesto jeftinije nego sto sam planirao, pa kasnije preprodavati kupovati novu i slicnu.

    Jos jednom se svima zahvaljujem na savjetima, pomogli ste mi da malo izkristaliziram svoju buducu (aBd) konfu ;)
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    Cekaj onda i kada dodje feb i vidis kartu i prodje mjesec dana i gle nvidia vec planira da izbaci novu seriju u ljeto 2008( karikiram) i ti opet mislis da je bolja graficka i tako dalje i tako sire. 8800 GT ce ti pokrenuti sve sto imas trenutno na trzistu i sve sto ce se pojaviti na trzistu, a posto furas takve niske reze jos sam vishe ubijedjen da ce te sluziti vishe nego dobro :)

    @Nani pokupio ja svoju sa crysisom :), narucil na odmah nakon sto si ti meni pokupio ispred nosa i neki dan zove Emir ajd po kartu i ne pricaj nikom :). Prava je pomama za tih kartusama cak i na svjetskom trzistu, jer sam ja u kutiji od Evga dobio 'referentnu' nvidia karticu, dakle sa logom od nevidie na cooleru i na onoj bocnoj strani :). Inace imam LG204WT izgleda da on ne spada u tu kategoriju 'haman pa dobar monitor', jer ja vidim tu razliku izmedju te dvije reze :)
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Čovjek ti rekao da ne pričaš nikom, a ti došao na forum pa pričaš.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    to nije u redu :D
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    ja ne kontam... daj prosvijetlite me ...
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Procitaj u svom prethodnom postu sta si rekao, pa onda komentare od Ninje i syss-a... :)
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa ovo sto je moncho napisao da mu je neki tip rekao "ajd po kartu i ne pricaj nikom" odnosilo se na to da o tome ne prica prije nego sto je ne pokupi :D
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    vishe je to figurativno bilo, da se docara kakva pomama vlada za time kartusama u plusu..... :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OT alert :!: