kompjuter preporuka..

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by esko, Jan 17, 2008.

  1. esko

    esko Novi član

    Pozdrav. Sastavio sma konfiguraciju u genelecu, pa ako mi mozete reci da li bih trebao nesto promijeniti..

    CPU INTEL Core2Duo E6550 2.33GHz, 4MB, 1333FSB, LGA775, BOX 264,00 KM
    ASUS P5KPL Intel G31 FSB1333 soc775 PCIeX DDRII800 +SB+GLAN 145,00 KM
    HDD 160 GB, HITACHI, 8MB, 7200, ATA133 81,00 KM
    DDR II 1 GB, DDR2-800 takeMS 31,00 KM 124,00 KM 4X
    Club3D CGNX-G882DD 8800GT 512MB GDDR3 HDTV TV+2DVI 600/1800 407,00 KM
    Sound blaster AUDIO YAMAHA 4CHL, PCI 10,00 KM
    DVD RW ASUS DRW-1814BL 18x Lightscribe SILVER RETAIL 49,00 KM
    Kući�te FRONTIER RA11A-BK/BK Crno 400W 46,00 KM
    Monitor 17" LCD Hanns.G HW173A Wide VGA 8ms 500:1 284,00 KM

    ovo dodje oko 1600 km.. , znaci sta bi otprilike trebao izmjeniti itd.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Maticnu, optiku, kuciste s napajanjem (ili barem napajanje) i monitor.
     
  3. esko

    esko Novi član

    sta otprilike da uzmem umjesto ovog ? bitno je da je genelec...
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa ako ne moze proci P5K, onda P5B. Optiku lg, nec, pioneer, ili bilo sta drugo osim asusa. Kuciste uzmi koje hoces, a koliko vidim u genelecu nema napajanja da valja. Eventualno ovaj antec 350W, mada ti je to slabo. Monitor, u tom cjenovnom okviru bas i ne mozes uzeti da valja. Nabaci cijenu do koje si spreman ici.

    BTW ta zvucna sto si izabrao je losija od bilo koje moderne integracije.
     
  5. esko

    esko Novi član

    zvucnu sam ubacio bilo kakvu.. max cijena je do 1700-1800 km...
     
  6. Furion

    Furion Novi član

    Mozda da pogledas u ingelu za napajanje... Koliko sam upratio, moze se tamo naci kakav pristojan fortron ili chieftec... :/ ovo cisto informativno,ako hoces, da se ne kockas dzaba sa "opremom" upitne kvalitete :/
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa eto recimo SAMSUNG SM940NW, i taj visak love do 1800 ulupaj u napajanje.
     
  8. esko

    esko Novi član

    Da li bi ovo napajanje : Napojna jedinica ATX, GMB, 600W, low noise, dual fan , bilo dovoljno za ovu konfu? ili da ipak trazim neko bolje.. i ova maticna : ASUS P5B, Intel 965 775 4xDDR2-800 PCIeX FSB1066 +SB+GLAN ?
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako rekoh, osim onog anteca u genelecu ne valja nista. A onaj antec je slab za tebe. Nemoj bezze rizikovati, kupi napajanje kako treba.
     
  10. esko

    esko Novi član

    ok, hvala na pomoci :D
     
  11. amkan

    amkan Novi član

    Ne znam je li puno bitno, ali to su cijene bez PDV-a u genelecu....
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    nemoj jarane ni kuciste svakakvo ...ima ih ko riblje konzerve..... dobro pogledaj ili uzmi nekog ko je iskusan da ti pogleda na licu mjesta primjerak koji ces uzeti ili makar preporuci jer ima ih svakakvih, labavih nikakvih sa kojih sve otpada i sve na njima puca...mjesta za one sarafe nisu dobro centrirana tj ne odgovaraju plocama i sl....ja uzo u genelecu i odmah dugme otpade prvi dan ..da sam makar pipno prije kupovine(nego samo gledo) vidio bi odmah da su hafifna.... nazad onaj lim nesimetrican i nikako nije kako treba ...da sam znao da to tako hoda ostavio bi sebi staro kuciste od pentiuma trojke koje jeste tesko al je cvrsto i kvalitetno uradjeno ko tenk :smt006 eto toliko mali skromni tip od mene
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    imas u genelecu osim frontier sranja da narucis antec kucista pa ako imas love viska ,uzimaj,a jedina kucista koja su dobra od frontiera tj. koja se isticu po kvaliteti od ostalih frontier koja nije bogzna veca od ostalih su formula,shinobi i hercul ,a sto se tice napajanja uzimaj u ingelu a mozes i svakakva kucista tamo kupiti imaju i aplus a mogu i naruciti sta ti je dusi drago
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ma ta sva frontier su drek, ništa to ne odskače jer se radi o istim limovima sa drugom maskom.

    aplus je best buy za male pare, a antec je antec ;)
     
  15. Sale

    Sale Aktivista

    Ne, svako kuciste od njih se zasebno razlikuje, svako ima mane, samo sto jedno kuciste ima vise mana drugo malo manje... :wink: :roll:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    koja se to razlikuju?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Njegovo :lol:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma daj složio sam valjda svaki frontier na tržištu i svi imaju istu konstrukciju, osim onih koji imaju još lošiju (luster ako se ne varam) ili desktop/htpc-wannabe.
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    slagao sam i ja i kazem da su ona tri sto sam nabrojao od frontier shit najbolja po tom pitanju (najbolje izgledaju i malkice laksa montaza osim sto kod shinobia se ni ne stavljaju oni senzori temp na komponente zato sto su lose izmisljeni a i kratki kablovi,neg samo ga onako upalimo da radi),izuzev anteca koji je visa liga kao i TT i coolermaster
     
  20. Sale

    Sale Aktivista

    ma imao sam prije... neznam kako se zvalo, Frontierovo s onim BMW dizajnom.. i u njega je bio veoma losiji lim vec u shinobi-a, ne kazem ja da je shinobi neko "kvalitetno" ali ima i razlicitih Frontier-a pa tako ako ces vec na Frontier onda radije uzmi Shinobi-a :mrgreen: :wink: