Je li vrijeme za formatiranje?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by MadbaLL, Jan 24, 2008.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    komp sam uzeo polovinom juna 2006 i otada mi je ista instalacija win xp sp2 sa svim microsoftovim update-ima izašlim do sada. komp redovno održavam sa ccleanerom, tune up utilities 2008 , ad awaerom i disc defragmenterom. je li vrijeme za prvo formatiranje ili taj postupak još može da čeka?
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako ti je sistem brz i stabilan, nema potrebe da ga formatiraš. Mada bi bilo fino ponovo instalirati svjež sistem :)
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Vakat je, ja odprilike svakih 6-7 mjeseci instaliram svjez sistem.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Radije prvo Norton Ghost-om napravi backup citavog HDD-a i po mogucnosti sprzi na DVD, pa ako ti sta bude nedostajalo da mozes uvijek vratiti, a nakon toga ne pitaj hoces li formatirati.
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Ako ce vec to da radi, Acronis je bolji izbor.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    definitivno.
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nema potrebe da formatiras, imas fin skup programa koje si naveo i sa kojima koliko-toliko odrzavas PC
    naravno, nije potrebno formatiranje ukoliko:
    ali mi nije jasno ovo
    zasto? :)
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    @NeTRa1der

    Cisto iz navike :D
     
  9. Ice32

    Ice32 Novi član

    Ako ti je komp samo za igre,moze ti biti koju godinu...a ako puno cackas onda cesce formatiraj.
    Sam procijeni,po brzini tvoga sistema.

    Preporucio bih svakom ko vec nije da proba Total uninstall,brise smece po registry-ju ostalo iza izbrisanog software- i to kompletno koristeci instalacioni log tog software-a.
    Dosta pomaze da se sistem odrzava cistim.
     
  10. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja sistem odrzavam perfect diskom 8 i vista managerom. i to je to.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pošto vidim da većina preferira acronis kao ghost, otišao sam na stranicu te firme (acronis.com) i vidio sam da postoji više vrsta tog programa i da su većina samo one trial verzije. molio bih preporuku koju verziju da skinem, a bilo bi odlično ako neko ima neki link.
     
  12. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    skini hyrens boot cd ..koji ujedno ima i acrnois true image, i acronis suite i pored toga jos milion programa koji su super korisni za nedajboze situacije ...
    naravno, ne mogu postirat link ali u bilo koju torren trazilicu ukucaj hyrens boot i dobices hejbet retultata ..
    otprilike je image fajl velik oko 70 mb mislim ...
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    misliš hiren's boot cd ;)
     
  14. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    da :) ..pardon :D ...