AMD Phenom 3-core test

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Hajd' sad kad je otislo u off-topic da i to dovrsimo. Zivo me interesuje razlog? Cega nedostaje i sta bi ti promijenio, konkretno? Na HWB-u jos neko dogledno vrijeme neces moci citati recenzije grafickih kartica i procesora "na vrijeme" (@launch) iz prostog razloga sto ljudima koji odlucuju o sampleovima u Beogradu i Zagrebu BiH nije interesantna i preci su svi drugi mediji u tim zemljama, a meni ne pada na pamet da sad nekog molim ili da se prodajem kako bih dobio taj sample na vrijeme, a oni besplatnu reklamu i super pozitivnu recenziju. Pogledaj par izdanja u okruzenju i vidjet ces kako odredjeni brandovi super stoje samo kod njih u odnosu na ostatak svijeta.

    U zadnjih par sedmica objavljeno je barem 10-15 veoma kvalitetnih recenzija, no po komentarima vidis da to ljude i ne zanima previse ili nemaju pojma o tome pa u tom smislu ne mogu nista da napisu jer bi neki spam sa smajlijima i to svakako bio obrisan.
     
  2. Heinz

    Heinz Aktivista

    Tu pricu pricaju tvoje kolege, kao sto vidimo i na ovoj temi. Mene iskreno zaboli, vi radite svoj posao, oni svoj - vi imate jaci community, oni imaju jaci sadrzaj. Zato o njihovim vijestima vrijedi raspravljati na ovom forumu, jer njihov nikad nije zazivio.

    Mislim da sam to upravo objasnio. Ovdje forumam, tamo citam vijesti i recenzije.

    Volio bi i ja, vise bi zaradio, ali nase trziste je smijesno malo i svi to znamo. Ipak ces se slozit da i tebi u jednu ruku odgovaraju ti linkovi, podizu posjecenost. Vidis kako se sad na forumu namnozi 10 postova oko nicega. :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Esh

    Esh HWB

    Procitaj lijepo sta sam ti napisao ovdje. Ko te bolan vrijedja? Jadan ti, nemoj ostat nekom duzan, c c c..
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  4. Heinz

    Heinz Aktivista

    Tu se nazalost nista ne moze, upravo smo se slozili da je nase trziste nikakvo i proci ce jos puno vremena dok domace stranice i stampana izdanja ne pocnu dobijati uzorke odmah po predstavljanju...
     
  5. Heinz

    Heinz Aktivista

    Izvini, to se nije odnosilo na tebe vec na sulua i njegove komentare - ovo mu nije prvi put i sigurno znas na sta mislim...
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. Esh

    Esh HWB

    Nikakvu "pricu" ne pricaju moje kolege. Ako neko s HWB-a napise nesto "kontra" bilo koga, onda je to s razlogom. Da ja objavim - napisem neku glupost, prozvali bi i mene i sigurno mi to nabijali na nos da bi ne bi palo na pamet da nesto izmisljam ili da se bavim naucnom fantastikom u IT-u. Jedino sto ti ovdje radis je da postavljas linkove na recenzije sa tog sajta te u tom smislu ne pridonosis ovoj zajednici, a moj cilj je da svaki clan ove zajednice - foruma, pridonosi OVOJ zajednici. Moram te pohvaliti i da imas nevjerovatnu logiku jer pretpostavljam da samo ti u citavom svemiru vidis na koji nacin postavljanje linkova na druge sajtove pomaze HWB-u. Ipak, mora ti se priznati, uspio si razviti diskusiju oko ovoga jer ti takvo reklamiranje drugih sajtova, firmi ili bilo cega ovdje nece vise biti tolerisano.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Nisam ni ja vrijeđao, samo sam rekao kako je bilo. Budi čovjek pa reci da te Fuddler gura sa zaostalim hardverom sa recenzija ako budeš dobar sa promoviranjem sajta :smt007
     
  8. GW

    GW Moderator

    Sulu, mislim da si potrefio u srž. Ja se uvijek pitam za koga rade pojedini likovi sa foruma.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ja radim za Eniza, dolazim mjesecno po hardver kod njega. Saso mange san nakupija.
     
  10. Heinz

    Heinz Aktivista

    Nije bitan razlog, bitan je nacin.

    Ok, ja stavljam linkove na vijesti druge stranice, ali zasto tih vijesti nema na HWB pa da se onda o njima diskutuje? To ti i Qler govori, jednostavno nema dovoljno aktuelnih vijesti na ovoj stranici, zato ljudi citaju i linkaju druge. Fudzilla je samo jedna od tih stranica, s tim da linkovi na ostale nikome ne smetaju.

    Moja logika je takva da se o necemu mora pricati. Prva recenzija Phenoma 8600 o kojem je bilo rijeci na ovoj temi (dok nismo poceli pricati o ovome) je objavljena na fudzilli - ja je nisam procitao nigdje drugo. Zar treba ignorisati tu vijest zato jer ju je objavio konkurentski sajt ? Da cekam nekoliko dana da je objavi neko drugi ?

    Ovo je tvoja stranica i banuj me ako hoces, to je tvoj izbor, ali mislim da pretjerujes. Linkao sam dobru i svjezu pricu i zato mislim da taj link pomaze ovom forumu i njegovim clanovima koje zanimaju takve vijesti - valjda tu vidis moju logiku.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Pa prije par sati sam ti napisao da nije problem u linkanju, posebno ako je neka stvar aktuelna i to je naravno zanimljivo. Ako su iznijeti podaci tacni, a ranije nisam cuo za njih, pa i ja cu prenijeti vijest ili link sa bilo kojeg izvora. Ja sam ti samo skrenuo paznju da je u ovom dijelu svemira izgleda da malo forsiras linkanje itx-a na osnovu tvojih poruka na forumu (search.php?author_id=3970&sr=posts).
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jel' ti glumis da ne kontas ili fakat ne kontas?

    Nije Enisov komentar odnosio samo na taj link, nego na linkove na itx u svakom trecem tvom postu.
     
  13. Heinz

    Heinz Aktivista

    Hehe, kraj nekoliko hiljada opreme koju imam kuci, od Fude sam dzaba dobio tek jednu sitnicu vrijednu 30-40 maraka, kao poklon. Ti vjeruj u sta hoces, meni su te tvoje konstrukcije simpaticne i zabavne. :mrgreen: Pogotovo ona za "stab". :mrgreen:
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Evo vidiš kako nam se odaješ polako, sad znamo da zarađuješ brdo para i da imaš nekoliko 'iljada opreme. Vjeruj mi, onda si najjači na forumu i to nam laska.
     
  15. Heinz

    Heinz Aktivista

    Pa znam da forsiram, zato jer redovno citam fudzilu, to sam vec objasnio, a linkam itx umjesto fudzille jer je na nasem. Sta sad, da pocnem linkat neku drugu stranicu kao svi ostali, to je onda ok, ali fudzillu jok ? Linkam ono sto citam, necu sad traziti istu vijest na nekoj drugoj stranici zato jer se nekom ne svidja fudzilla, o tome se radi. Ako ti smeta linkanje na itx, jer je domaci, da li ti smeta i fudzilla, koja nije na nasem ?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. Heinz

    Heinz Aktivista

    Pa ne zaradjujem bas brdo nakon sto se podmire troskovi. Informatika mi je vise hobi, a pomenuti hardver vala i nije nesto po danasnjim standardima. :mrgreen: Vjerovatno ti kucas s jace masine od moje, zapustio sam se. :mrgreen:
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    de ti meni reci jel voliš gigabyte ploče, pa da to riješimo jednom za svagda.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je bilo nisko.. :D
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija

    Ajd obustavite.Nema smisla,lik nece stat.

    Ja semafore radim,tako da znas.Odrzavanje,ugradnja,kamere itd. Cijeli grad :D
    Tako kada prodjes kroz crveno negdje to je tako jer sam ga ja tempirao :lol:
     
  20. GW

    GW Moderator

    Pošteno brate. Sad znam da kad Pasha nešto preporuči to nije iz nekog interesa. Svaka čast jarane. Drugi bi se trebali ugledati na tebe.